» »

Icy Box SATA problem

Icy Box SATA problem

Agetis ::

Pozdravljeni!
Danes sem kupil nov Icy Box 351StUS. Super stvarca; ima USB 2 in SATA priključek.
Edino presenetilo me je, da ne moreš not vstavit ATA diskov, ampak SATA; čeprav je
logično, ker ima SATA priključek, ampak pri prejšnjih modelih to na netu ni bilo nikjer omenjeno.
No skratka!
Danes sem pol v Icy Box vstavil not SATA disk WD 160 GB iz računalnika (da sprobam zadevco),
priključim vse kable in najprej USB. Računalnik ga čez nekaj sekund prepozna, poskenira in dela
super!!! En film (700MB) sem prenesel na drug disk v računalniku v mal več kot 20 sekundah.
Zavidljivo hitro.

SATA priključek pa bi še naj bil 3-krat hitrejši. A ko sem priključil SATA kabel, ki gre iz matične preko sata-PCI
nastavka direkt v ICY BOX, mi je najprej zamrznil računalnik. Ko sem ICY BOX ugasnil, se je mi je odmrznil.
Probal sem inštalirat vse driverje, ki so bili zraven za SATA priključek, a se problem ni rešil.
V navodilih piše, da lahko SATA kabel vtikaš tudi med delovanjem računalnika in bi ti ta naj disk brez problema zaznal.
Ampak disk mi enostavno ni računalnik našel tudi, če sem šel s prižganim ICY BOXom v ponovni zagon...
Ali mi je rač. zamrznil, ali pa mi diska sploh ni prepoznal.

Prosil bi, če ima kdo kakšen nasvet ali podobne izkušnje, da mi pomaga!!
Thanks

Agetis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov disk ni prepoznan

Oddelek: Pomoč in nasveti
152306 (1847) FeniksX
»

Making of: Intel NUC ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162387 (1530) Spock83
»

zunanji disk

Oddelek: Strojna oprema
131915 (1751) Pyr0Beast
»

Zunanji trdi diski, kaj je bolje?

Oddelek: Kaj kupiti
303077 (2406) fizolcek
»

Problemi z trdim diskom

Oddelek: Strojna oprema
101092 (916) zajcek

Več podobnih tem