» »

DVD-ROM

DVD-ROM

TheJack ::

Pred kratkim sem po neumnosti uničil toshibo SD-M1612 (zaradi dolgoletnega zapiranja s pritiskom na vrtca namesto na gumb se je odlomil nosilec zobnika), daleč najboljši bralnik kar sem jih kdaj imel. Po nekaj spodletelih poskusih da bi zadevo popravil (hotel sem dobiti kakšno pokvarjeno ohišje od tega pogona, ampak ni šlo), mi ne preostane drugega kot kupiti nov DVD bralnik.

Vem da večini ljudi za branje raznoraznih ploščkov povsem zadostuje pekač in so bralnike že zdavnaj pometali iz kompjuterjev. Jaz bi kljub temu rad dobil en dober DVD bralnik. Prvič zato, ker po mojih izkušnjah bralniki vstavljen plošček zaznajo dosti prej od pekačev, drugič pa zato, ker mi je mojega benqa kljub nizki ceni nekako škoda za branje. Stara šola pač, ki hoče imeti bralnik za branje in pekač za pekačenje ;)

Seveda bi daleč najraje imel toshibo 1612 ali 1712, ampak to kot kaže ni mogoče. Obeh že zdavnaj ne delajo več, medtem ko so nove toshibe v bistvu Samsungovi pogoni in niso bog ve kaj.

Pri bralniku mi je pomembno zlasti sledeče (v tem vrstnem redu):

1.) Hitra zaznava vstavljenega ploščka. Nočem čakati pol ure, preden končno dobim vsebino DVDja na namizje.
2.) Tihost.
3.) Hitrost branja posnetih (DVD+-R) DVDjev. Vsaj 12x, še bolje 16x. Magari s shekanim firmwareom.

Naj ima črno sprednjo stranico. Ostale lastnosti (ripanje, gledanje filmov...) niso tako pomembne.

Meni so v oči padli Liteoni, ki naj bi bili hitri in imajo dobro neuradno podporo. Edino ne vem kako glasni so. Zanima me tudi kje čem DVD bralnik sploh kupiti, kajti v Sloveniji jih (razen na cenikih) izgleda ni več. Sem šel po trgovinah, vse kar sem našel je par pozabljenih LGjev, prodajalci pa ob omembi DVD bralnikov ponavadi le začudeno gledajo.

Skratka, nasveti so dobrodošli.
Bonis nocet, qui malis parcit.

boštjan ::

probaj kje dobit combo od lite-ona 52X32X52 + 16X DVD branje,bere vse DVD,razen DVD-RAM.če si iz MB ti lahko povem kje ga še dobiš
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

TheJack ::

Nisem iz MB. Poleg tega imam občutek da je combo pogone danes še toliko težje dobiti od navadnih bralnikov.

Drugače pa hvala za nasvet. Bom pogledal po trgovinah, če je kaj.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Dr_M ::

uf, glede na danasnjo izbiro obicajnih dvd pogonov, mislm, da se ne bos mogu kej dost zmisljevat, ampak bos mogu kupit tist kar majo sploh.
in izbira je zadnje case res slaba, pa tut tistih tadobrih pogonov ze zdavni ni vec.
kar se tice proizvajalcev, ma liteon res najboljse dvd bralnike zdej. combo, al pa kr dvd pekac :)

TheJack ::

Ja, res bolj slabo kaže. Kličem po trgovinah in DVD bralnikov preprosto nimajo več. :(

Našel sem sicer nekaj, ampak trgovina zgleda malce sumljiva. Vprašanje je tudi če tegale liteona sploh imajo, ali je le na ceniku. Človek mi tudi ni znal povedati, za kateri model (19P9S ali 167T) gre.

Kaj pa LGjevi DVD-ROMi? Ima kdo? Kako se obnese?
Bonis nocet, qui malis parcit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvd pekač (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
28527342 (13101) GrimReaper
»

LiteOn ali LG DVD pekač ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
525275 (4613) YenLoWang
»

Kateri prepisovalnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
141042 (875) Xgeneration
»

ker DVD bralnik

Oddelek: Kaj kupiti
392006 (1633) BigFoot
»

Odstranili smo rip limit v Toshiba DVD-ROMih

Oddelek: Strojna oprema
482238 (1181) TheHijacker

Več podobnih tem