» »

Navijanje BARTONA

Navijanje BARTONA

«
1
2 3

timek ::

Imam AMD Athlon 2800Mhz+(barton)? No FSB sem zvišal na 180 in voltažo povečal za 5%. SEdaj je frekvenca 2070Mhz in ko sem na namizju in noben drug program ne laufa imam 57 stopinj!!8-O Nekateri pravijo da jim ne šlo čez 56 stopinj??
Če ga obremenim z prime95 imam po pol ure laufanja tega programo 70 stopinj čez pa ne gre???

A je to vredu ali ni???

AndrewSmith ::

Niti ne....70°c je ze kr dosti.
Kaj mas original cooler gor???
Ce ja probaj vsaj na novo pasto namazat.
Kako je kaj z zracenjem ohisja???
Je minimum vsaj 1 vent ki piha v ohisje in
1 vent ki vlece vroc zrak iz ohisja.

BTW...probaj prvo navijat brez dvigat voltazo....do 2100Mhz
bi moglo it z defaul voltazo.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Sami ::

Imam AMD Athlon 2800Mhz+(barton)?

Imaš 2800+ in ne 2800Mhz.

Če ga obremenim z prime95 imam po pol ure laufanja tega programo 70 stopinj čez pa ne gre???

70 stopinj je že malo preveč, nabavi novo hlajenje, če imaš še original BOX cooler ni lih primerno za navijanje.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Type-R ::

ja do 2100Mhz bi naj vsi bartoni šli z defoult voltažo. tudi meni gre.
70°je že kr fajn preveč. jaz mam idle 40°, full load pa 45° z zalmanom 7000B.

tako kot je že AndrewSmith povedu prvo probaj navijat z defult voltažo, bos vido kam prideš in samo po potrebi višaj. povej malo več o tvojem računalniku.

timek ::

Edin bedno je da lahko viltažo višam takole: 5%, 7.5%, 10% to je pa vse!!!:D
Imam plato gigabyte GA 7VAX 1394
Dons ga bom obremil čez noč in vse je default FSB in voltaža!!
Sporočim jutri, če že tako ne naredi testa pri prime95

Hvala za odgovore

Lp, timek

K0K0 ::

A nima že nenavit barton 2800+ 2075Mhz (166*12,5)?

timek ::

Pri programu cpuz mi kaže da je frekvenca 1919.60Mhz
U se opravičujem sem to dobil sele vceraj pise 2600+
Sporočim če bo delal

BEGINER ::

Timek rabis novo plato, mam jst zate eno hudo navijalsko-EPOX 8RDA6+ PRO, ti lahko vsi potrdijo da je vredna svojga dnarja! Bonbonckov ma pa tok da glava ''pece'' - ja najbolsa socket A plata!!! Je pa skor nova z racunom in garancijo!
Kontaktiraj me na PM, pa se vse zmeniva!

jest10 ::

Škoda denarja za drugo plato!
Tistih nekaj jurjev se ne splača, za teh nekaj MHzjev več, ki jih bo s tem pridobil.
1.65V +10% je 1.8V, kar je pa dovolj za konkretno navitje.
Edino to ne vem, če ima plata delinik 6 ali ne. Ene plate na KT400 ga imajo, druge ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

BEGINER ::

jest10, ne pametuj ce ne ves!!! OK? Jst sm cloveku ponudu, si ti mogoce on? Pusti ga naj mi sam odgovori? Drugace, pa vrjemi da se kar pozna? Ze moj preskok iz MSI na EPOX je biu enormno velik tko da sam pssst :D
Epox pa ponuja voltazo vse tja do 2.2
In ima delilnike za rame v %, in ima kar veliko opcij, skratka prava navijalska plata!!!

jest10 ::

Kaj ti bodo delilniki za rame, ko pa vsak kekec ve, da je rame edino pametno laufati sinhrono?
Voltaža do 2,2V? A je kaj omenil, da ima namen narediti kompresorsko hlajenje?>:D

Če ima njegova trenutna plata tudi PCI delitelj 6 se nikakor NE splača menjati. Čista izguba denarja.

BEGINER ::

Hehe, jst mam PCI lock, tko da lahko navijam kokr znam in hocem, pa bosta agp in pci frekfrence ostale zaklenjene in mi ni treba skrbet za to! Itak pa kaj se jst sploh prerekam s tabo ce plate ne ponujam tebe, se ti pro vid da nima kej za delat pa vtikas nos v tuje stvari ( ne vzet tega prevec osebno :D )

K0K0 ::

Vsak kmet svojo kravo hvali >:D.
jest10 ni rekel da je plata zanič ampak da se menjava ne splača tko da ne vem kaj se buniš če je pa res.

jest10 ::

BEGINER: Edino totalen retard bo kupil to plato od tebe(ponujaš jo v oglasih za 18500), da bo z njo lahko navil 100-200MHz več. Dati 18 jurjev za praktično neopazno razliko 100-200MHzjev? Pejdi nategovati ljudi na bolho...
Na trenutni plati se mu navije na 2070MHz:\(pa gotovo bo šlo še več z nekaj truda), mu garantiraš navitje na vsaj 2600MHzjev, da se mu bo vložek v drugo plato izplačal?

timek: Ti pa vštimaj vsaj en dodaten ventilator na ohišje, da ti bo izpihoval topel zrak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

AndrewSmith ::

To je res....sem tudi jst menjal mojo Asus via KT400
za Epox 8rda3+ in sem to naredu brezveze.Sem navil
za 280Mhz vec in to je vse.No...realno je slo za 380Mhz,
ma sem rabu 1.950V za to,kar je blo prevec za moj okus.
Za unih 280Mhz pa razlika v praksi skoraj ni bla vidna.
Ce ze mislis kupovat novo plato,prodaj vse skupaj in
kupi Asrock dual sata za 17900sit,ter rabljenega venice-a
in si zmagal.
Nadgrajevat to kar mas se ne splaca.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

timek ::

Kje se pogleda za PCI delitelj 6??? Sem pa opazil da ko višam FSB se viša tudi agp in pci frekvenaca!!
FSB se m dal ne 183, to je 2100(približno+-) in mo preime95 laufa samo 1 uro pol pa neha!!
A bo treba viltažo višat??(sam potem se preveč greje)
Na kišti imam dva ventilatorja ki pihata noter in štiri ki pihajo ven? Stopinje v kišti 37 stopinj LOL!!!
Pri prejšni plati ki sem jo imel ni šla čez 25 stopinj??

jest10 ::

Če boš dal direktno na 200MHz FSB(ali pa že nekaj pred tem) se ti bo PCI in AGP frekvenca vrnila v normalno stanje, če imaš delilnik 6. Zvišaj voltažo na max in probej.
Je pa mala nevarnost- če ga nimaš bo pri 200MHz FSB PCI frekvenca že kar visoka in če imaš kak bolj občutljiv disk ti lahko podre particije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

timek ::

Kako to misliš, a FSB nej dam na 200 sam pol ne bo komp stabiln?

BEGINER ::

BEGINER: Edino totalen retard bo kupil to plato od tebe(ponujaš jo v oglasih za 18500), da bo z njo lahko navil 100-200MHz več. Dati 18 jurjev za praktično neopazno razliko 100-200MHzjev? Pejdi nategovati ljudi na bolho...
Na trenutni plati se mu navije na 2070MHz:\(pa gotovo bo šlo še več z nekaj truda), mu garantiraš navitje na vsaj 2600MHzjev, da se mu bo vložek v drugo plato izplačal?



Jst mu garantiram da bo plata delala na 260FSB ob primernem hlajenju, samo kaj ce se mu procesor tok ne navije?

Ampak po domace povedano: NHehite jest drek, pa ne morte vec, jst sm ponudu, clovk naj odgovori, ne mi pa tle pisat nj grem koga nategnt, ker ce bo kdo k ga bom nategnu, bo to tvoja mtka jest10 - Upam da jo najdem na bolhi! 8-O :D 8-O :D ( Samo vracam grede besede nazaj!!!)

jest10 ::

timek: Ja za probati je. Če bo stabilno ali ne ti ne morem reči. Lahko bo, lahko pa da ne. Čeprav je ta možnost majhna se lahko zgodi, da ti podre particije na disku. Pa tudi ni nujno da bo procesor stabilen na 2300MHz in 10% višji voltaži.

BEGINER: Škoda cajta zate...

BEGINER ::

BEGINER: Škoda cajta zate...

Me veseli...zdej pa nazaj k topicu...

timek ::

A ti ni uredu da se agp/pci frekvenca zvišujeta ali to kaj vpliva na grafični???? A če bom dal FSB na 200 se mi lahko disk uniči???

jest10 ::

Ni ravno dobro to. Sej dokler je PCI pod 38-40MHz ponavadi ni panike.
Diska ne boš uničil. Ko znižaš frekvenco spet vse deluje normalno. Jasno če bo sploh kaj zafrkavalo.

Duke Nukem ::

18.500 ta plata je še nova cenejša, zdej se dobi nf7-s za 10k čeprov je abit krš jajc8-) torej plate se ti ne splača menjat nikakor :D
2600@3000barton,1GbPatriot-GF6800gt,160Gb hitachi,Logitech Z 5500 :)

timek ::

Evo zdej mam 185 FSB, multiplier je x11.5! Voltažo sem zvišal za 5% in mi cpuz kaže da je 1.776 in skače gor dol pol je tud 1.808!!!!
Stopinj pa mam 65 pri polni obremenitvi.
A pol se pravi da je PCI frekvenca lahko tudi 39 pa je možno da ne bo nič narobe???

Lp, timek

jest10 ::

Seveda je lahko tudi 39MHz. Dostikrat tudi čez 40MHz ni problema, odvisno je le od tega kako občutljiva sta disk in grafična.

timek ::

Edin problem je sedaj ko imam FSB 185 in ko resertiram računalnik se ugasne ampak se ne prižge nazaj ventilatorji se vrtijo in na ekranu ni nič!!! In pol ga morm uzadi na napajlniku ugasnt!!
In ko ga hočm prižgat se no če pol se pa po več poskusih prižge sam je FSB nazaj na 166?????????

jest10 ::

Nič potem pa probej na 184MHz FSB. Mogoče je 185MHz že preveč za kakšno komponento.

timek ::

Ko pritisnem tipko reset se lučke od dvd-romov prižihajo in ugašajo!!!

BluPhenix ::

ni mi jasno kako lahko imaš tako visoke temp z navitim 2800+ Moj 2500+ je na 200 FSB (2200 MHz) in ima v idle z stock! hladilnikom in 92mm ventom, na 5V nekje 48 stopinj. Če zalaufam ventilator pa enih 8 stopinj manj. Temp v ohišlu pa je 36 stopinj. Na full load pride nekje do 54 stopinj.

Višji FSB pa ne gre :'(

In še sem mislil, da imam nenormalno visoko temperaturo :D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

timek ::

Ej model ne wem kako mam lahko tako velke temperature, zato sprašujem i***t po****n!!!!!
;(( ;(( ;((

Kva si pisu u to temo sam zato da si se pohvalu!!

BluPhenix ::

Ej chill down, jaz sem samo napisal, da mi je čudno da imaš tako stanje, če imam jaz z malo starejšim procesorjem čisto drugačno sliko. Oziroma da nekako lahko vidiš kaj imam jaz s podobnim sistemom, ki je nikakvo hlajen.

Zakaj imaš tako, ne vem loti se iskanja pri izvoru, torej procesorju (hladilnik,...). Lahko pa da ima tvoj procesor tudi kaj defektno diodo noter in meri narobe, probaj s kakšnim drugim, če je dosegljiv.

Drugega skoraj ne more biti, no razen če si čip na plošči narobe razlaga stvari, kar pa je malo verjetno.


P.S.: upam, da i***t po****n!!!!! ne pomeni kar si jaz mislim, ker si drugače zaslužiš PR.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

timek ::

Se opravičujem za moj nesmiselni izpad. :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: timek ()

Malkec ::

Jaz bom pa kr tukaj vprašal, da ne bom odpiral nove teme.

Imam navitega athlona xp 2100+ iz 1733 trenutno na 2155mhz. V asus probe mi lepo kaže temperaturo procesorja med 53 in 55 med obremenitvijo. V motherboard monitorju kaže za cpu isto temperaturo, za cpu socket pa 20° višjo! Torej najvišja je bila 78° (cpu socket). Do koliko je varna ta cpu socket temperatura?
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malkec ()

Goldee ::

A ne Bartoni slovijo po tem, da se ful grejejo? Js mam bartona 2600+, navit na 3000+ (fsb 189, CPUV +5%) in ma full load tudi do 70'C+. Sam baje pa te Gigabyte-ove plate kazejo temp., ki ni realna (usaj 10'C visja). Timek, tvoja temp. proca ni realna, je nizja. Tvoja plata sicer ne vem kter model je, sam moja je 7n400e-l in vem, da kaze enih +10'C vec.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Malkec ::

Prosim odgovorite mi na vprašanje, koliko je lahko najvišja cpu socket temperatura?
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Jan987 ::

goldee: jest mam na starem kompu isto plato pa kaže 10 stopinj več kot je prejšna asuska kazala v diodi in 20 stopinj več kot je prejšna asuska kazala na socketu. Pa prej na asusu sm mel tiso original nalepko dej mam pa as5 pa je čist natenko lepo namazana

Goldee ::

Mogoce bom tudi js se enkrat nanesel pasto. Prejsno sem dobil skupaj s coolerjem (Zalman Al-Cu 7000 mislim da). Sedaj mi pri idle kaze temperaturo 58'C, sicer je proc malo navit, sam ta temp. je ful visoka useen.

@Malkec Max temp. za socket A? Ja odvisn od proca pomoje, sam tam 80, 90 je ze kriza pomoje...
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Malkec ::

Trenutno je največ kaj je blo je blo 82°. Proc pa ob full load na 55° :\
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malkec ()

kanzyani ::

jst mam pa isto 2600+ pa mamo plato nfs-7s pa ga mam zdej na 182fsb jih in mam temp 41°C voltažo pa na 1,85V

sam me pa mot to de ko povečam še mal fsb-je pa kmal zamrzne al pa resetira...
ko sm daw na 200fsb ju je biu ene 10 min "stabiln" pol je pa zamrznu.

pikachu004 ::

bom se jst neaj vprasal.
imam barton 2500+ in osnovno GA-7N400V Pro2, rame 2x512 corsair value.
ko je bil pc nov, (2 leti nazaj) je delal na 3200+ z default voltazo.
zdej morem za 3200+ (2200) imet +7,5%. ce imam manj mi dela blue screen-e. ce dam fsb do 215 mi se pride v windows, vedar se po nekaj sekundah spet pojavi blue screen. ce dam vec kot 215fsb mi ne pride v windows, prej mi napise da mi manjkajo neki file-i.
zdej na 3200+ je temperatura pri ful load malo manj kot 60stopinj.
za hlajenje je bakrena zalmanova pahljaca.

kaj bi lahko naredu da bi slo cez 200fsb?
voltaze lahko spreminjam. pri cpu +5%,+7,5% in +10%.
pri ramih pa +0,1v in +0,2v

zanima me se ce je +7,5% prevec za cpu?

lp

Zgodovina sprememb…

teomonk ::

Zanimivo....
Moj Barton 2600+@3200+ (1900Mhz-2300Mhz) se ne greje prevec... V idle imam 41'C, med obremenitvijo pa okrog 52'C.

Uporabljam pa thermaltake vulcano12. Voltaza ni povecana, je default!

WTF? ::

Kje se spreminja voltazo ? kaj morm spreminjat ? VDD al Dimm ?

pinx ::

VCore je za napetost procesorja, VDimm je RAM, VDD je Northbridge.

kanzyani ::

torej a se splača spreminjat dimm in vdd ? in kaj s tem dosežeš?
jst mam dimm default (2.60V) in vdd tud (1.60V). pa če se že veča za kok nej bi blo primerno.

Pyr0Beast ::

To gigabajtko sem imel tudi jez in povem ti da je bila (vsaj zame) navadno S*@``€. To kar si napisal, da ti čedalje manj fsb-ja zdrži se je pri meni tudi močno pojavljajo. Na začetku je AXP z default voltažo šel iz 1.533 na 2067 BP. Na koncu sem ga moral lavfat na 1900 ;((. Sem pa opazil, da ko za nekaj dni znižaš na recimo 150MHz fsb lahko naslednji dan dvigneš na nekaj MHz več kot si imel pred tem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Goldee ::

Ej Pyr0 - ktero plato si mel? GA-7N400V Pro2 ali 7n400e-l? A je tud teb kazalo temp. proca ful visoko?
lp
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Pyr0Beast ::

Mel sem Pro2 In Rz. Obe sta kazali kr visoko temp. In s spoliranim hladilnikom ter AS5 namazano na perfect je bilo tam nekje 38°C ob zagonu..... ;((
Zdej ko mam Rda6+ mam pa temp okoli 45°C pasivno !!
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pinter1 ::

Fantje nabavite si BARTON MOBILE 2500+... Lahko se menja pomnoževalnik... V kombinaciji z 8RDA6+ PRO pa je odlična kombinacija!!
Moj laufa brez problema na 200 x 12.5 =2500MHZ na 1,95V v sync z GEIL 2x512 MB 2,5-3-3-6 brez problemov (prime95 torture test celo noc).
Za hlajenje Thermaltake volcano 12, kar je edina slaba stran(glasnost)
V idle je okrog 39-40 stopinj, na full load in ful ventilator pa okrog 50-53 stopinj.
Po moje je procesor zdaj hiter kot kak 3200 - 3400 64 bit ATHLON, le da ni 64 bit...:(

pikachu004 ::

nevem ce se splaca menjat pocesor za unih 200 al 300mhz.. sploh pa nevem ce bi ga lahko do konca izkoristu s to osnovno ki jo imam.
zadnjic sem nekje gledal in so po 25k tej mobile novi. bom raje se malo sparal in pocakal na nekaj novega pri amdju :D

a misli kdo da imam presvoh napajalnik? chieftec 360w?

Sem pa opazil, da ko za nekaj dni znižaš na recimo 150MHz fsb lahko naslednji dan dvigneš na nekaj MHz več kot si imel pred tem.


hehe ni dvakrat za rect. bom tudi to probal ja :)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Athlona XP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
615395 (3958) Pyr0Beast
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946086 (4285) Veron
»

Gigabyte 7n400e.. do kam?

Oddelek: Navijanje
101278 (1218) Goldee
»

navijanje bartona 2500+

Oddelek: Navijanje
412022 (1230) george141
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327863 (5540) Tarzan

Več podobnih tem