» »

CARINE na rač. opremo ni več !!!

CARINE na rač. opremo ni več !!!

Vucko ::

CARINE na računalniško opremo ni več !!!
(EU drzave pa cefta pa to...)

Kaj pravite na to.. Se bojo stvari kej pocenile?
Ali bomo pac enostavno se zategnali v avstrijo in lepo kupli tam zadeve in to brez carine prpelali domu :D

LuiIII ::

Seveda tako kot do zdaj!

matevzm ::

Koliko racunalniske opreme je sploh narejeno v Evropi?
Pa da ne bi kdo misli, da carina=davek. Tistih 19% nam ne uide.

Cveto ::

Še vedno je treba plačat DDV 19%. Sploh pa mislim, da ni kaj dosti rač. opreme iz evrope, ampak bolj Tajvan in Kitajska.

andrej ::

cerprav se na prvi pogled slisi dobro ni tak - ni vse zlato kar se sveti...
Po drugi strani pa se se vedno najbolj splaca svert tak kot zdaj....:D

bluehacker ::

Mislim torej sem ,je rekel janezek in odpotoval v avstrijo. Racunalniske komponente je skril pod stol , nazaj dobil mvst iz avstrije in se v sloveniji ognil davku in carini. Tako je komponente dobil 30 do 40 % ceneje kot v SLoveniji. Ce pa je janezek posrancek in si tega ne upa bo pac placal DDV in tako prihranil do 20% in bo vseeno bolj vesel kot pa ce bi kupil v SLoveniji. Potem pa se pojavi vprasanje garancije, o tem pa kaj vec drugic.:)|O
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

sinko999 ::

Ja pa saj imaš z računom neko garancijo ki si jo dobil skupaj z proizvodom , ponavadi je ta garancija 1 leto ; lahko pa se razlikuje .

LP>:D
Ni? ni ve?no !

bluehacker ::

Ja seveda gospod kolega, vendar je vcasih malo neprijetno stvarce ki so bile smuglane iz Avstrije , voziti nazaj cez mejo. V kaksnih velikih trgovinah ala METRO pa so rahlo tecni glede garancij in te pustijo cakati 45 dni.

To sem cul iz prve roke. Torej:

MARIJA POMAGAJ, DA SE STVAR NE POKVARI!!|O
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

Yohan del Sud ::

Ahem. Predlanski sneg. Carine za EU kupljene računalnike že od uvedbe DDV-ja ni več. Maš pa 19% DDV za plačat. Iz USA in tajvana dodaj še 8% carine...

noogy2noogy ::

Pa ja niste nasedli TV-reklami??? 8-O

Ne mislite, da vam bodo slovenski trgovci kar naenkrat začel prodajat cenejšo robo pa še z garancijo in nevemkajše??? :D

A ste pozabili na zgodbo z avtomobili ob uvedbi DDV???

Pocen je edino šverc, ampak ima svojo ceno...
lp noogy

andrej ::

sverc res pride denarno najceneje kot pa je bluehacker ze reko lahko nastanejo problemi pri garanciji. Zato se v tujini splaca kupovat recimo potrosni material, ali stvari, ki so bistveno cenejse kot pri nas ali pa jih niti pri nas ni za dobit...

matevzm ::

Kar se tice garancije: odvisno kje kupujes.
Dobro je, da fotokopiras racun, ker ti original poberejo za mwst. Vsaj pri Birgu vem da ti naredijo kopijo originala, da nimas tezav. Drugace to naredite sami.
Meni sta zadnjic umrla dva diska, iz razlicnih trgovin. Nikjer niso nic tezili. Gericom-CCS nisem sploh imel racuna (pozabil fotokopirati). Ker ima gor njihovo nalepko, so samo pogledali in mi dali novega. Isto v Birgu. Nic komplikacij, pa pridite cez stirinajst dni, pa se gledajo v Ljubljani, pa se kaj.
Je pa ena tezava, ce nocete svercati uradno izvozene robe nazaj. Pri izvozu se namrec zapisejo serijske stevilke. In ce ti zamenjajo, ni vec ista. Sem ze imel tezave s tem. Pekac s placano carino in vsem, lepo izvozen, Birg mi ga takoj zamenja, pridem na carino, ja ni ista serijska. Ja ne me hecat. So me sicer potem spustili, a grenak priokus je ostal. Tako da ce se noces zanasati na voljo carinika moras svercati ali pa se enkrat placati carino.
Uradno gre bojda tako: ce ni ista serijska, potem moras placati carino. Ce tega noces, lahko izvozis zadevo preko spediterja. Oni lahko uredijo take stvari. :) Seveda, a me pride drazje kot carina.

msmiha ::

Garancija se da uveljavlat jaz še nisem mel problema s tem. Drugače pa na šverc se še vedno najbolj splača.
Če sem lahko pripeljal dol 8 TVjev bi lahko pripeljal karkoli. Takrat ko sem 8 TVjev dol prpel sem pa cariniku stisnu 100DEM pa me je spusto:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

MRB0rYS ::

Po moje se ne splača tako daleč hodt po material
b0rys

andrej ::

odvisno za kaksen material in kolko. Ti recimo ne bil sel gor po en RAM za 200 DEM, za katera bi pri nas dal 1000 DEM?:\

MRB0rYS ::

Kakšen ram pa je pol tu so 128MB po 13.000 sit
b0rys

andrej ::

RAM za prenosnika. Recimo za mojega compaqa bi pri nas dal 59k +ddv za 64 MB. V nemciji pa je 128 MB pod 300 DEM. A se splaca? Pa tudi ce ram takoj crke se splaca tam kupit...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uvozne dajatve in DDV pri nakupu rabljenega blaga - ZAKAJ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12927839 (25683) chinko
»

Cene po 1.5.04 ?

Oddelek: Kaj kupiti
463617 (2276) Nevron

Prenosnik - Avstrija

Oddelek: Kaj kupiti
274554 (1806) flipflop
»

Nakup v zamejstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645225 (4376) eiht
»

Carina

Oddelek: Loža
151675 (1504) BlackHole

Več podobnih tem