» »

Nakup napajalnika za dolgi rok

Nakup napajalnika za dolgi rok

«
1
2

GregaG ::

Iščem in se zanimam za dober napajalnik, ki ima ga v kvaliteto odlikujejo značilnosti tišine, stabilnosti, prevodnosti zraka, dolgega roka delovanja, veliko priklopnih kablov, moči, cene do 30 Francetov.

Sam sem imel LC-ja a mi je začel po pol leta oddajat neprijeten zvok po katerem me je začel boleti zob, kadar sem bil dolgo za računalniku. Voltaže so bile nihale in mu ni bilo več pomoči. Poslal sem ga na servis (mimovrste) a sem ga dobil nazajal takšneka kot sem ga polal tja z obrazložitvijo, da je stabilen in ne oddaja nikakršnega zvoka, ku nov bi se lahko reklo. Jebeš to. Sam sem ga mal limal, feridno jedro, vezja mal pokapljal z sekundnim lepilom a isti šmorn. Tako si je zaslužil enosmerno karto za v smeti, kar mi je še ostalo je ventilator. Vzel sem star kr en 300w napajalnik montiral notri ys tech ven in dela ku šus pa še tih je in hvalabogu pogaja mojo 6800, en disk, nf7-s in 5 ventilatorjev.

Ker mi že mal preseda to menjavanje napajalnikov in popravljanje le teh, je čas za nakup novega z vašimi predlogi in nasveti.

Sam sem gledal tega in tudi ta je kr zanimiv, pa tudi ta ni švoh, kaj pravite?

Shark-357 ::

Tagan in Ocz odsvetujem iz različnih razlogov bi ti pa predlagal da pogladaš za Enermax Liberty 620W cena malce višja ampak se na dolgi rok splača;)

AngelOfDeath ::

déjà vu
edit: Slovnica

igor0203 ::

Pomoje bi biu kšn Enermax al pa Seasonic za dolgi rok odličen nakup. Imam Enermax Coolergiant 535W in ga mislim met še usaj ene 2-3 leta. Ma pa vse kar potrebuješ, še celo preveč. :D

DominusSLO ::

Z vsakim se ti lahko zgodi, da crkne... Če slediš trende na ST-nedolgo nazaj so vsi hvalili Lc-je na ves glas. Sedaj vedno več tega folka lc-je kritizira>:D
Zelo podobno je s taganom, po novem pa se kritizira še ocz al kaj?:D

Sam sem pred par meseci nabavil enermaxa noisetaker 485w, ker me je stal isto, kot podoben tagan(102EUR). Zelo sem zadovoljen in glede na to, da ima 3 leta garancije, pričakujem še kr neki cajta mir. Sploh če bodo začeli nove high end grafe prodajat skupaj z dodatnim napajalcem.

Aja kupljen je bil v Trstu in dopuščam možnost, da npr. mlacom ni sposoben nabaviti isto kvalitetne robe.

LP

Shark-357 ::

Kar se OCZ-ja tiče me predvsem moti to da je pogost pojav ko crkne da sabo vzame še kako komponento ...

Tagan pa pač odsvetujem zaradi nestabilne 12V linije.

Fizikalko ::

A res al kaj? Na primer katero? Pismo, jaz sem pa ravnokar PoweStreama 420 nabavu...

Pyr0Beast ::

Tagan, nestabilna 12V, haha
Jst mam 12V 12.21V @ EpoxRda6+, extra zvočna, 2 cdroma, 2 diska, napaja še sobno anteno, nekaj 10 ventov, AXP1800@2600+ @1.8v, 1G rama (3 palčke), fx 5500 (ja vem da je poden), pa tv tuner. :D
Kokr so pisal za tagana sm slišal, da se je linija spustila na nekje 11.8 @pri venicu na 1.7v, 6800Gt@gpu 1.4V, nevemkulk rama@3.4V, nevemulk diskov in podobno.
Kaj je pri taganu za nardit je mal trimer obrnt.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Shark-357 ::

@Pyr0Beast



če je to zate stabilna linja pol ql zame so to jajca;)
Drugače je imal gufy prav tako prebleme z svojim 580W-U22,Morphling1 ima isti napajalnik pa je ista 12V linija potem je tu še Primož78 z istim problemom ...;)
pa tud foro s trimerjem poznam že kako leto ampak to ti samo dvigne linijo ne pa tudi stabilizira.


@Fizikalko

malo si po XS preberi drugače imajo pa te probleme predvsem 600W in 520W.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Ja, sm vidu že prej. Fora je v tem da je to merjeno s senzorjem od plate, k je natančen z en Ku.$#". Dokler ne bojo testiral z multimetrom ... To je znotraj tolerance ki je 5%, 1.9% uu
V glavnem, obrneš trimer pa maš.
Pa brez zamere.
Vidim da maš tudi ti tagana. Kako se pa kej pri teb obnese ? :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Shark-357 ::

Hja tisle screen k sem ga prilimu je moj....

Ma jajca v glavnem to se ne bi smelo dogajati z napajalnikom za 30K:\

sem pa meril tudi z voltmetrom in skače 11.98V--->11.82V

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

In kaj je XS?

Sicer pa ga ravno testiram... 12V linija pri max obremenitvi (Venice 3500+ @ 2400, R9800pro + ful druge šare) ne skače niti za stotinko. Zadaj lahko itak naštelaš linijo (nastavil sem na 12.04 in je nepremična kot skala). Tako da zaenkrat sem max zadovoljen, upam pa, da se tvoje grožnje oz. opozorila ne uresničijo.

Shark-357 ::

XS = www.xtremesystems.org;)

Drugače se to sicer ne dogoja tako množično ampak se...pač mene osebno je to odvrnilo od nakupa OCZ-ja

GregaG ::

Zdej že dost vem katerih ne bom vzel. Gledal pa sem ENERMAX EG465AX ATX2.0 oem za 21,480 pri Malcom, tu jih je cela garda

roscha ::

12V linija pleše za desetinko volta. Ne se jebat. Katastrofa.

Cekarji. Naj mi nekdo razloži kaj ŽIVLJENSKO pomembnega se napaja z 12 voltne linije? Pod milim bogom nič in je vseeno če pleše za pol volta. Who cares! Tudi napajalniki so zato narejeni tako. Stabilnih je +5 in +3,3 V vse ostalo pa ni preveč važno.


Če pa je vam "znalcem" že toliko do stabilne 12V linije, predelajte napajalnik pa bo...
Aja, ne znate, niste štromarji.. No in ker niste tudi ne bluzite v 3 krasne.

Over & out.

Fizikalko ::

Dej zapri, če nimaš pojma. Novejše plate napajajo proc iz 12V linije. Lepo se vidi, kako pri slabših PSUjih linija pade, ko pritisneš procesor do konca.

BTW, sarkazem in poceni cinizem sta slabo nadomestilo za argumente, na tem forumu pa gradimo na slednjih. Zatorej, bonton v roke ali pa kak drugi forum pod prste.

roscha ::

Ja, ja z 12 V ga napajajo ja. Se strinjam. Škoda da svoje gajbe ne priklopiš na 12V akumulator, Ali pa na kaj še bolj konkretnega. Medfazna je po novem 400V. Mogoče bo dost?!


Katere napetosti so pa v napajalnikih regulirane in katere na pa nimaš pojma, zato kar lepo zapri kljun in ne trosi bedarij in še ostale ljudi prepričuj v nekaj kar ni res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roscha ()

Fizikalko ::

Preden ti izbrišejo post. še tole: če si že štromar, mi pa kot fiziku, ki sem očitno zate zabit kot štanga, razloži, zakaj mi je proc pokleknu (zamrznil), ko sem imel napajalnik z slabšo 12V linijo. Po zamenjavi zgolj napajalnika pa je bilo ok. Govorim seveda o navitem procu, sej o tem je govora... Razloži pa strokovno (torej znanstveno in z argumenti, ne pa z zmerjanjem in posploševanjem). Da vidimo...

tris ::

Po eni strani se čisto strinjam z Roscha-tom.....
zadnje čase vsi nekaj poudarjajo napajalnike, pa stabilnost linij,....če ti stvar "pleše" za nekaj stotink, je to zanemarljivo malo in ne bi smelo biti problema............

Pred kratkim sem nabavil grafično 6600GT in sem samo upal ali bo stvar sploh delala...........
In stvar zaenkrat dela....tip-top- kljub 300W , 3leta staremu NO-name napajalniku , ki za "sodobne pojme" nima stabilnih linij.......(in zanmivo 12V linija mi je od kar imam novo grafično padla za približno 0,05V(12,4 na 12,35)........sama linija je samo 10 A)

In glede na to, da ljude opažajo da tudi dražji napajalniki niso ravno tisto kar so si želeli(in plačali !!!), ....se je resnično potrebno vprašati koliko se splača dati za napajalnik?
Itak so vsi Made in čajna ................verjetno jih ima veliko visoko ceno le zaradi dobre reklame, fancy pakunge, nekaj brezplačnih LED-ic da je zadeva bolj IN(a je že kdo morda videl kakšno profi napravo, da se bliska kot novoletna jelka.....), in fancy kromiranega ohišja .......
TAGAN je celo stikalo off-on zaščitil z gumico(IP65)........ za vsak slučaj , da je stvar bolj varna , če bi PC slučajno imeli na džju...........:D :D :D ..... Mislim svašta se spomnijo ti kitajci......
:D .........Ok pretiravam ampak ko gledaš vse te napjalnike res ne veš kaj ti prodajajo, napjalnik ali LIGHT-SHOW????????.

I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tris ()

AngelOfDeath ::

se mi je zdelo da sem temo že nekje videl

klik
edit: Slovnica

GregaG ::

se opravičujem za dvojni post ampak mislim, da ta tema spada v rubriko Kaj kupiti, ker se pač odločujem za nakup novega napajalnika.

Hvala za sodelovanje

apk ::

Ima mogoče kdo napajalnik Revoltec Chromus II Star 500W? Zanima me kako je glasen in kako se obnese v praksi. Nekaj nameravam nabaviti, pa je to eden od kandidatov.

ekseR ::

A mi lohk kdo pomaga pa pove kje prodajajo ENErmax Libery 500W? Am pa v slovinij mora bit! Pa kdo je uvoznik za te napajalnike?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Fizikalko ::

Ravnokar ga nekdo (mislim da JIM22) prodaja na Slo-techu za 27k...

Shark-357 ::

Eden od uvoznikov je mlacom če se ne motim...

Fizikalko ::

ekseR ::

a se splača vzet za 27k?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Fizikalko ::

Recimo, no. Zbij na 25k, pa bo.

ekseR ::

A joj spomnu sm se da ga fotr hoče dat v stroške zato morm v štacun na firmo kupt!
Mlacom ga nima ma sam 400W pa še ta bedast mlacom. A je še kšna štacuna z telm napajalnikom?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Fizikalko ::

Zakaj pa rvno tega. Jaz, recimo, imam OCZja za pribl. isti keš in je prva liga. Tule - ta zadnjega poglej (27500 SIT).

ekseR ::

Baje da OCZji ko crknejo odnesejo še kšno komponento. Zato nebi tvegal!
Bom funtechu poslov en mail pa da vidm če lohk zrihtajo ta napalnik!
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

klemen22 ::

Se popolnoma strinjam z Roscho. Ne vem kaj vsi nekaj kupujete napajalnike za +30k sit ker je brez pomena. Jest mam v kišti enga No-name za manj kot deset jurjev in mi poganja Geforca 7800gtx ter Athlona X2 brez problema in pod obremenitvijo ni tudi nikakršnih težav.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

ekseR ::

Pa baje da ma ta tanov enermax ful stabilne linije pa še vso tanovo tehnologijo podpira kot je SLI, Dual CPU,...
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

klemen22 ::

Kok pa napajalnik podpira SLI?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Dr_M ::

kolikor sm gledu teste okol pa tko, se mi zdi seasonic napajalniki trenutno najboljsa zadeva, kar se pr nas dobi. slabih 33000 za 500W, kar je vrh glave dost. glede na izkusnje ostalih uporabnikov je ostalo bolj zalostno.

Fizikalko ::

Napajalnik nima kej "podpirat"... Tisto o OCZ je en bulšit, linije so pa pri mojem stabilne kot skala. Prej sem hotel reči, da ni treba glih tega Enermaxa vzet, imaš polno drugih primerljivih, ki jih boš pač lažje dobil. OCZ je bla samo ideja. Lahko tudi kakšnega drugega Enermaxa vzameš, ali pa Tagana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

ekseR ::

Tagana pa glih nebi!
Rad bi da se kabli priklapljajo pa izklapljajo po potrebi kot pri Enermax liberty seriji!

@kissmy(_o_) dj kšne linke od seasonicovih testov prlimj!
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Dr_M ::

klemen22 ::

Fak čudno da tako padate na neke lepo oblikovane napajalnike in pa par procentov bolj stabilnih od no-name firm. Itak je vse kar je čez 15 jurjev precenjeno da glava peče.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Dr_M ::

klemen22: jest sm tocno to par let nazaj mislu, dokler nism sam probu.... mam soliden napajalnik, ampak ce use navijem do konca, mi kr ventilatorji obmolknejo, ko comp obremenim. verjem, da se prov grozno slisi.

ekseR ::

Kulk pa pol temu Seasonicu linije nihajo?
A lahko porežem stran tiste molexe ki jih ne rabm na priključenem kablu? To bi pa naredu zato da bi kable obleku v kromaste cevke 15mm široke. Tiste kable ki bojo pa čist neuporabljeni jih bom pa v tako škatlco dav.
Če lahko stran porežem molexe ali lahko pol kdo pove kako nj jih stran porežem?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Dr_M ::

GUFY ma seasonic 600W in pravi, da je vsaj tako stabilen kot OCZ ki ga je mel prej.

ekseR ::

# moč: 500W
# +3,3V: 30A
# +5V: 30A
# +12V1: 17A
# +12V2: 16A
# -12V: 0.8A
# +5Vsb: 2A

A pa je dost amperaže na 12V liniji?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Fizikalko ::

Skupaj 33A, kar je čez glavo.

ekseR ::

OK pol bom pa šu kr na seasonica 500W pa nam iskov enermaxa!

Zj me sam še zanima kako nj molexe stran porežem? Kje nj odrežem? Pa a bom kj stabilnost sfuku s tem k bom stran rezu?
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ekseR ()

Pyr0Beast ::

niti ne :)
če grejo v molekse 4 drati lahko, če jh gre več raje ne če se ne spoznaš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ekseR ::

Ja zj je pa odvisn kako so kabli cepleni na seasonicu. A so tko da je molex vn pa da so 4 žičke al je tko da v molex 4 žičke pa iz molexa naprej 4 žičke v nov molex? GUFY ma seasonica pravte.
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

Dr_M ::

TuX: nevem ce je pametno kej modificirat tak napajalnik. 30k je le 30k...in karkoli spremenis, se takoj opazi, tko da na garancijo lohk pozabis.

ekseR ::

Hmm sj glih zarad tega bi raj vzeu Enermax Liberty k bi kable kamot stran porezu.
i7 920 d0@4,2GHz | Gigabyte EX58-UD3R | Mushkin <m HP 1600MHz 6GB |
Sapphire HD5850@994/1275 | Corsair TX650W | Samsung spinpoint F3 1TB |
Hitachi T7K250 160GB | GMC J-1 | 3D Mark Vantage P20311 3DMarks

apk ::

Revoltec Chromus II Star ima tudi take kable, ki se dajo odstranit
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako močan napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
221713 (1289) joker16_7
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1127706 (5313) sid911
»

Kateri napajalnik do 20k SIT?

Oddelek: Kaj kupiti
101380 (1194) para-site
»

Kater napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
331379 (958) Pyr0Beast
»

kolk wattn napajalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171156 (938) jest10

Več podobnih tem