» »

athlon mobile 2500+ voltaža??

athlon mobile 2500+ voltaža??

overheat ::

Mi lahk kdo pomaga glede voltaže pri zgoraj omenjen procesorju.Trenutno ga imam navito na 12x215=2580mhz, pri voltaži 1.925V in temperaturi 38C idle! Deluje stabilno.Zanima me če mu ta voltaža škodi??:\
hello :)

pinx ::

Samo za kake benche je nad 1.9V, za normalno uporabo in 24/7 do 1.85V. Govorim za zračno hlajenje.

overheat ::

pinx: kaj se lohk zgodi če mam nastavljeno na 1.925V? Zdej sem igral splinter cell chaos theory kakšno uro in je vse stabilno laufal pa temp je bla max. 42C! A lohk crkne proc pr taki voltaži??
hello :)

Pyr0Beast ::

Emm ,ja
Par stvari se začne not kurt. Pa tvoja rda+ dobro prenaša tak štrom, mosfeti se kej grejejo, dušilke cviljo?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

overheat ::

mosfeti se ne grejejo ker se jih lahko dotaknem s prsti in majo prbližno 40 stopinj.Ne vem kaj so to dušilke sam nič ne cvil.Voltažo se da nastavit v biosu do 2.2V! A bi se lahko proc skuru pri tej voltaži in pri temp. max 42C
hello :)

Pyr0Beast ::

Raje ne probavaj.
Skuru bi se v nekaj urah, prebije par stvari v procu. 2V je čist total may za zrak, ker tud ne dosežeš nič
Maš srečo da nič ne cvili, jst ko dam na 1.8V rada včasih kr nadležno, od da bi se noter pretakala voda :D
Zdej mam jst AXP 1800+ 1533MHz@1700MHz;1.60V@1.39V
Downvoltažano, pa še navito. Meni čisto odgovarja, kakšen preformance loss pa ni. BTW, na default voltaži gre čez 2GHz
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

overheat ::

seprav da lohk crkne na 1.925V!
Zdej mam 37C idle
hello :)

Pyr0Beast ::

Tko kot da bi 230V žarnco gonu na ene 260V, sveti močno, ampak ne dolgo in potem ko crkne rado vzeme kaj s seboj. Pa se ti sploh pozna kej med igranjem?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SavoS ::

@ overheat kako in z čim ti meriš temperaturo procesorja.....da bi ti mel tak nizko tem. pa močno dvomim.....
ja bi rekel, da imap tisti senzor daaaleč stran od procesorja, saj meni na 1,6volta pride temperatura na 43 stopinj ob full obremenitvi, pa ne meri v jedru, če pa prleze tem na 50 stopinj pa komp zmrzne, tako da vredo poglej kaj in kako... razen če imaš vodno
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

overheat ::

ja sej sem že omenu da mam vodno in mislim da so temperature dokaj realne.Kaj naj zdej z voltažo.Men se zdi 1.925V mau preveč za mobilca, sam kaj čem če je stabilen.Help!!
hello :)

Pyr0Beast ::

Sej zdej lahko probaš mal voltažo nižat, ko se bo zbrnal. Vsaj mal znižej, ker ga res mučš :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

overheat ::

Ok bom probu!Če bi mi crknu zarad prevelke voltaže pa če je proc v garanciji misliš da bi mi jo upošteval "wasnt me" :D
hello :)

mzidy ::

To ti ne bo noben upošteval, še najmanj pa Mla*om, če si slučajno tam kupil:\

KraP ::

Dokler ga mas do 50-55 mu nima kaj bit,saj ce imas default cooler gor mas iste temperature.Kolega je vec kot pol leta sopal 2.1V v mobilca in 2v v 2500+ bartona in se zdaj delujeta brez problema temp. je mel nekje iste kot ti!


LP

sirotka ::

mah nč ne bo crknlo....mojga bartona 2500 sem gonu dolho na 1.99v, pa mu ni blu nč...sm temp kontroleri:) Mu sm pa tr slk900 pa 92 vent gor in max temp neki čez 50. Sm je plata bla brez temp senzorja in je brala temp direkt it diode v procu...

overheat ::

jest nimam problemov s temp. ker če se dotaknem vodnega bloka na cpu-ju je dokaj hladen ubistvu nekje na sobni temp.Nikol nisem meu več kot 41,42 stopinj in to pri polovičnih obratih ventilatorjev.
hello :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: overheat ()

Pyr0Beast ::

41 z vodo ??
Jst mam največ 29 na full-load z zrakom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

Jst mam največ 29 na full-load z zrakom.

ja pa senzor 1m stran od procesorja?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

overheat ::

tud moj ko je nenavit in na defult voltaži mam temp. vedno pod 24c in to pr ful loadu.Zdej laufa na 2600mhz in 1.925 voltaži in ne moreš pričakovat da bo meu pod 35C temp.Tud 41C pr ful loadau je na teh razmerah dobr.Vsaj jest tko mislm
hello :)

Jan987 ::

sicer mal mem ampak bom vseeno uprašal.

Imam sistem v podpisu. Ni navit, problem pa je da mi temperatura v ide plata kaže 60 stopinj. Hladim z box hladilnikom na max. obratih češ pa piha še en zalman 92mm na 5V.

Prej sem mel drugo plato pa e blo mal pot 40 z originalno pasto (nalepko), zdej pa je tko neglede na to al namažem za atric silver 5 al z zalmanovo pasto. Pasta je normalnoi na tanko namazana. Pol pa je še ena temperatura k jo kaže in se imenuje AUX. Zanima me, ali ta zamenjuje prejšno ki tisto k je pisal pricesor zato k ta je okol 40. stopinj


Upam da mi boste pomagali da ne bom še ene teme brezveze odpiral!

overheat ::

verjetno ti temp. senzor na plati za cpu laže o temperaturi.Če je res kot praviš box vent. namazan z artic silver 5 in čez da še en 92mm vent piha pol mislim da bi za hlajenje moralo bit poskrbljeno.Možnost je da hladilnik ni dobro pritrjen na plato al pa da si pretiravu s pasto.Dej probi se med delovanjem računalnika z roko dotaknt hladilnika in prebližno ocent kok temp ima.Pri 60 stopinj proca bi moral hladilnik biti že kr orng vroč.Če je pol je problem v samem hladilniku!
hello :)

Pyr0Beast ::

ja pa senzor 1m stran od procesorja?

Ne, RDA6+ Pro, culer Alps+Cvetlični lonček&Tornado@5V :D
Maža. ena stran Artic Ceramiq druga AS5
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Dr_M ::

pol mas pa odcitavanje senzorjev napacno.

mam asus a7v880 z mobilnim bartonom ki dela na 11.5x210MHz @ 1.65V, gor je pa TT SK7 in zamlanm F1 na 12V. kista je odprta, na ful load mi pa kaze 42-45°C. pa verjem, da se cpu se bolj vroc. vsaj za 5°C.tko da tiste buce o 30 ali mn z zracnim na sobni temperaturi (razn ce mas v sobi -10°C) lohk na ksnmu drugmu forumu prodajate, ne na slotechu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

overheat ::

@ DR_M : komu si ti namenu svoj komentar.Ce si men pol si preskoču ko sem omenu da mam vodno hlajednje in ne zračno.Tko da drugič preber kaj piše pred oddaš komentar.LP!
hello :)

Dr_M ::

overheat: kdo je pa teb kej reku?8-O :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

overheat ::

pol se opravičujem!Sorry
hello :)

Pyr0Beast ::

Meni je bilo vse namenjeno.
Ok, bom slikco postnu.
BTW v sobi imam ene 12-15°C
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pinx ::

12-15?! 8-O OMG, kaj živiš v kleti? :D

Jan987 ::

no hladilnik je pri meni čist na sobni temperaturi in recimo napram grafe in diskca hladen

Pyr0Beast ::

Ne, mam pa računalnik ločen od sobe, kjer imam monitor. (podstrešna soba)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Do koliko napetosti in preverjanje stabilnosti?!?!

Oddelek: Navijanje
222079 (1774) sirotka
»

navijanje ASUS A7V8X-X

Oddelek: Navijanje
7900 (784) alioni
»

2500+ in visok Vcore

Oddelek: Navijanje
121038 (813) ru7
»

navijanje z Epox 8RDA+ Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
694331 (3066) Gajba
»

DDR(400) ne gre cez 166 ??

Oddelek: Navijanje
9906 (678) DjTonic

Več podobnih tem