» »

Samodejno restartanje XP-jev

Samodejno restartanje XP-jev

EMET ::

V zadnjem tednu sem naletel na dva "identična" problema samodejnega restartanja sistema.
Dva različna PC-ja, na dveh mestih, z različnimi uporabniki ...

Med delom se sistem kar ba lepem odloči, da se bo restartal, ampak ... ponudi "shrani spremembe", ponudi "end now" pri zapiranju explorerja pa še česa in čisto mirno in počasi konča svoje delo in se ponovno zažene.

In ne bi verjeli, ampak, ko sem začel pisati o tem problemu, se je po prvem napisanem stavku enako zgodilo meni !?!?!?!

Svoj PC imam za dvemi routerji, več programov za odkrivanje in pucanje nesnage (btw: to tudi "poklicno" počnem) ... ona dva PC-ja pa uporabljajo dekleta- in to ne za kak "enlargement-sceno", temveč za delo v pisarni. Eden je na UPS-ju (kjer sta gor dva, pa se je restartal samo eden). Uporabljajo različne računovodske programe (jaz jih ne :-), v obeh primerih sta strojčka v mreži (WG) in ostali PC-ji delajo OK.

Event viewer NE pokaže ničesar (ne system, ne applicaton), nobenega loga ni, ki bi kaj o tem restartu povedal, firewall ne logira ničesar, temperatura normalna, elektrika nova, skratka ... nikjer sledi!!

Pisarniškim PC-jem sem prav zato že menjal napajalnike in mrežne, moj je now ...

Skupno imajo ti trije stroji le to, da sem vse tri sisteme jaz instaliral in to v se tri v obdobju cca 2 meseca. Jih redno vzdržujem in skbim za higijeno, poleg tega pa je moj PCstar 5 tednov (no ja, vsaj talgavne komponente), tista dva pa sta v rangu 1,6 MHz.

In ker vem, da samo nič ne pride in se nič ne zgodi, vas sprašujem ali ste se s čim podobnim srečali, ali prebrali o kakšni novi nesnagi, ki se tako manifestira?

Vsak help, ki ne bo le metanje črk, bo valda jako dobrodošel!!
EMET is the truth ...

antonija ::

Bla je ena novica o tem, da je M$ izdal en uberpopravek ki se sam instalira in povzroci reset kompjuterja (pri meni ga je).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

EMET ::

sem slišal, vendar it's not my case ... ne posodabljam pri njih, ampak z autoPatcherjem ...
EMET is the truth ...

genetik ::

podoben problem...

normalno pridem v winse, skor vse se že naloži, pol se pa kr naenkrat resetera...kaj bi blo narobe oz. kaj priporočate, da naredim??? da bi bil kak virus ne verjamem, ker mam kasperskega in skoz up to date...

sidd ::

hey!!
tale podoben problem ima moj sošolec.. ko zažene računalnik, se mu restarta, pa to ene 3x, pol pa se normalno zažene. le kaj se zadnje čase dogaja? ko da imajo računala svojo dušo in nas je*ejo:\
pa ni ne duha ne sluha o nesnagi al pa čem..

EMET ::

lej ... po mojih izkušnjah se tako večkratno restartanje rado dogaja ob kondenzatorjih, ki crkujejo ...

jaz sem pa enega od mojih dveh rešil s 420 W napajalnikm (zakaj 350W ni bilo dovolj - ne me prašat??);
drugeega pa tako, da sem odstranil brežično tipkovnico +miš (shit !) in mašina dela BP (zdaj tudi z WL periferijo, vendar drugo)

moj je kar sam nehal s tem, dokler se danes ni odločil spet poskusiti ... sam sem ga uspel zaj. in ko me je vprašal, če pred končanjem shrani spremembe, sem mu prepovedal, pa se je tako zaprlo sam polovica prg., net pa je še delal, FF tudi in pol ni težil dalje ... WTF ???
EMET is the truth ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981169003 (141650) Icematxyz
»

S popravki bogat torek

Oddelek: Novice / Varnost
4611244 (8771) MrStein
»

Pinnacle PCTV revealed (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
536961 (4897) maxy
»

windows Xp - problem

Oddelek: Operacijski sistemi
442344 (1361) Maxtor

Več podobnih tem