» »

Osnovno vprašanje pri nakupu prenosnika...

Osnovno vprašanje pri nakupu prenosnika...

dzuko ::

Kupujem notebook in me zanima nekaj osnovnih vprašanj...

V čem (oz. kolikšna) je razlika med Pentium M, Celeron, AMD Sempron in AMD Turion..Vem da je ena fora v medpomnilniku samo mi ni glih najbolj jasno...

Pa kakšna je razlika v zmogljivosti (gre se za 3D oblikovanje kot npr. ArchiCAD, AutoCAD, AutoCAD Map ,ipd) med grafično npr. Intel Media Graphics Accelerator 900 do 128MB in pa Ati Mobility Radeon X300...

Trenutno pa se nagibam k nakupu tegale: http://www.enaa.com/oddelki/racunaln...1&pf_id=510000

Zanima me samo kakšen je ta v primerjavi s Pentiumom in Intelovo grafično...

Hvala za vaše odgovore....

Tomi ::

Precej bi pomagalo, če bi dal delujočo povezavo. Na desni strani imaš html oznake, kjer je tudi Povezava.

Tako na hitro pa: Pentuim M je dober, kar se tiče avtomonije in wireless kartice ne rabiš posebej. Celeron se glede na namen uporabe ne izplača, za AMD-jeve procesorje pa najbolje, da ti pove kateri od uporabnikov.
metrodusa.blogspot.com

Gwanaroth ::

No, sam imam HP NX9105 ter NX6125. V prvem je Sempron 2800+, v drugem Turion 1,6 GHz. Oba imata po 512 MB rama. NX9105 zdrži cca. 2,5 ure, drugi s Turionom pa 3,5-4h. Taprvi ima večji monitor (15,4) in mogoče zaradi tega bolj žre baterijo..nevem. Je pa bolj desktop replacement, za razliko od nx6125, katerega rangirajo kot business notebook.

V tvojem primeru bi se jaz osebno odločil prav za Turiona. Ker Centrino tehnologija ni nič posebnega, kot Pentium M + Sonoma + wireless.. pa še dražja je. Mogoče res zdrži baterija malo dlje.. ne morem nič rečt, ker nisem probal.
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kateri notebook?

Oddelek: Kaj kupiti
162128 (1652) Stepni Volk
»

Izbira zanesljivega prenosnega računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
363064 (1872) Rešpetlin
»

Kater prenosnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
121399 (1182) PolentozerkaTM
»

kaksn laptop?

Oddelek: Kaj kupiti
382078 (1463) Simon123
»

Prenosnik s Turion procesorjem

Oddelek: Kaj kupiti
212142 (1773) nurmaln

Več podobnih tem