» »

Prenosni disk...Navadni disk...katera firma diskov je boljša???

Prenosni disk...Navadni disk...katera firma diskov je boljša???

gigeto1 ::

Najprej lepo pozdravljeni!
Kupujem prenosni disk (200,250g)...ker imam prenosnika....
Katero firmo mi priporočate?
Ali je bolje kupiti navadni disk in ohišje posebej?
Cenovno se mi bolj spača kupiti v nemčiji ohišje in disk posebej ampak me je nekdo opzoril, da imajo diski različne priključke!
Zanima me še hlajenje tega diska, ki bi ga vstavil v ohišje...so vsi diski in ohišja narejeni na isti nacin, da se enako hladijo....
Za use odgovore se najlepše zahvaljujem
  • spremenil: gigeto1 ()

SimplTech ::

Ali boš kupil ohišje in disk posebej ni toliko važno. Če se nočeš sam montirat diska v ohišje, pač kupiš komplet. Včasih se tudi v kakšnih akcijah dobijo kompleti ugodneje.

Ker je pri disku ki ga boš imel v ohišju precej pomembno, da se dobro hladi, ti priporočam da pogledaš tole ohišje od LC power firme: Zunanje ohišje LC 3.5" USB 2.0, Alu-srebrn. To ohišje ima dobro poskrbljeno za hlajenje (in to brez ventilatorja, ampak lepo pasivno). Poleg tega pa ima tudi ugodno ceno.

Glede diska pa je vsaj zame pomembno, da je čim tišji. In med tišje spadajo Samsung trdi diski. Lahko pa tudi po forumu še malo pogledaš, je kar nekaj tem o nakupu diska.

Eschelon ::

Poglej si eLeclerc-ovo akcijo - 300GB eksterni na USB2 = 35k SIT.0:)
Vedeti, razumeti, znati.

gigeto1 ::

Hvala za nasvet.
Zanima me pa še, kakšno mnenje oz. mogoče izkušnje pa imate z diski maxtor?
Na bolha.com jih je kar veliko ali pa
http://www.mimovrste.com/racunalnistvo/...
Mi mogoše katerega od teh priporočate, na zgoraj navedenem naslovu?
Ali imajo diski različne priključke, da mi potem nebi "pasal" v ohišje, razen velikosti seveda?
Hvala vnaprej

SimplTech ::

Diski imajo standardne priključke in so vsi iste velikosti (3,5"). Samo za izmenjavo podatkov z računalnikom uporabljajo 2 različna vodila. Tako imaš P-ATA (Paralel ATA, ali IDE) diske in novejše S-ATA (Serial ATA).

Ti kupi P-ATA oz. IDE disk pa boš lahko spravil v katerokoli ohišje (s tem da moreš malo paziti, ker obstajajo tudi ohišja za S-ATA diske) in tudi ohišja ja manjše 2,5" diske, katere uporabljajo prenosniki.

Sam Maxtor diska nimam, a kolikor se spomnim iz foruma jim pripisujejo da se dokaj grejejo in da so malo glasnejši.

Pogledaš lahko tudi Western Digital diske. Ti se dobijo vsepovsod za razmeroma ugodno ceno in so kvalitetni.

gigeto1 ::

Hvala lepa za odgovor.

Če pa ima še kdo z katerim diskom dobre izkušnje oz. mi katere firme sploh ne priporoča, bi pa prosu, da to sporoči tuki gor!

Hvala vnaprej

sparx ::

Od svojega prvega PC-ja naprej (10 let nazaj) kupujem samo diske firme Western Digital. Do sedaj se mi še ni pokvaril pobeden, pač pa jih je prej povozil čas. Kupil sem jih 6 ( 2 tudi za svojo žensko).

gigeto1 ::

Jst sn še "za časom" pri teh zadevah!
Moj prvi računalnik je Toshiba-prenosnik, keterega uparabljam že dve leti in samo za šolske zadeve..
Useeno ma pa zanima, kako se pa kaj greje in tiho deluje....Pač si nameravam kupiti disk in če mi bo sluzil, imeti nekaj časa.Ko berem o teh zadevah vas veliko omenja glasnost...in da se grejejo...
Pač nimam pojma o teh zadevah, zato toliko sprašujem:)
Hvala

Climber ::

Jaz že nekaj let kupujem Western Digital diske in sem z njimi zelo zadovoljen.
Trenutno sem kupil pri Mimovrste WD 250Gb SATAII 8Mb kateremu bom kupil še zunanje ohišje:

Zunanje ohišje LC 3.5" EH-35BS IDE/SATA ,Alu-črno

in to bo to. Skoraj nič več snemanja na DVD-je.
Gigabyte GA-P35C-DS3R, Intel Q6600 8Mb, Radeon 4550 512Mb,
2GB OCZ Platinum 800Mhz, WD 500Gb Sata II 16Mb, NEC 5720, LC Power 6550G,
Thermaltake Xaser III blue.

Vesoljc ::

rolan ima prenosne diske 2.5 v usb2 ohisju canyon, ki ne potrebujejo externega napajanja. so pa kapacictete do 80gb. morm rect, da je to neki najlepsega. mere so cist nore :p
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

SimplTech ::

Tudi jaz se pridružujem predlogu, ki ga je dal Vesoljc. Ta 2,5" prenosni disk iz Rolana uporabljam že nekaj mesecev in sem zelo zadovoljen. V ohišju je monitran Toshibin disk, ki se vrti z 5400 obrati in ima 8mb pomnilnika. Je hiter in prstora je pa kar tudi dosti. Če kdo potrebuje veliko prostora in enostavno prenašanje s tem ne more zgrešit.

bond007 ::

Za v 2.5" ohišje ne potrebuješ zelo hitrega diska, ker je omejitev hitrost usb2.0 - doseže nekje do 28MB/s. Dovolj je že kak 4200rpm disk. Sam imam eno 2.5" ohišje, kupljeno pri enaa za manj kot 4k sit. Deluje bp, edino malo je problem, ker še vseeno rabiš dva kabla (enega za napajanje preko usb, drugega pa za podatke) in zasede 2 usbja.

SimplTech ::

@ bond007: jaz uporabljam samo 1 usb kabel, tako za napajanje kot za prenos. Sem dobil zraven tudi tisti vmesnik, ki bi naj napajal iz drugega USB-ja disk, a ga ne uporabljam. Nekje sem zasledil, da bi se naj uporabljala takšna konfiguracija pri določenih prenosnikih, ki ne zmorejo dosti napetosti dovajati na USB port.

Do sedaj uporabljam takšno kombinacijo že 5 mesecev in ni težav.

bond007 ::

Hmm zanimivo. Pri meni se sploh ne zažene disk, če priklopim samo z enim usb kablom. pa še ugodna ohišja so tale canyon klik.

SimplTech ::

Ja točno tako ohišja imam. Do sedaj sem probal na 4 navadnih računalnikih in 1 prenosniku - in deluje samo na 1 kabel. Očitno se ohišja razlikujejo. Bral sem test 2,5" ohišja od Teaca in je bilo tudi tam napisano da rabi 2 USB porta, da dela. V mojih navodilih pa nikjer ne piše posebej da rabi 2.

gigeto1 ::

Lep pozdrav vsem.
Najprej se vam zahvaljujem za usa mnenja in nasvete, zdej je kar je..:)
Poleg sebe imam Maxtorjev disk DiamondMax 10 300GB Sata 16MB 7.200vrt
Tule sn zaslediv, da se pogovarjate neki o dveh usb prikljuckih, ta ima samo enega za v računalnik ter napajalnik...
Če se koga zanima strošek: disk 99€ + ohisje 22€ (Salzburg-Peluga) www.peluga.at

Hvala še enkrat usem..Gigeto1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD alternativa

Oddelek: Strojna oprema
91019 (805) Desty
»

Zunanji disk - napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
183694 (3279) SimplTech
»

zunanji trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
111434 (1146) Damjan Jagar
»

Zunanji trdi diski, kaj je bolje?

Oddelek: Kaj kupiti
303104 (2433) fizolcek
»

Katero zunanje ohišje za disk 3.5"

Oddelek: Kaj kupiti
422416 (1813) Realman

Več podobnih tem