» »

DialUp na domaco Machino potem pa preko nje na Internet?! :)

DialUp na domaco Machino potem pa preko nje na Internet?! :)

umetnic ::

Pozdrav!

V sluzbi imamo blokirane vse omrezne stevilke razen 01, tako se tudi na 0888 ne morem povezati. Poraja se mi torej vprasanje ali obstaja v slo se kak ponudnik, ki ponuja DialUp dostop do neta tudi preko 01 linije?!

Ce je odgovor negativen sem prisel na naslednjo idejo;

Preko DialUp-a bi z notebookovim modemom poklical na svojo domaco stacionarno cifro, na kateri bi poslusal modem od hisnega PCja, prevzel klic in mi nekako omogocil dostop do neta preko hisnega ADSLa ;) Vem, da to mora biti izvedljivo, a ker je zadeva spartanska nikjer ne najdem nic na to temo...Kaksne ideje?! :))
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

MTm2H37rqt7B ::

Isci pod: PPP DialIn

Pac rabil bos modem na tisti ADSL kisti, in neko aplikacijo ki ti bo omogocala prijavljanje. Odvisno kateri operacijski sistem uporabljas.

umetnic ::

Uporabljam XPje... Pickup Modem pa je v kisti, ki je tako kot ostali uporabniki preko routerja (Gateway na 192.168.1.1....) povezana na net.
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

MTm2H37rqt7B ::

probej malo posnofat okoli

Control Panel -> Network connections -> new connection -> advanced connection -> incoming connection

umetnic ::

Zanimivo 0:) Malo sem se googlal za PPP DialIn in ugotovil, da je v XPjih cela stala to nastavit :)) Glede na tvoj podpis :) bos ti verjetno vedel; V nacrtu imam Linksysov router zamenjat za LinuxPC varianto. Ali bi lahko DialUp Modem prestavil v ta router? ;)
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

MTm2H37rqt7B ::

Seveda. Le poskrbeti moras da je modem pod Linux sistemom podprt. Ce je to externi/zunanji modem preko serial/COM kabla potem definitivno dela. Ce je USB modem se bos mogel pozanimati za gonilnike.
Ce je pa interni modem bos mogel pa ugotoviti ce je hardwerski (vse delo opravlja modem) ali pa softwerski oz. po domace Winmodemi (en del opravlja modem, ostalo opravlja CPU). Hardwerski so podprti, winmodemi pa zal ne. Mogoce se najde kje kaksen gonilnik a je zadeva nasploh zelo slabo podprta.

Na googlu bos nasel kar nekaj tutorialov kako postaviti PPP-IN oz Dial-In streznik.

Pa obilo zabave:D

umetnic ::

Hvala Mr. PUX! Kot kaze je tale moja zadeva software-ska....a nekje se zagotovo valja externi USR se iz starih casov...tnx za support and your Time! :))
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: umetnic ()

sverde21 ::

:P kok mate eni dnara to boš IMO po enim mescu uporabe nehu, k boš dobu račun d te bo dol vrgl oz. tvoh šef, ki te bo skurco WTF tok domu kličeš :D
<?php echo `w`; ?>

umetnic ::

:)) Od tistih 150 SIT na uro al pa tut ce bo se enkrat tolk...pa ze ne bo nobenga pobralo ;)

Nekateri pac ne moremo brez neta....se posebej ce so posli v ozadju :D
Pa se nekaj novega se bom naucil :P ;)
Regards!!
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

ABX ::

UMTS telefon ali PCMCIA kartica?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

umetnic ::

DialUp modem na booku in telekomovi impulzi...:8)
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

svchost.exe nagaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
141896 (1514) pirat
»

Nokia Logos

Oddelek: Pomoč in nasveti
5992 (904) R0K
»

ADSL ne dela - tretjič danes!

Oddelek: Omrežja in internet
441557 (900) Hux
»

ADSL problem z delitvijo internet povezave

Oddelek: Omrežja in internet
9997 (807) Tito
»

ADSL (sam svoj mojster)

Oddelek: Omrežja in internet
111048 (611) ToniT

Več podobnih tem