» »

Formatiranje diska

Formatiranje diska

M00nM4n ::

hello :)
že dolg nism pisu na tale vaš forum, ker pa sm naletu na eno težavico sm se odloču da se spet obrnem na vas...

težave mam z formatiranjem diska in namreč, ponavadi sem vedno formatiral disk tako, da sem mašino zbootal s cd-jem od xp-jev in ga pustil da sformatira zadevo. problem imam sedaj ko sem kupil 160gb disk, setup od xp-jev pa mi zazna le 130gb... a mi lahko priporočite kko nej se zadeve lotim, poleg partition-magica, ker sm o tem proggy-u slišu zelo "disturbing" mnenja...

tnx
gregor

M00nM4n ::

aja, zanima me še če kdo slučajno pozna kakšno firmo ki se pri nas ukvarja s popravilom diskov (mašina diska ne zazna, logično glede na to da zlo razločno slišm kako glava struži po disku...)

tnx

Vesoljc ::

aja, samo 130 ti zazna? cudno to! :\

ejj...
poznas tisto frazo, da to je blo pa ze stokrat povedan? TOLE je dejansko bilo!
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

dav ::

ko sem dal disk od 80 g, sem najprej dal zagonsko od win 98, pa mi niso zaznali vsega diska,
potem sem zasledil, da je potrebno dati zagonsko od win me,
in potem s f diskom razdelis na particije:
zagonska od win me:
http://freepctech.com/pc/002/files010.s...

kako razdelis s f diskom :
http://support.microsoft.com/kb/q255867/

skratka win brez podpore za cd room,

BladE_ ::

A mas Win Xp/No SP al mas Xp/SP2 ??

Ker sm enmu rihtu racunlani k je meu tut 200Gb disk pa z navadnimi Xpeji tut ni hotl zaznat je zazanal sam 130Gb pol sm pa uzeu Xp/SP2 pa dela normalno !!!

Probi !!
Akcija - Reakcija

Izi ::

Ko smo dobili ATA diske večje kot 120 GB sta se pojavili dve omejitvi:

1. Hardware-ska:
Omejitev BIOS-a, ker IDE kontroler na matični plošči podpira samo 28-bitno naslavljanje, kar znese do 137 GB.
BIOS je tako zaznal samo 137 GB in nič več.
To omejitev odpraviš z nadgraditvijo BIOS-a, ki doda podporo tudi za 160 in 200GB diske.
Najprej poglej v BIOS koliko ti zazna. Če ni 160 GB moraš najprej nadgraditi BIOS.

2. Software-ska:
Windows XP SP1 so vse diske večje od 120 GB zaznali kot 130 GB in nič več.
To odpraviš enostavno z namestitvijo SP2, ki te omejitve nima več.
Če instaliraš z WindowsXP SP1, potem ni druge kot da narediš 130GB particijo in instaliraš, potem nadgradiš na SP2 in nato razširiš particijo na 160 GB (to narediš v "Disk Management" brez problema)
Najbolje pa je, da instaliraš takoj z Windows XP SP2, bo vse delalo precej bolje

Najpametneje pa je da uporabljaš SATA diske, ki naj bi podpirali nekje do 144 TB (ne vem če je že kdo uspel praktično preveriti >:D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

M00nM4n ::

najprej da odgovorim vesoljcu, isku sm sicer po forumu in drugje po netu, pa nism najdu odgovora, povedu pa sm že da nism bral tega foruma kar neki časa, tko da sm se le odloču uprašat. vem da je glupo če folk non-stop teži glede ene in iste stvari, pa vseen upam da tole moje vprašanje ni preveč podrlo integritete foruma... :\

rad bi pa se zahvalu Iziju za izredno konstruktivno napisan in razumljiv odgovor. sicer še nism probu zadeve, sm pa prepričan da bo delal. sam že pomislu da bi bil problem v biosu, pa sm vseen upu da se mi ne bo treba lotevat tega...

da ne bo kakšne zamere, tnx tud ostalim ki ste mi probal pomagat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
201595 (1242) ferguson
»

Disk Hitachi 160 Gb - dostopnih le 137 Gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
81860 (1528) Kastrola
»

Kaj porečejo vedilki diski ob formatiranju WinXp+SP2 ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
81339 (1259) BaRtMaN
»

WD 200GB - WinXP ne prepozna

Oddelek: Strojna oprema
151260 (976) Goldee
»

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584770 (3596) Yamasaki450

Več podobnih tem