» »

Ker Gf2Mx ma najbolj kvalitetno sliko?

Ker Gf2Mx ma najbolj kvalitetno sliko?

zicka ::

Kot sem že povedal v naslovu.
Ker Gf2Mx ma najbolj kvalitetno sliko?
Zanima me firma.
LP

BigHugo ::

Mislim da noben. Vsi majo napačno konstruiran filter na izhodu.
Vendar za povprečnega uporabnika je slika kar dobra.

LP BigHugo
LP BigHugo

g0Run7 ::

itaq da noben...

vse isti šit >:D

zicka ::

no zanima me če je vsaj boljša kot na Woodoo 3k ?

ChiefThunder ::

kvaliteta kere slike te zanima; 2D al 3D? drgač sem slišu, je Vasko pravu, da se loh une filtre nekak dol losa, pa pridobiš na kvaliteti...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

BigHugo ::

ChiefThunder: Imaš prav. Če pol nimaš nobenih drugih motenj, je slika odlična. Skoraj preveč ostra.

LP BigHugo
LP BigHugo

Simko ::

liiink prosim :c)

BigHugo ::

LP BigHugo

zicka ::

Thnx za pomoč. :))

BBB ::

Kateri Geforce pa ima najboljso kvaliteto slike na TV izhodu? A Herculesovi modeli kaj izstopajo v kvaliteti? Kako je s kvaliteto slike (2D na monitorju in na TVju) pri modelu Gainward MX2 Golden Sample Twin-view? Za slednji model se najbolj zanimam, ker ima izredno navit RAM in naj bi bil po hitrosti priblizno v sredini med nenavitim MX2 in GTS. Ce kdo ta model poseduje, naj se prosim javi.

Pa se to me zanima, a imajo vsi Geforci s TV izhodom Twin-view TV-OUT ali samo tisti, pri katerih je to izrecno napisano?

Shadowman-x ::

Samo tisti, ki imajo to izrecno napisano.

BBB ::

Kaksno kvaliteto 2D slike pa ima Geforce3 200Ti? Spodoblo bi se, da za ceno 60kSIT dobis poleg hitre kartice se lepo (ostro) sliko na monitorju.

A kdo od vas ze sploh ima to kartico?

akulp ::

Tale link za filter....a to pomen naj grem komponente iz GeForca pulit? Ma ja.... a je to varno...

Binji ::

Heh.. nope. Jst tega ne bi sou delat ce si pa upas pa kar. Ne pozabi porocat o posledicah:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

akulp ::

SAJ NE BOM ŠEL TEGA DELAT! Moraš bit pa že res "frik" da se spuščaš v take traparije...

zicka ::

Jaz sem pobral filtre dol in slika je res boljša :):)
Imeti moram živce in mirno roko

nytro ::

ej zicka dej povej kako zgledajo ti filtri,kako jih odstranš in ali se jih da potem nazaj gor dat.

zicka ::

Ja sej ti na uni strani vse lepo piše in riše....
Vzameš en spajkalnik...
Jest sm konico zamenjal z zelo tankim žebljičkom tako da ne zažgeš cele kartice in potem polotaš dol tiste upore al kaj jest vem mostičke..

ja sevede jih lahko daš nazaj sam če jih ne segreješ ( zakuriš ) preveč.

Mal se morš znajdt

Brane2 ::

zicka:

Si ziher da to ni placebo efekt ?

Sem probu na svoji TNT2, pa nisem vidu nikakrsne spremembe na boljs, ceprav sem se trudu.
Nimam skor nc dipotrije in pri 1920x1200 na 24-colarju bi moral bit mozno videt razliko...

No ja, bom probu isto se na tanovi GF II MX400...

Brane2 ::

Sm probu tud na GF II MX400.
Niente. Nada. Zero.
Vsekakor pod pragom opaznosti. YMMV, seveda.
Mogoce bi se jo dal videt, ce bi mel nekak preklopnik, tko pa je minil pol ure odkar sem ugasnu racunalnik in ga prizgal brez filtra. No ja, edina sprememba, ki bi jo lahko prcakoval, je malo ostrejsa slika v horizontalni smeri...


BigHugo ::

Finta tega RFI filtra je v njegovi pasovni širini. Čimvečja je frekvenca osveževanja, tembolj ta filter zajebava. Meni je na mojem starem Elsinem Gladiacu (GF2 MX rev. 1) postala slika dokaj zamegljena pri resoluciji 1024×768 in frekvenci 100 Hz. Po odstranitvi filtra pa je slika čista kot kristal pri frekvenci osveževanja 120 Hz.
Še enkrat za vse nejeverne Tomaže: odstranitev filtra je priporočena samo za malo starejše GeSile, kateri imajo napačno skonstruiran filter in za tiste, ki gonite monitorje na večjih resolucijah in frekvencah.
No, kot sem na tujih forumih zasledil, so problemi tudi pri novih GF3 s tem filtrom.

LP BigHugo
LP BigHugo

Brane2 ::

O.K. Ampak na 1600x1200 pri 72 Hz bi pa skor moru vsaj neki opazit...
No ja, trenutno nimam sonyja gor, pa tud monitor ma na kablu feritne perle, ki jih ne mislm dol jemat, mogoce to zakrije efekte filtrov...

zicka ::

Jap BigHugo ma prov, popačenje ali sence se pojavijo samo pri visokih obratih. To se prav da pri veliki resoluciji in nizdem osveževanju ne bo prišlo do izraza....
Men pri 640*480@60Hz je slika dokaj čista ampak zgodba se neha pri 1280*1024@100Hz se prikradejo kar ene čudne sence že pri kurzorju se opazi. Prej sem mel WooDooja 3 2000 in je bla slika 10x lepš tko da mi je po en stran kr žou :)

BBB ::

Zdej pa prosim vi, ki menite, da imate na Geforcu ostro sliko (brez odstranjevanja kondenzatorjev in tuljav iz filtra), napisite za kateri model gre (tudi za proizvajalca me zanima) in priblizen datum nakupa. Pri tem opazujte ostrino slike pri resoluciji vsaj 1024*768 pri osvezevalni frekvenci 85Hz ali vec. Men so Geforci po hitrosti v redu, sam neostrina me odvraca od njih.

zicka ::

Hja jest sm ga kupu pr JAE in to GeForce2 MX 400 64Mb MAX SH ene 14 dni nazaj. (slika bl qrc)
Pol je pa en moj frend nabavu comp. pr Bocom firmi al neki tazga..
grem do njega in je slika full dobra! (počutil sem se neumnega)
Njegove ferme ne vem na pamet v glavnem je ena čist x

LP

Brane2 ::

zicka:

Cak mal, pa mata ti in frend totalno isti monitor ?

Mislim, dalec najvecji efekt ti zaradi svoje neidealnosti da ravno monitor, In pr tem sploh ni nujno, da data dva primerka iz iste serije podoben rezultat.
Do par let nazaj je blo tko, da sm vsak monitor, k sem g kupu, po ene par mescih uporabe odpru pa rocno nastelu...

Torej, tud ce mata isti model monitorja, to ne steje. Steje samo razlika med karticama na istem-solidnem monitorju. Pa se takrat ne bos glih 100% vedu, kje je problem...

zicka ::

Ups ne nimava istega monitorja :'(:'(:'(:'(

Jest mam 17" LG flatron 795 Plus

on pa

17" Hyundai al neki tazga ne vem čist točn

BBB ::

Zicka, primerjaj ostrini slik pri isti resolciji enkrat pri najnizji mozni osvezevalni frekvenci (nic hudega, ce opazis utripanje) in pri najvisji mozni frekvenci. Pa daj to naredi pri resoluciji 1024*768 ali pa pri 1280*1024.

Ali se pri tem ostrina slike opazno spremeni?

zicka ::

Ja ostrina se vidno spremeni

pri 1024*768 @60 Hz je veliko bolj ostra kot pri 100 Hz
pri 1280*1024 pa tudi

in iz tega sklepamo .....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matrox Parhelia 512

Oddelek: Strojna oprema
472927 (2097) kuglvinkl
»

Motnje pri povezavi graficna (TV-OUT) --> TV

Oddelek: Zvok in slika
291993 (1648) kuglvinkl
»

Kateri LCD?

Oddelek: Kaj kupiti
111650 (1455) BigHugo
»

19 colar z ravnim ekranom

Oddelek: Kaj kupiti
181275 (988) BigFoot
»

geforce mx problemi,problemi...

Oddelek: Zvok in slika
71061 (855) VASkO

Več podobnih tem