» »

Kosovo

Kosovo

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 18
»»

Thomas ::

25 let nazaj sem mislil, da mora dobiti Kosovo status samostojne države, oziroma da bi ga morali pripojiti Albaniji. Kakor pač želijo domorodci.

Se reče, bil sem malenkost radikalnejši kot Drnovšek danes.

Danes mislim, da Kosovo ne sme iz Srbije. Niti ne sme biti njen sestavni del na način, kot je to Vojvodina.

Formalno Srbijansko ozemlje pod mednarodnim protektoratom je najboljša od vseh slabih rešitev. IMO.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
  • zaklenil: bluefish ()

sid911 ::

začasna že ampak trajna tudi?

a obstaja sploh kak način rešitve brez radikalnejših sprememb?
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Thomas ::

IMO rešitev za po 2020 ne rabimo tako urgentno. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

steev ::

Rad bi, da je Kosovo srbsko, a brez šiptarjev. Ni jih mogoče ustaviti. Kosovo jih je polno, samo naprej jih pa ne pustijo. Ko sem bil 5 km od kosovske meje, je bilo polno nekih policajev.

SAmo še nekaj, je bilo bombardiranje na Srbijo (NATO) zaradi Kosova, mislim, kaj je bil povod?
:|

mtosev ::


SAmo še nekaj, je bilo bombardiranje na Srbijo (NATO) zaradi Kosova, mislim, kaj je bil povod?


To kaj so srbi na Kosovu delali.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

gkovac ::

Thomas tokrat se brez zadržkov strinjam s tabo.

Kosovo ni albansko... albanska je Albanija. Kosovo je srbsko, tako kot je bila naša zdaj avstrijska Koroška z knežjim kamnom vred. Upam, da srbi ne bojo dopustili to kar "smo" dopustili "mi".

btw. po mojem skromnem mnenju je Drnovšek naredil napako... v tako kočljivih zadevah je najbolje bit modro tiho... seveda na tako visokem nivoju kot se pogovarja Drnovšek... kaj jaz (in ostali) tuki blebetam(o) v bistvu nima nobene mednarodne teže.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

H4rVeSteR ::

Obstoječe meje so v veljavi od časa po 2. Svetovni vojni in če mi ne moremo imeti koroške, furlanije in pa istre potem tudi priseljeni albanci nimajo nobene osnove za samostojno državo. Kosovo je del Srbije ne glede na etnično večino, ki trenutno tam prevladuje, in tako naj ostane. Rodnost šiptarjev je botrovala, da so v večini, kar pa še ne pomeni, da so upravičeni do česar koli in da si lahko lastijo tuje ozemlje. Kako bi zgledal, če bi se vsi slovenci v argentini zbral na en kup in hotl svojo enklavo/državo? Pa sej bi jih pojedl tko k vsakega drugega k bi se šu take blesave igrice. Osebno mislm, da bi se na kosovu moral srbi sami zment s šiptarji.>:D
***I have a dream***

gzibret ::

Naj ga razdelijo, da bo mir. Srbski del Srbiji, Albanski del Albaniji. Pomembne srbske zgodovinske objekte tudi Srbiji.

Isto bi morali narediti tudi z Bosno, samo EU ni do 100% muslimanske države v osrčju Balkana.
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Jest povsem brez sramu zagovarjam stalnost mej v Evropi. Kosovarji do svoje države ne morejo. Tudi Čečeni naj se obrišejo pod nosom. Čeprav je diskutabilno, če to ni že izven Evrope ... pa naj se meje še korigirajo. To še ne vem.

Jah pač Kosovarji ne bodo imeli "lastne države", jest tudi nimam vsega, kar si želim.

Kaj pa odcepitev Slovenije?

Hja. Smo ujeli enega poslednjih vlakov. Zdej ne vozijo več.

Closed.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

> Jest povsem brez sramu zagovarjam stalnost mej v Evropi.

Zakaj se ti to zdi dobro? Evropo itak umetno delijo na regije, ker so (nekatere) države prevelike.
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Ker bi nas premikanje mej prehitro preveč zasvojilo.

Pa ker NOČEM, da se en del Francije nameni za Paristan. Ali pa en del Danske za Avtonomno območje Severna Palestina.

Zamrznenje mej je sestavni del strategije v boju proti islamizaciji Evrope.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Kaj pa odcepitev Slovenije?

Hja. Smo ujeli enega poslednjih vlakov. Zdej ne vozijo več.

Closed.

Slovenci smo šli v Jugoslavijo z eno pogodbo, ane. In v tisti pogodbi smo lepo zapisali, da ima vsak narod pravico do samoodločbe. Čeprav nam tega niti ne bi bilo treba zapisat, ker ima vsak narod že po naravnem pravu pravico do samoodločbe. Se pravi, vsak narod ima pravico do svoje države. Tudi albanci. Samo oni jo že imajo. Tako da ne zagovarjam Kosovske države.

Zagovarjam pa Palestinsko državo, recimo. Kašne naj bi ble meje, je pa drugo vprašanje.

gzibret ::

> Zamrznenje mej je sestavni del strategije v boju proti islamizaciji Evrope.

Prvič - nič ni večno. Tudi krščanska Evropa ne.

Drugič - evropa se zavzema sa spoštovanje človekovih pravic, ki med drugim obsegajo tudi svobodo veroizpovedi.

Tretjič - tudi to hitro zasvoji. Pol se začneš boriti še proti komunistom, budistom, brezbožnikom, heretikom, desničarjem, kapitalistom, klošarjem, Kitajcem in vsem drugim vrstam krivovercev.
Vse je za neki dobr!

poweroff ::

Zanimivo kako človek v stranu pred nekakšnim islamizmom pozabi, da je pravica do samoodločbe nekaj, kar je temeljno in kar je koristilo tudi Slovencem.

Desničarji so se utemeljili ravno na pravici do samostojnosti. In v desetih letih so radikalno spremenili svoje mišljenje. Danes bi nad neosamosvojenimi narodi izvajali represijo.
sudo poweroff

Thomas ::

Tako je. Nobene osamosvojitve v Evropi ne rabimo. Ne Kosova, ne Republike Srpske, ne Preidnestrske republike v Moldaviji.

> Prvič - nič ni večno. Tudi krščanska Evropa ne.

Seveda da ni. Da je le tako trdna, da bi ne bilo večjih kriz par desetletij, do pol stoletja ali celo stoletje.

Sicer toliko ne rabimo, ampak imeti varnostni faktor je dobra stvar.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Utk ::

Ja Srbi so malo pretiravali...Kosovo par deseletij sigurno ne bo srbsko, ker bi blo takoj spet sranja. Stvar bo rešena ko bojo vsi skupaj tam tolk bogati, da se bojo z bolj pomembnimi stvarmi ukvarjali kot je hranjenje orožja pod postljo in zajebavanje srbskega/albanskega soseda. Kot se recimo Švicarji že par stoletij...se grem stavit, da če bi bla Švica revna, bi se že zdavnaj sesula. Kot se je nekaj Jugoslavij ob vsaki krizi. Ni tu nobene ljubezni in/ali kulture, samo bogastvo. Francozi in Nemci so se tudi hitro pomirili po 2.s.v. ko so videli, da jim bo to koristlo. No, tiste Albance tam prepričat, da bi blo dobro kaj bolj pametnega delat, kot se pizdit skoz nekaj, pa sploh ne bo lahko.

para! ::

Drugič o Kosovu, sam eno vprašanje za Thomasa: si ti res tako zelo prepričan, da bo do (nekje) 2020 prišlo do uploada? Sem sicer bral temo Protokol pred nekaj leti, ko je bila še (nekoliko) manj obsežna, potem se je med mojo neaktivnostjo nabralo toliko postov, da ne najdem časa (volje?), da preberem vse. Zato sprašujem.

LP
Death before dishonor!

Thomas ::

Seveda, jest to mislim čisto resno.

Ampak zato še ne zagovarjam teze - po 2020 magari potop (na Kosovu) - pač pa hočem, da je svet relativno stabilen še za stoletje.

Neodvisno Kosovo rabimo toliko, kot luknjo v koleno. Potem bi bila še ena Balkanska vojna. Zato se mi zdi Drnovškovo zavzemanje za državo Kosovo - slabo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Podpiral sem (in še podpiram) vojno NATOa proti Srbiji pod Miloševićem. Tako zaradi Bosne, kot zaradi Kosova.

Vendar Srbije zdej ne smejo pod nobenim pogojem "prikrajšati za Kosovo". Kosovski Albanci pač svoje države ne bodo dobili - pa kaj?

Malenkost! Kdo vse je še nima in je ne bo dobil. Prava figa.

Važno je, da človek dobi demokratično ureditev, kjer se lahko individualno uveljavlja. Če se nacionalno ne more ... too bad. Tudi sladkorni bolniki se ne morejo basati s tortami in kremšnitami. Too bad.

Slednji se mi smilijo bolj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Utk ::

Ja no, če pa folk nima cele dneve kaj bolj pametnega za delat, kaj pa naj delajo drugega potem, kot da se stalno borijo za nekaj. Ko bi dobili državo, se bi pa med seboj klali. BDP-ja nad 400$ v nobenem primeru ne bi spravli. Treba jih spravit k pameti. Še ene Albanije pa res ne rabimo.

Doman ::

Že Baja je napisal. Kosovo je srpsko i srpsko ostače:D
Drugače pa ta "osamosvojitev" nima nobene logike. Ko se bodo pri nas italjani & madžari dovolj namnožili bodo tudi zahtevali priključitev Italiji in Mađarski?Bi ogromno ostalo od slovenije|O

xenon74 ::

J.Drnovšekje naredil napako s svojimi dejanji to ni dvoma. Vsekakor pa je res da to obstaja problem, ki nekako kliče po rešitvi in tisti, ki bo četudi začasno "rešil" zadevo deležen posebne časti v mednarodni skupnosti. Menim, da Drnovšel bolj cilja na to slavo, kot pa karkoli drugega.
Kosovsko vprašanje je poskušal "rešiti" Tito, poskušal je Rankovič in Miloševič (pa verjetno še kdo), potem je prišel status quo, ki uradno še traja in ne prinaša nobene rešitve razen stroškov in prikritega oboroževanja vpletenih. Kako se bo razpletlo ne vem - bojim se pa, da v primeru "odcepitve" Kosova enako usodo čaka 1/3 Makedonije, ki ima prav tako strašen problem z ekspanzijo kosovskih šiptarjev.
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Sergio ::

Albancev. Bo tema malo bolj berljiva. Prosim.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

borchi ::

btw, kako se reče albanec po albansko?
l'jga

steev ::

Šiptar!
:|

Doman ::

Sergio, v čem potem vidiš problem?

steev ::

Če se pogleda v SSKJ, je šiptarski razložen enako kot albanski.
:|

Utk ::

Ja obstaja folk ki je bolj papeški od papeža... Zakaj ne šiptar? Ker nekdo MISLI, da je to žaljivo. Tist, ki to misli je pa sam največji rasist. Ker misli, da je kaj narobe stem, če je nekdo šiptar. Kot če Bosancu rečeš Bosanec, pa kaj pol. Če je res, je res. Če se pa izogibaš mu tako rečt, sam izpadeš kreten. Človek lahko dobi občutek, da ga mora bit sram tega.

Avenger ::

Nekdo zgoraj je omenil naše Korošce... ta primer je čisto drugačen, ker se gre za priključitev k državi, takorekoč. To bi blo tko, kot da bi Albanija vprašala Kosovce ali se želijo priključit. Oni pa hočejo svojo državo, kar je seveda edino logično, saj bi bilo, če bi se priključili Albaniji, precej zoprno razlagat kako da ne gre za prisvajanje ozemlja po principu naseli-odcepi. Kot tistile primer z Argentino. Ma kako to gre?

Eno je svobodna volja ljudi, drugo pa so meje, ozemlje in država. Ne vem zakaj bi Srbi morali popustit. Čeprav se mi zdi da čist dejansko druge rešitve ni. Albanci se ne bodo asimilirali, od oka bi rekel, da vsaj polovica odraslih šipcev v Kosovu ne govori niti besedice Srbščine. Tisti, ki pa govorijo Srbsko, govorijo bistveno slabše kot tisti v Rakovi Jelši govorijo Slovensko. Trn v peti. Kako živiš skupaj v državi z narodom, ki je trmast in goni svojo ter sovraži prevladujoč narod, ki ga sovraži nazaj. Ne vem, kateri nacist je že rekel, da on problemov ne rešuje ampak jih odstrani. Preprosta rešitev bi torej bila, da jih deportirajo recimo v Albanijo ali pa zakurijo peči. Samo nekak to ne bi bilo ravno humano, da ne omenjam, da jih albanski Albanci ne bi marali in da si Srbija v takšni krizi kot je, sploh ne more privoščit dovolj plina. >:D Tako, da ostane samo še nekak status quo, s tem da bi lahko uredili Albancem status manjšine, ampak potem dolgoročno potencialno nastopi problem, kaj bo, ko se bodo Šiptarji tako namnožili, da bodo večinski narod v Srbiji, mislm, a bojo mel potem Srbi manjšino al kaj?

Če pa pustijo Kosovo, da gre kamor hoče it (čeprav bo bolelo kot hudič - mene, nas bit tudi - in to čisto po pravici), si pa noben Albanc nikoli več ne bo predrznil it živet v Srbijo in jih ne bo več in bo mir. Tako da po premisleku vseeno dam prav Drnovšku in + za jajca, ker je povedal kar je hotel, še posebno, če mu tega ni naročil kdo drug.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

cirecire ::

Ne vidim nobenega razloga, da bi se Slovenija kakorkoli vmešavala v tiste balkanske posle na jugu...

Slovenija ima sama v Sloveniji polno SAO Krajin in Sandžakov....kmalu pa bomo imeli tudi kakšno mini Kosovo sredi Slovenije...in slejkoprej se bodo tudi pri nas pojavili podobni problemi...

Če ne verjamete temu, kar sem napisal, si podrobno preberite zadnji popis prebivalstva...

Thomas ::

Problem je multikulturalizem. To je problem.

Asimilirani prišleki v Slovenijo niso NOBEN problem, neasimilirani pa toliko večji, kolikor bolj neasimilirani so in kolikor več jih je.

Tukaj je uradni jezik Slovenščina. Če se bomo pa nekega dne dogovorili drugače, bo naprimer Angleščina.

Samo zdaj je Slovenščina. Kohoški Slovenci so pa zdej Avstrijci in lahko jih enostavno pozabimo, skupaj z Rezijanci in Porabskimi Slovenci. Izgubljeni udi naroda takorekoč, ki naj se v božjem miru čimbolj stopijo s svojim matičnim okoljem. Boljš zanje in za nas. Enako velja za Madžare, Italijane, Srbe, Makedonce ... pri nas.

Kogar zemlja, tega kultura.

Multikulturalizem znotraj ene države, je pa recept za vojno, nič drugega. Čeprav se lepo slišijo njegove deklaracije, tako kot se lepo slišijo tudi komunistične.

Samo so strup.

Kaj pa na mednarodnem nivoju?

Če bomo šli v EU integracijo, bomo šli tudi v staplanje narodov. Ali pa ne bomo šli.

Amen. Tko me politika ne zanima, samo določeni skoz odpirajo tele teme. >:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tear_DR0P ::

Multikulturalizem znotraj ene države, je pa recept za vojno

to je precej lepo vidno v US of A, kjer multikulturalizem povečuje kriminal, deli mesta in povzroča oborožene spopade, seveda se to tudi drugje dogaja
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Thomas ::

Točno tako. Vsi napisi v Španščini v New Yorku so odveč in škodljivi.

Integracija Mehičanov je nujna, kakor sploh VSEH priseljencev in domorodcev.

Ma kaki Indijanski rezervati! Te je treba zapret in integrirat domorodce v Ameriško družbo!

Dvojezične table na Avstrijskem Koroškem so tako nujne, kot dvojezične table v Celju.

Povsem odvečne so.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

čakte mal....eno so priseljenci...drugo pa avtohtone narodnostne manjšine...ne ga srat

Slovenci v avstriji že skos tam žvijo in ni fer, da se morajo zaradi premikanje mej asimilirat. Je pa res, da morajo spoštovati avstrijske zakone, to pa vsekakor. Na popisu prebivalstva majo pa vsekakor pravico rečt, da so slovenci.

Tear_DR0P ::

no ja v določenih predelih celja bi ble smiselne dvojezične table, takšna je situacija v celju - tudi kje drugje po sloveniji je verjetno tako :D
avstrija je tko al tko tampon cona med germani in slovani
vsi smo lahko kar hočemo bit, slovenci, romi, indijanci, indijci al pa marsovci - nobenmu ne smemo prepovedat pripadnosti in izražanja pripadnosti - nikogar ni potrebno prisilno asimilirat, eni so samo gastarbajterji, ki se bodo v starosti odselili in si v domovini postavl hišo - eni bodo šli že prej in si bodo doma ustvarl družino.
je pa asimilacija potrebna za vse, ki se priselijo in imajo na območju priselitve namen ostati - no lahko pa jim pustimo da oni asimilirajo nas, koeksistenca dveh različnih kultur pa v miru ni mogoča
morda tudi ni potrebno asimilirati prve stopnje, definitivno je pa obezna asimilacija potomcev priseljencev - druge stopnje torej
men osebno je namreč grdo videt sistem, da se lahko potomec priseljencev poroči le z osebo istega izvora (seveda ga v to silijo lastni ljudje) - to velja za večino judov, muslimanov, kitajcev
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Bob Rock ::

Oni pa hočejo svojo državo, kar je seveda edino logično, saj bi bilo, če bi se priključili Albaniji, precej zoprno razlagat kako da ne gre za prisvajanje ozemlja po principu naseli-odcepi.


Ideja Kosovskih Albancev je Velika Albalnija.

IMO, ce dovolijo Kosovu, da se osamosvoji, bi to bla ena velika napaka. S tem bi vzpodbuil Albance v Makedoniji, Crni gori in Grciji.
Zahod je s svojo vojsko uletel na vrat na nos na Kosovo, s stereotipom v glavi, da so vsi Srbi bad guys, vsi Albanci pa good guys. Srbom so prepovedal karkoli ukrepat na Kosovem. Kako je pa zdej stanje? 70% brezposelnost, center za kriminal na Balkanu, ugrabitve zensk za prodajo belega blaga, ponovno zacvetela krvna osveta. V takem kaoticnem sistemu je to idelano za odskocno desko teroristom za haranje po evropi.

IMO naj meje lepo ostanejo take ko so, Albancem manjšino in predstavnika v parlament in pod nujno vzpostavitev reda na Kosovu.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

mtosev ::

Jutri naj bi razglasili samostojnost.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Double_J ::

Danes mislim, da Kosovo ne sme iz Srbije. Niti ne sme biti njen sestavni del na način, kot je to Vojvodina.


Danes pa, da mora jiti ven?:))

Pšenični ::

Torej danes še ena država na balkanu. Seveda kako se bodo stvari razvijale bo odvisno tudi od Srbije in Rusije. Nekam sumljivo mirno mi je vse tole, še posebej, ker je to ena najbolj kitičnih točk na balkanskem sodu smodnika. Če bo dost pare in lonec zaprt lahko pokrov odnese, ja potem pa ......

TheJack ::

Zame so edino merilo človekove pravice (ne pravice naroda; imaginarne tvorbe nimajo nobenih pravic). Če imajo posamezniki v neki državi vse pravice ki jim gredo, od tistih najbolj temeljnih (svoboda govora&izražanja, svoboda gibanja, pravica do življenja...itd.), pa do vseh ostalih (konec koncev tudi npr. pravico, da govorijo in se šolajo v svojem jeziku), ni nobene potrebe da bi se ustanavljala nova država, še posebej ne na podlagi tako neumnega temelja kot je nacionalni. In to velja za Katalonce, za Baske, za Škote pa še za koga verjetno.

Ampak a velja isto tudi za Albance na Kosovu? A bi imeli oni znotraj srbske države vse zgoraj naštete pravice? Poglejmo. Srbi so '99 leta na Kosovu začeli izvajati genocid (kar je, BTW, za Srbe že drugič (!!!) v istem desetletju) in če ne bi posredoval NATO, bi ga zelo verjetno tudi dokončali. S tem, da so Srbi celo zadevo nekoliko manj intenzivno na Kosovu izvajali že od začetka osemdesetih.

Zato velja za Kosovo po mojem enako kot za Slovenijo. Slovenci smo šli iz Jugoslavije ven zato, ker se iz nje, kljub večim poskusom, ni dalo napraviti ene normalne države, kjer bi se spoštovale pravice vseh. Če bi se Jugoslavija na začetku devetdesetih preoblikovala v demokratično in kapitalistično državo ter zaprosila za članstvo v EU, ne bi imel jaz čisto nič proti, če bi Slovenija ostala v Jugoslaviji. Ampak ni šlo. Tudi Albanci v skupni državi s Srbi kakšnega prav posebej finega tretmaja po mojem ne morejo pričakovati. Zato imajo pravico iti stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

suntrace1 ::

Srbi bodo kad-tad porinili šiptarje v morje, ker je Kosovo zibka srbstva in tega ne bodo NIKOLI pozabili. Šiptarji še zdaleč niso ''domorodci'', sploh če je povprečna starost 27 let. Se pač množijo kot glodavci in so preplavili pokrajino. V 90ih so imeli že svoje seperatistične ideje o Veliki Albaniji in jih je pač Slobo pošteno kaznoval zaradi tega.

Kakorkoli, kri bo tam v roku nekaj desetletij pošteno tekla, ko Amerika ne bo več zmogla obvladovati sveh žarišč po svetu in takrat bodo pošteno naj* , družno od srbov, makedoncev in grkov. Takrat ne bo milosti, kot je bilo leta 98. Garant.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suntrace1 ()

Pšenični ::

Problem je samo v tem da so srbi bežali iz kosova že v 70 letih prejšnjega stoletja. O tem se ni govorilo ker se ni smelo. Tko da kdor ne pozna situacije ne ve da se srbom vsak trenutek lahko stemni pred očmi. Lahko bi vsaj razdelili kosovo kaj jaz vem tko okoli 30 proti 70% v korist albancev..ne vem.Ni v redu to ker so eni dobili vse drugi pa nič. Samo neke brezvezne obljube o multietničnosti. Zato zna bit kaj narobe. Pa vsem se toliko mudi. Na bližnjem vzhodu že 50 let pobijajo palestince pa se nobenemu nikamor ne mudi...Malo čudno vse skupaj, zakaj takšna naglica...

BigWhale ::

Jaz sem skoraj preprican, da bo srbija prej ali slej pojedla Kosovo. Tako ali drugace. Pa cisto vseeno ali se razglasijo samostojnost ali ne.

T-h-o-r ::

Ko se bo hotela odcepiti še Vojvodina, bodo Srbi spet tam, kjer so začeli konc 1.sv. v.:\
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

dexterboy ::

Uf Uf, zdej moram oa še jaz svoj piskrček dodati :\
Vendar resno;
ne vem, koliko ste stari (z vsem spoštovanjem do vseh) in ali je vaša noga kaj postopala po Balkanu oz. če imate celo korenine 'od tam doli', ampak zelo na kratko bom sliko metaforično prenesel v našo drago kokoško;
ako bi bila koroška s knježnjim kamenom dan danes še vedno slovenska, vendar pa bi bila poseljena z večinoma avstrijsko populacijo, ki bi se želela odcepiti in pripojiti-priključiti Avstriji (in Hagerju ;) ), bi jim vi to pustili???
Ravno to je slika tam spodaj; zgodovina srbskega naroda se je pisala na Kosovu. In pika. Če ste kdaj gledali novice ali pa poslušali radio iz (npr.) Beograda, ste zasledili, da tamkajšnji mediji vedno rečejo "Kosovo in Metohija", medtem, ko se pri nas in drugje vedno pojavlja zgolj Kosovo... To je na kratko to. Miloševič je celo čistil Kosovo (in to mu je šlo celo dobro od rok), ampak posledica tega so bili začetki napada NATO... njegovega režima in vladavine pa nisem nikoli podpiral, da me ne bi kdo narobe razumel, da sem bil njegov fan.
Howgh, pisal sem... moje osebno mnenje o tej tematiki ne bom napisal. Bi preveč bolelo.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dexterboy ::

suntrace1, telbanc, BigWhale

ste povedali čisto prav, vzeli besedo izpod tipkovnice :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Thomas ::

Hja, izbrana bo druga najboljša rešitev, IMHO.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Zame so edino merilo človekove pravice (ne pravice naroda; imaginarne tvorbe nimajo nobenih pravic).

True. To se mi zdi extra pomembno, da se pravice ne začnejo dodeljevat izven sentience. Ker take težnje so, da bi uvedli pravico nekega božanstva, da se ga ne pozabi, knjige da se jo še ponatisne ipd.

To smo se že kregal.

> moje osebno mnenje o tej tematiki ne bom napisal. Bi preveč bolelo.

Kako te to more bolet? To se te tiče kot lanski sneg.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kopernik ::

ako bi bila koroška s knježnjim kamenom dan danes še vedno slovenska, vendar pa bi bila poseljena z večinoma avstrijsko


Hja, tako kot mi živimo na avstrijski koroški, tako bodo pač morali Srbi na Kosovu. Kot manjšina ...
««
«
1 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kristalna noč na Kosovem

Oddelek: Problemi človeštva
182063 (1608) Thomas
»

Kosovo..

Oddelek: Loža
362294 (1118) Thomas

Več podobnih tem