» »

Stikalo - kam vezati rele?

Stikalo - kam vezati rele?

alien-w ::

V avtu si rihtam centralno daljinsko zaklepanje, pa bi rad, da ko odklenem/zaklenem avto, da se vsi stirje zmigovci przgejo. Naceloma je to simpl zadeva z relejem na stikalo za vklop vseh stirih utripalk. Amapk tuki pride do problema - stikalo je čudno! Vezave so kr neki in mi sploh ni jasn cist, kako deluje. Najprej dve fotki:


Z multimetrom zmerjene povezave oziroma kontakti. Je komu kej jasn, kam naj vezem rele, da bi se prizigal zmigovci tut ce bi bil stikalo v nacinu "izklopljeno"?
Se opomba: Na skrajno desni par prikljuckov na sliki (zgoraj in spodaj) je priklopljena zarnica v stikalu, ce kej pomaga. :)

Ghero0 ::

mogoce mal off topic, a bi mi vseeno zelo prav prislo:

kako se oznaci rele v vezju (v shemi)?
Banging your head against a wall uses 150 calories an hour.

BluPhenix ::

alien-w pa kakšen rele imaš to? Sicer ti pa priporočam da poiščeš njegov datasheet kje na netu.

GheroO: ena od varjant siranja releja:
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

korposlav ::

Pozdravljeni
Sicer ni direkten odgovor na vprašanje ampak vseeno. Da ti se vsi 4 žmigavci prižgejo ob odklepu/zaklepu avtomobila je potrebno imeti samo navadno centralno zaklepanje. Zveže pa se tako da narediš z motorčka od centralnega odcep (2 žici), ter ji preko 2 diod pelješ na stikalo za vse 4 žmigavce. Tam poiščeš tista 2 kabla, ki določata katera stran bo utripala (leva ali desna)in vse skupaj povežeš s tem da moraš dati pred pred povezavo še 2 diodi zaradi tega, ti ne napetost ne udari nazaj.

Če te kaj več zanima pa lahko se pogovorima zs.

Lp
Sašo G.

alien-w ::

Mi je ze uspelo, hvala vseeno. Zadevo smo zdej zvezal z dvema relejema med kontrolne kontakte za motorčke in potem direktno na vsako stran žmigovcev posebej, tko da zdej zadeva dela. Hvala se enkrat!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vezava zvonca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2812208 (4760) mirator
»

Rele za led luči

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
214890 (4275) romex
»

Končno: MODUL ZA VKLOP ČRPALKE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
233620 (3027) Jackal
»

Zakasnjen vklop z releji v ATX napajalniku ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172689 (2494) mazy
»

Vklop pumpe skupaj z računalnikom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242153 (1653) TESKAn

Več podobnih tem