» »

SuSe 10 in kabelski internet

SuSe 10 in kabelski internet

Dominator ::

Kaki dve uri se že j...m z nečim, kar bi moralo iti čist enostavno, pa ne gre in ne gre. Ne morem vzpostaviti povezave s kabelskim internetom. Vse sem že probal, imam IP, masko, prehod in oba DNSja. Najde mi Thompsonom modem, nikjer ne javi nobenega problema, ampak povezave pa ni in ni ... Kaj delam narobe ?!? To so sicer moje prve izkušnje z Linuxom, včeraj sem si ga šele inštaliral.

T(he) Boss ::

Je kaksen router vmes? Kam je bil internet pred tem vklopljen? Vcasih pomaga resetiranje modema, pa tudi (cisto banalna stvar, samo vcasih nas to najbolj zeza) ti modemi imajo en gumb za vklop in izklop interneta direktno na modemu

Dominator ::

Sem probal že tudi z resetiranjem, tudi ugašal sem ga že pa nič. Ziher sem, da je neka čist banalna stvar, ponavadi res je. Drugače pa je modem vklopljen v USB, sem pa brez routerja.

Obstaja kak keč, ki je izkušenim uporabnikom Linuxa čist logičen, novinci mamo pa z njim probleme?

XCom ::

probaj z mrežno....kar se da, brez routerja....

Trubadur ::

Kaj vrne ifconfig?
# ifconfig
Berite Thomasa!

boštjan ::

Dominator,mislim,da te samo mrežna kartica reši
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Irmscher ::

Dej rajš v mrežno.

Verjetno je docsis standard pri tvojem kabelskemu internetu, tako da ne smeš nobenih IPjev vpisovati. Moraš naštimati na serverju dhclient, zaženeš /sbin/dhclient rl0 in modem vse dobi od ISPja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stran se (delno) naloži po večih osvežitvah

Oddelek: Omrežja in internet
121689 (1451) WildChild
»

Ubuntu 7.10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1165713 (5139) stalker
»

Problem z domačim omrežjem

Oddelek: Omrežja in internet
71383 (1186) cilax
»

Debian 3.1 in ADSL

Oddelek: Operacijski sistemi
141821 (1692) Matri[X]
»

A kdo ve kako v Linuxu skonfigurirat zunanjo mrežo

Oddelek: Operacijski sistemi
161512 (1311) Yohan del Sud

Več podobnih tem