» »

Kater napajalnik?

Kater napajalnik?

Stallone ::

NApajalnik naj bi biu ČIM tišji, hkrati pa da se nej bi ga dal dobit v Sloveniji. Močan okoli 400W.
  • spremenil: boštjan ()

boštjan ::

Napajalnik HPC-420-302 ATX 420W CE, za P4 (ATX-12V V. 1.1) z aktivno PFC v agt za 16440 sit.
pa če misliš si komplet računalo kupit,te prosim da vse v eno temo združiš in ne odpiraš nove teme za vsako komponento;)

Stallone ::

Boštjan: NE ne, to ni isti komp, damo 2 komponenti... Aja, napajalc za AMD

frenk ::

sej tole je napajalc za AMD in to zelo tih in presneto dobr:)

Gost ::

Sam baje je Chieftec nehal delati te napajalnike. Na kišti zdaj piše neko drugo podjetje, ampak napajalnik je pa totalno identičen (upam).

Stallone ::

Ok, sam kaj pa je razlika v Enermaxih, da so tako dragi?

sash ::

še boljš Anetc TruePower 430 :D , zadeva je mal dražja ampak se splača, venta se mi vrtita z 1500-1600 rpm, tako da je zadeva res prijazna ušesu
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Stallone ::

ok, ker je zdej tišji? :) MA še kdo kej dobrga?

frenk ::

jest mam zdele 1480 rpm in morm rečt da je stvar zlo tiha ampak s trupower se pač ne more kosat...če maš dnarja čez glavo raj nabav truepower>:D

Stallone ::

ok, ka pa kej Enermaxi? Ok, kje se pa da kupit tega truePowerja? Mislm ta Chieftec se mi zdi FUL ugoden za kar nudi...

frenk ::

pri enermaxih mal preveč plačaš firmo ampak za isti dnar dobiš napajalnik ki ni toliko slabši od chiefteka...truepower pa dobiš v www.redrat-store.com ... al pa .si sej ne vem...probej:)

Stallone ::

ok, V redrat-u majo sam 380W in pa 480... Ok, cene pa 23k za 380W in 28k za 480W. Ok, bom kar Chieftec-a vzel 8-) ;)

matoxmato ::

mal sm searchov pa nic pametnega najdu zares ...

rabim full mocan napajalnik, za racunalnik AMD Athlon X2 64 3800+, 4gb rama, 3 diski, ATI x1800xl, mocna zvocna kartica (pro), dvd pecka ...

baje bi blo potrebnih okrog 600w ... denar ni problem, hocem kvaliteto, da bo zadeva klapala tko kot mora!

lp
Mato

Sami ::

Price/Performance je LC Power 550W (Silent) 14cm vent8-), moj ima stabilnejše linije kot sošolcev Tagan 480W.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

mtosev ::

moj ima stabilnejše linije kot sošolcev Tagan 480W.

Koliko krat sem to prebral. :\
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Sami ::

S tem hočem povedat, da Tagan ni vreden teh 25k, ker je LC za 8k lahko boljši od njega.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

mtosev ::

Daj not 6800U ali pa X800 XT pa boš vido koliko dolgo bo sistem stabilen. :D >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OrlyTM ::

torej? kaksen konkreten nasvet? Kteri so napajalniki nad 600w ... cena NI ovira.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Sami ::

Kolega ima (Epox-ovo plato (nF4 Ultra), Venice 3500+, 6800GT, hdd, LC 550W itd), sistem je rahlo navit, vse deluje bp.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

pinx ::

@Sami
Koliko ti niha Vcore, sodeč po CPU-Z? Pa realno, prosim.

frenk ::

če kdo rab močn napajalnik mu lahko "zdilam" antec truecontrol za vredu ceno...je pa res da ni tolk tih kot tagan, je pa zato močnejši:)

Kaufmann ::

matoxmato
Mogoče tale
ni podatka

planetparty ::

Kaj pa je s tem?!

Sam kupujem napajalnik nekje do 25k, v skrajni sili 30k. Ta napajalnik je po specifikacijah izjemno tih, drži to tudi za prakso?
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

ReBi ::

js mam pa najbl pocen napajalnik, kar so ga mel u trgovin, pa sm dau 120mm vent gor, pa je tih k miška :D

ta s tazadnga linka je tud tak, da ga skoraj vsak disk preglasi, pa tud piha temu primerno (komajkaj)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ReBi ()

Sami ::

pinx: Sodeč po CPU-Z mi Vcore vsake toliko časa zaniha iz 1.744V na 1.728V in spet nazaj.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

mzidy ::

Če imaš več denarja na razpolago se splača kupiti boljšega od LCja, sam ga mam:\ pa mi Vcore včasih zaniha (po korakih) za 0.1V8-O
Že šparam za nov napajalnik...
Tale je zelo dober in tih!

planetparty ::

Tale tegan sigurno ni zelo tih, ker 28db pa le ni zanemarljivo malo, nekateri napajalniki imajo 20db, to je za moje pojme velika razlika. Ne vem v praksi koliko pomeni teh 28db, nekdo, ki ima podobno glasen napajalnik naj poroča. Sem pa v veliki dilemi kaj vzeti, da kasneje ne bom obžaloval prosim svetujte konkretne predloge z argumenti. do 25k v skrajnem primeru do 30k.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

vidi ::

Dost mam že tega pregovarjanja, kok je LC Power dober za ta denar. Dober je ravno toliko, kolikor plačaš zanj. Naj še enkrat napišem, da to ni 550W napajalnik, ampak le 350W, z max obremenitvijo linij 3.3v&5V le 130W; Kar pa LC navaja na napajalniku pa so peak vrednosti. Tako, da lepo vas prosim, ne mi tisti, ki ste nasedli na marketinške fore in drugačne deklaracije.... govort, kako lahko tale lc power zmore 500+W, ker to preprosto ni res, saj je že meni na K7 plati, navitem athlonu, 1GB rama in 6800GT CPU voltage nihal za 0,08V, kar je pomeni v Bios nastavitvah za več kot 3 stopnje!!!

Specifikacije za tiste, ki ne verjamejo

Drugače se pa pri napajalnikih gibajte v smeri: Antec, Tagan, Enermax, Akasa & mogoče OCZ

Za low budget model je meni trenutno všeč 500W smart power od Anteca za 20k SIT, ki ima sicer malo šibkejši 3.3V&5V liniji ampak, baje da tista dva venta lepo neslišno delujeta in maks. power na + linijah skupaj je 490W - (za moje pojme zelo stabilnih, čeprav na enem od dveh testov, ki sem jih našel pravijo, da je nihanje 12V linije (za 0,09V - kar je manj kot 1%) veliko, vendar se meni to zdi super rezultat).

Skratka, če bi imel jaz 30 jurjov, bi šel po Tagana U15 580W k Mlacomu, če pa bi dal le 20 jurjov, bi pa vzel tega Anteca SP 500W v JAE, za močnejše sisteme pa ne poznam, vendar bi se verjetno nad kakšno Akaso tisto 650W navduševal.
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

planetparty ::

Bi vzel takoj Tegana, samo moti me 28 db hrupa!

AKASA AK-P460FG-BLEUV2 pa naredi le 18 db, zdaj ne vem kak je v praksi.

Sem res v hudi dilemi kaj vzeti, hočem nekja tihega pa obenem atraktivnega :)
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

planetparty ::

Najbrž bom kar tega naročil:
:D

Zgleda fenomenalno, testi so tudi ok, večji brat pa je malce predrag za moje pojme.
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

Kaufmann ::

Teli decibeli so zelo relativni, za medsebojno primerjavo ne pomenijo skoraj nič.
ni podatka

nodes ::

res je na decibele, ki so zapisani v specifikacijah je težko stavit svojega konja
so pa vsi ti napajalci 20K čisto tiho ko ne delajo nič...pod polno obremenitvijo so npr. Chieftechi z dvema ventoma glasnejši od starih z enim...tko na posluh, da se razumemo.

planetparty ::

Stvar je naslednja, Cool-pc ima kar zasoljene cene in sem z malo truda našel močnejšega brata
tukaj za samo 31.500. Predvsem me zanima, če posreduje kdo ta model in da poda svoje mnenje.

Testov sem prebral kar nekaj, vendar sem laik glede te elktrotehnike ;).
Http://www.directoryelite.com - Elite Directory

Pyr0Beast ::

Mam Tagana 420U2 pa ti povem da je neslišen. Peak Powr ma nekje 580W
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1127684 (5291) sid911
»

Kateri napajalnik do 20k SIT?

Oddelek: Kaj kupiti
101374 (1188) para-site
»

Kateri napajlnik za DFI lanparty?

Oddelek: Kaj kupiti
342481 (1894) Caligula
»

Tagan TG-380-U01

Oddelek: Kaj kupiti
311600 (1304) kuglvinkl
»

Kater napajalc in ohišje do nekje 60000sit?

Oddelek: Kaj kupiti
201258 (1037) Black Dragon

Več podobnih tem