» »

Rsetiranje računalnika

Rsetiranje računalnika

dpirc ::

A mi lohka kdo pove kaj bi bilo narobe da se računalnik resetira sm od sebe. Se ugasne in potem prižge.
Lp Danijel
DFI LP ULTRA-D, AMD 64 X2 3800+ (5000+), GEIL ONE W 2*512,
TG 580, SAPPHIRE X800GTO2,WD 250.
Pirc

Damjan Jagar ::

Preveri temperaturo procesorja. Se ti to dogaja med igranjem špilov? Se ti pred resetom pokaže kakšno obvestilo? Si poskerniral komp (virusi & stuff)?
http://jagar.si

sidd ::

onemogoči si autorestart...pod control panel/system/advanec/settings, tak nekak gre. pa nesnago popuči dol.

harvey ::

Razlogi za resetiranje: napajalnik, RAM, temperatura procesorja, grafična (navitje, čudni gonilniki), matična, disk....kaj konktretno. pa je narobe je že višja matematika.

Če se nam resetira v Windowsih, malo poklikajmo in odklopimo autorestart - ničkolikokrat svetovano. Na modrem zaslonu bomo morda ugledali kak namig kaj bi bilo narobe.

Tem s temi restarti je pa tud že malo morje. Pa če sprašujete, dejte vsaj posredovat neke minimalne podatke o programski in strojni opremi ter dogodek ob resetiranju, kaj ste počeli, da lahko vsaj v neko smer tipamo.

bossini ::

mene sam zanima če kdo pove točnejšo pot kje lahko odklopim autorestart! =) meni se neki not martra pa šumi in pol nardi kot bi neki preskočilo in včasih restarta!
bossini

sidd ::

nadzorna plošča - sistem - napredno - startup& recovery(settings) odklukaj pri autorestart... nekak takle gre, nevem točno...pa kot je že k4harvey povedal, na blue screen vsaj dobimo namig kaj bi lahko bilo narobe:))

Javon ::

Zivjo

Imam tezave z resetiranjem(zgodi se nakljucno).Pokaze mi blue screen:

IRQL NOT LESS OR EQUAL
STOP: 0X0000000A (0X0100000C, 0X00000002, 0X00000000, 0X804FF1BD)

Hardware:
Asus A8N-E (zadnji BIOS, ni vzrok tezav)
A64 3700+(2915 (265x11) - ni vzrok, ker mi je delalo normalno pol leta)
Leadtek GF 7800GT(ni navita; zadnji gonilniki)
2x1024 Patriot @265 (3-4-4-8)
2x250GB WD2500KS v RAID 1
SB Audigy 2 ZS
LC 550W

Software:
Windows XP Pro SP2
Norton Anti-Virus 2005
ZoneAlarm 6.1.737.000

Prosim za pomoc.Hvala in LP
Smoke em if you got em!

Javon ::

A res noben nebi vedu?
Smoke em if you got em!

stromar ::

Javon: nisem na tekočem kako je z novimi procesorjemi. A imaš navito? Odvij ga, pa bo vredu. Imaš verjetno že malo zmatran procesor, navitim se namreč precej skrajša življensa doba

Mogoče se motim. Ne pa mi zdaj dajat primere, da imate v serverju celerona 333 navitega na 500mhz in vam dela že 6 let brezhibno :D

Preglej še kako je s kondenzatorjemi na plati

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

Javon ::

stromar: Hvala za odgovor.

A mogoce kdo ve, kaj pomeni ta stevilka, oziroma, kje bi lahko to pogledal? Sem vpisal v googla(stevilko), pa ni nasel nic. "IRQL NOT LESS OR EQUALl", pa najde "milijon" primerov, vendar se stevilka nikjer ne ujema.Pogledal sem tudi na Windows Support, pa nisem nasel.

Hvala in lp
Smoke em if you got em!

stromar ::

Ndrej ::

Javon, odgovor na tvoje vprašanje najdeš tukaj. Nekje na sredini je napisano vse kar rabiš vedet.

LP

Javon ::

Zivjo

Hvala za odgovore.Zadeva resena.Kriv je bil Norton Anti Virus 2005.Cudno, uporabljal sem ga leto in pol, pa do zdaj ni bilo nobenih tezav.:\

Se enkrat hvala in lp
Smoke em if you got em!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 7 blue screen in restart

Oddelek: Operacijski sistemi
132252 (1991) Duhec
»

Blue Screen po zaustavitvi sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
5884 (771) Grega_K
»

velik problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
6968 (843) Shinobi
»

Sesuvanje win2k - mrxsmb.sys

Oddelek: Operacijski sistemi
332084 (1607) Bx
»

Sesuvanje winsov ali blue screen n-tič

Oddelek: Pomoč in nasveti
182252 (2041) fictionel

Več podobnih tem