» »

velik problem...

velik problem...

HyperGL ::

na sliki je viden moj problem... to se je zgodilo najmanj 9 krat včeraj...vsakokrat druga napaka!!! pojma nimam kaj bi lahko bil vzrok... če mi kdo lahko pomaga in me usmeri v kak drug oddelek... bi mu bil zelooo hvaležen...

btw: računalnik se uporablja za 3d rendering in nič za igre... navit je bil v 4 mesecih vsega 45minut in še to ne na full... ampak nekje iz 2000 na 2100...

SimplTech ::

Lahko si malo pomagaš z googlom, najde kar nekaj možnih rešitev: beginning dump of physical memory @ google.com

Ti pa sistem ob sesutju skuša s pomočjo stop kod čimveč povedati zakaj se je sesu. Tako da lahko tudi malo pogledaš na strani, kjer so razložene Windows stop kode, pa mogoče boš vsaj prišel do odgovora v kateri smeri moraš iskati rešitev.

Strani z Win stop kodami pa najdeš tukaj: Common Stop Messages in tukaj: TROUBLESHOOTING - WINDOWS STOP MESSAGES

Žal ti nisem moral dati natančnejšega odgovra, mogoče bo se našel kdo na forumu z malo več informacijami.

HyperGL ::

ok... omejim problem... ram... ali disk...
je možno, da je ram, ki deluje pri frekvenci 200mhz se uničil z navitjem na 210?
navijal sem preko asusovega biosa... z opcijo AI overclock... na 5%!...
to ne bi smelo bit tako smrtonosno za pc... al ja?
v glavnem... to se dogaja odkar sm dal računalnik po 45minutah navitja spet na default... in zdej ne vem... kaj naj nardim?

konfiguracija sistema pa je:

Athlon A64 3200+ default
ASUS A8N-sli
Geil DDR400 (modri z alu hladilnikom) 2x512
GF6800GT default
LCpower 420
disk... maxtor al seagate... nism zihr...

PS: a bi program za odkrivanje napak na disku najdel kje je napaka?

kixs ::

Kot odgovori na podobne teme :)

Najprej testiraj RAM http://www.memtest86.com/

Potem pa se HDD z Drive Fitness Test!

Za zacetek je ze :)

Ce ti ne bi javila nobene napake, je mozen problem z gonilniki!

LP

HyperGL ::

juhuuuuhuu... sem najprej testiral disk... z seagatovim originalnim pripomočkom in z fitness diskom... in ni napake...
zdej pa se memtest vrti 2uri in pol... in ugante... 69 napak!!! the best... kaj naj? a je res frekvenca 210 namesto 200 v 3/4 ure uničla rame?!

a jih kdo pozna? ima kdo izkušnje z njimi? Geil DDR400 pc3200 2x512MB... taki z alu hladilniki v modri barvi...

tnx za pomoč do zdej..

HyperGL ::

tako... danes zjutraj po 13 urah delovanja memtesta... je rezultat bil sledeč...

napak: 369 večinoma v 5 in 6 testu...

kaj se v takih primerih naredi? a je res edino možno zamenjava oziroma reklamacija?

PS: žal 24 urnega testa nism izpeljal kr je zmanjkalo elektrike ko me ni bilo... tako da ne vem kakšni so bli zadnji rezultati... :/

Shinobi ::

Ce ti je zmanjkalo bencina po 2h urah avta ne rabis 4 ure vozit ha?
Definitivno je pokvarjen pomnilnik, brez problema ti ga bodo reklamirali, ce ga imas v garanciji?

Obstajajo pa primeri, ko se doloceni rami enostavno ne ujemajo z maticnimi ploscami. Da nebo nesporazuma ISTI TIP rama od RAZLICNEGA PROZVJALACA lahko ne pase na doloceno maticno, od drugega pa ja. Tudi to se dogaja. V takem primeru neses celo kisto na servis, mislim pa, da nebo potrebno, ker ram itak crkuje po defaultu, takoj za napajalniki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL BSOD

Oddelek: Strojna oprema
111354 (1173) Death Knight
»

Sesuvanje winsov ali blue screen n-tič

Oddelek: Pomoč in nasveti
182251 (2040) fictionel
»

Unknown hard error

Oddelek: Pomoč in nasveti
9978 (776) LordWorm
»

Resetiranje racunalnika.. nujno potrebujem pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
111334 (1109) carota
»

racunalnik se resetira sam

Oddelek: Pomoč in nasveti
8773 (675) macplus

Več podobnih tem