» »

kako spraviti dva računalnika na en kabelski internet

kako spraviti dva računalnika na en kabelski internet

ssokec ::

Zanima me ali je možno hkrati dostopati do interneta z dveh računalnikov s pomočjo samo enega kabelskega modema? In kako? ali bi moral biti vedno en računalnik prižgan ali ne ? prosim če mi svetujete nočem da me pri telemahu nategnejo ko prasca?

Simko ::

Jap, seveda je možno. Ampak , ne vem , če je točno dovoljeno :c)

Rač, ki je direkt povezan z modemom, bo moral bit prižgan, če hočeš z drugim gor.

Moja rešitev:
izberi si en rač, ki bo server (direkt povezan na net), v njega daj dve mrežni (UTP), eno za modem, drugo za povezavo do drugega rač.. Naredi ali kupi ali naj ti ga kdo drug naredi crossover kabl (na internetu je polno navodil, kako in kaj, potrebuješ le prave klešče...in seveda kabl) , v tisti drugi rač. daj eno UTP mrežno, in potem rač. poveži z cross over kablom. to je to. fizično vsaj. Potem moraš pravilno nastavit vse IP je in ostalo ter imeti en program na strežniku, ki bo omogočal 'delitev'(?) povezave....sygate ali ICS (w winsih je že) ali kaj drugega....

To je blo zdaj bol na kratko, imaš pa tukaj vse(!) prav lepo napisano.

Blue3D ::

Kaj pa ce bi imel switcher bi se lahko povezala dva kompa brez da je enden uzgan ?

Igor ::

switch ti ne pomaga nic sam po sebi, switch je samo po sebi samo bpol "pametn" hub
tisti zadeva kar ti mislis je pa router, in da tam ne rabis met prizgan "glavni" racunalnik

Tomi ::

Naredi tako, kot je rekel Simko, ker sem ravno na eni takšni povezavi, in dela bp. Edino mogoče je malo neumno, da je Wingate treba registrirati, samo tudi ni takšne panike..
metrodusa.blogspot.com

Blue3D ::

Problem je v tem da jaz nebi rad imel prizgan racunalnik da bi lahk sel sosed na net.
Ima kdo kaksno zamisel in to za kebel povezavo KKS offline

;(

Tomi ::

Hehe, KKS pa nasrka.. Ker sem sam tudi preko KKS..
Obstaja varianta preko routerja, samo mislim, da je router vreden vsaj 40 mesecev prižganega računalnika ( če pokuri recimo 2000 na mesec, pa ne )
metrodusa.blogspot.com

Blue3D ::

Router stane po tem takem 80.000 sit ?

Tomi ::

No, so tudi za 60.000, samo še vedno je to velik strošek, če tako gledaš..
metrodusa.blogspot.com

SLOWWWeb.net ::

Prej povprašej še pri ponudniku, ali imaš mogoče povezavo zaklenjeno na mrežno kartico 8-O -ravno zaradi takih razlogov kot jih imaš ti. Kar predstavljaj si, kaj bi bilo če bi se en al pa dva v bloku odločila za internet preko kabla, ostali pa izvedli črni priklop. Skratka, poznimaj se, da ne boš potem razočaran 8-) -
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Blue3D ::

Se nisem v bloku doma.

Tomi ::

KKS ima povezavo zaklenjeno na kartico, samo to ne prepreči ICS-a, ker še vedno je potem lahko tisti, ki je dikekt na kablu, server, samo potem imaš ti njegov IP..
Dela, samo res je, da mora biti server prižgan..
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1782552164 (433) Kroos
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397790 (4521) BlazP
»

ADSL + 3 rac v omrezju, kako ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
402410 (1881) klemen338
»

Domace omrezje

Oddelek: Pomoč in nasveti
151787 (1483) ToniT
»

mrežna-problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
381624 (1352) Jinxy

Več podobnih tem