» »

Kako do tihega računalnika: Duron + Zalman ali Celeron BOX?

Kako do tihega računalnika: Duron + Zalman ali Celeron BOX?

tha_man ::

Živjo!

Zanima me, kateri ventilator je tišji, Zalman ali tisti ki ga dobiš poleg Celerona (ali P3) BOX verzije?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Binji ::

Zalman
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Dami ::

Počak na Volcano 7.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

tha_man ::

A bo Volcano 7 deloval potihem? Sedanji se ravno ne odlikujejo po tej plati...
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

salesky ::

Kolko bo to glasno se ne vem......
Ima pa ugrajen termometer in s tistim termometrom bo pole on uravnaval hitrost ventilatora (bol kot bo procesor vroč bolj hitro naj bi se vrtel)

ChiefThunder ::

Noise 27 dB at 2900 rpm - 39 dB at 5000 rpm, drugače bo ventilator predstavljal zanimivo alternativo, če te seveda ne moti glasnost...

Kokr jz vem, box ventilatorji slovijo po svoji tihosti... dej za specifikacije poglej na Intelovo stran, če kaj piše. Tudi sam sem si omislil zalmanovo pahljačo, ki v silent mode deluje pri 1600rpm na 20dB, kar je pravi balzam za ušesa napram corbu, ki sem ga imel prej. V navodilih piše, da je tud primerna za hlajenje athlonov 1.4 v normal mode pri 32dB.

Vse je tud odvisno kateri procesor poseduješ; AMD al Intel, poleg tega je pomembna tud frekvenca le-tega. Za athlone boš verjetno moral poseči po zmoglivejšem/glasnešem ventilatorju, še posebej če misliš zadevo overlockat.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

tha_man ::

ChiefThunder, kater proc pa je nekako maksimum, da ga Zalman na silent mode še uspe ustrezno hladiti?

Navijat pa ne nameravam, ker se mi gre predvsem za tihost sistema. Sem videl Celeron 1000 v box verziji, pa je bil ventilator kar zajeten (večji kot na Volcano 6). Na žalost ga nisem mogel slišati, ker je bil še zapakiran :\).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

ChiefThunder ::

evo tukaj si preberi specifikacije Cu različice. Naj povzamem; na silent uspe shladit vse Intel proce (celeron, p3), in amd athlone do 1.4ghz in utd nove xp-je, kar je prima dosežek...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilnik za e6400?

Oddelek: Kaj kupiti
482650 (2021) AapocalypseE
»

kater ventilator?

Oddelek: Kaj kupiti
151103 (853) Dami
»

Najtisji ventilator za 1600XP

Oddelek: Kaj kupiti
171653 (1328) kuglvinkl
»

volcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151221 (877) peci
»

kateri tihi cooler

Oddelek: Kaj kupiti
7861 (723) Spajky

Več podobnih tem