» »

router ter nastavitve SIOL ADSL

router ter nastavitve SIOL ADSL

fantasist ::

Sem si omislil Router D-Link DI-604 pa imam SIOL ADSL, na router pa bom mel zaenkrat povezan dva racunalnika! zdaj me pa zanima, kaj moram vse naredit, ce mi lahko kdo pomaga, ker imam doma router, pa dva racunalnika, ter seveda tud kable, zdej pa kako to izpeljat!

ce je kdo tok dobra dusa da mi tle napise postopek!

hvala

Poldy ::

Teh tem je pa že veliko... no pa bom dober.
Kable poveži tako kot ti to piše v navodilih, če si prav povezal, lahko v explorer vtipkaš ip routerja in se ti bo odprla njegova stran. Tam poglej, kako je s firewallom (lahko je vklopljen, mislim da ne povzroča težav), porti (porte morš odpret - recimo za bittorrent je pomoje to 6881 do 6889) in navideznim strežnikom (mogoče moraš še tu vnesti iste porte, da potem stvari bolje delujejo). Več boš našel v navodilih.

Za svojo kartico moraš imeti izbrano, da se IP računalnika sam generira. Ne vem zakaj, vendar sem jaz moral na vsakem računalniku vnesti še DNS (a kaj je že) številko - za siol je to 193.189.160.11 (pa 12)...

Se opravičujem če sem se kje kaj zmotil, je že dolgo tega kar sem to delal...

Aja, pa z DI-604 sem imel same težave - velikokrat sploh nisem mogel dostopati do routerja in interneta, dokler nisem router resetiral. To pa se je dogajalo 2x na dan...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

fantasist ::

hm, sm lepo povezal zadevo, na WLAN mi lepo sveti lučka, medtem ko na link 1 mi pa utripa zelena lucka! pa sploh ne vem kva morm naredt, pa sm gledu navodila, pa ni nobene ideje :(

sploj mi ne najde routerja v XPjih, pa mislim da sm ga pravilno povezu!

Zgodovina sprememb…

zee ::

če misliš, da ti bo router našlo kot novo strojno opremo, se motiš.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

fantasist ::

ja... in kašna rešitev? js sm se nato zanašal... zdaj pa sploh nevem ka naredt?

hitcher ::

Ta hitra navodila, v stilu Quick&Dirty:

Poveži računalo v router - tam ko imaš porte od 1 - 4
v posebni port (WAN) vtakni kabel od adsl-a
Te lučke ti morajo na routerju goreti:

Odpri internet explorer

vtipkaj:
http://192.168.0.1
za uporabniško ime (username) odtipkaj admin - geslo pusti prazno

Klikni gumb Run Wizzard (čarovnik)

vpiši novo geslo in še enkrat (verify)
klikni Next
Izberi si časovni pas (GMT+1)

Pisalo ti bo Auto Detecting WAN

Izberi si potem opcijo: PPPoE

vpiši uporabniško ime za Siol (username)
vpiši geslo za Siol (password) in ga še 1x potrdi (Retype Password)

Klikni Next

Klikni Restart

To je to - siol ti mora delovati.

lp

fantasist ::

no sej pol sem usposobil da mi je našel router! tk da sm se lhk povezu prek http://192.168.0.1 sm je pa pol tok časa mlelo, je delal ful počas (mislemze tist vstopni meni od routerja, kjer naj bi pol stimal vse( za up. ime me je vprasal (admin) pa pol geslo sm pustu prazno, pol se pa ni nikamor premaknilo kt da bi meu 0,5k/s kr neki!

zdej res ne vem kva fali!

d3k0 ::

Kva pa ce nimas routera pa imas sam Modem za ADSL prek Amisa, kako si nastavim porte ki so lahko odprti?

lp
!.....Happy new 2005.....!

nodes ::

zakaj pa ne uporabiš navodila?

Za začetek nastavi samo



in LAN


pazi se da bo zaa celo omrežje do označenega dela IP enak zadnja številka pa povsod različna

tako nastavi še IP na compu

fantasist ::

no ja! problem je, ker ne pridem do tega menija! oz. se mi vse toooooook počas nalaga, da ne pride nikamor! edinole username sem vpisal pol sem pa čaku doza časa pa ni blo nč???

ker pomoje bi mogl ta meni takoj odpret? al kako?

nodes ::

prvo ga isklopi iz elektrike... tko za minuto
potem, če ne bo efekta ga še resetiraj, da se postavi na default nastavitve...če še potem ne dela in lučke za povezavo svetijo pa uveljavljaj garancijo

fantasist ::

zadeva mi je le uspel nekak speljat, da sem prišel v tist meni! kjer sem pač uredil nastavitve za SIOL ADSL, in potem ko sem zakljucu, ter shranu, in potem restartal router, mi povezava ni delala! tk da ne vem kje tiči problem?

pa tam je blo vse prav nastavljeno (Local area connection)

fantasist ::

Router sem nastavu za SIOL ADSL, tako kot je treba, vendar internet mi ne deluje! Pa mislim da imam vse pravilno nastavljeno! Prilagam tud nekaj fotk!



tu se mi zdi malo čudno, CONNECT USING: realtek ethernet card... zdaj ne vem a bi tle mogl bit kj drucga? recimo d-link router?

Ker kar sem gledu malce po pomoči bi mogu interet delovat?!

Poldy ::

Kot sem že rekel, s tem routerjem sem tudi jaz imel probleme. Sem recimo vse nastavil, pri naslednjem zagonu pa še v router nisem več prišel. Nekaj dni sem porabil, da sem na koncu ugotovil, da nisem jaz neumen, pač pa da je router malo čuden.

Če se tebi dogaja isto, ga nesi nazaj, pa ga menjaj za malo dražjega... meni je belkin potem dobro delal...

fantasist ::

ne kapiram... sem zdaj povezu notebooka na port1 in sem zagnal http://192.168.0.1 in bi na hitro nalozi meni pa vse. sam problem je zdej ta, ker prenosnik bom mel sm za vikende prkloplen na router, osebni pc pa skoz, sam pr osebnem nc ne dela..

nodes ::

na kar precej matičnih mrežna enostavno ne dela kot bi bilo treba

kupi pci mrežno in bo problem rešen

edit:

moje mnenje

linksys odličen router
D-link niti ni slab..še pocen in kar mal bolši od kakšnega Belkina

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963692 (27387) JoskoMacher
»

router ter nedelujoč internet

Oddelek: Omrežja in internet
111190 (925) Vice
»

D-link mrk?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101041 (881) alex32
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222179 (1953) TribesMan
»

KKS -Arnes- router ??? A je res nemogoče??

Oddelek: Omrežja in internet
211831 (1416) kajak33

Več podobnih tem