» »

Dreamweaver

Dreamweaver

Krejzk ::

Zanima me kako v Dreamveaverju nastavim doloceno sliko .jpg za ozadje in da se mi lepo slika prilagodi celemu ekranu? Zdaj recimo jo nastavim za page properties, background image in jo potem nastavim, mi je recimo kar 2x naredi za ozadje ker je slika premajhna za cel monitor. Ce pa tam oznacim no repeat pa se naredi ena slika, vendar ne cez celoten ekran. Kako to naredim? Hvala!

Klenobo ::

To boš težko izvedel, ker uporabniki uporabljajo različno resulicijo monitor. Se pa lahko odločiš za en poprečje.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

Krejzk ::

jah to vem, samo problem je v tem da jaz ne morm ene slike nastimat za celotno ozadje. Vedno mi jo preslika 2x al pa veckrat za ozadje, jaz pa bi imel eno sliko raztegnjeno

Highlag ::

Čas je da si ogledaš CSS.

Namig:
body { background-image: url(background.gif); background-repeat: repeat-y repeat-x; }
Never trust a computer you can't throw out a window

mte ::

Highlag: mislim da on ravno tega noče..
Krejzk: Ampak imaš pa res zelo nerealna pričakovanja, če misliš da bo kdaj slika lepo vidna. Mislim da nočeš tega kar misliš da hočeš... Predlagam, da vzameš sliko, odpreš v kakem grafičnem programu in ji potem večaj in manjšaj širino, dolžino (ne obojega hkrati!), jo povečaš da bo velika ene 1600x1200, ipd. in hkrati glej koliko bo velika datoteka na taki velikosti. S tem boš videl, kako bojo sliko videli uporabniki, ki ne uporabljajo istega brskalnika in iste resolucije kot ti. To je precej večji problem kot se mogoče tebi zdi in razlog da css tega ne omogoča (vsaj brez večjega truda) je več kot razumljiv.
lp

Krejzk ::

Naredu sm stran s DreamWeaverjem. Zanima me, zakaj ko jo pogledam na internetu ni čisto ista kot pa če je pogledam s programom. Recimo spremenjene so črke, potem obrobe raznih naslovov. Ali moram to kje nastavit v programu Dreamweaver ali je narobe kaj drugega?

BluPhenix ::

Ne razumem čisto kaj sprašuješ.

Kaj v Dreamweaverju stran izgleda drugače kot v Internet Explorerju, ali FireFoxu? Sej to pa je normalno. Ne ti gledati kaj naredi dreamweaver, tisto je bolj kot ne informativnega značaja. Vedno!!! moraš izdelek gledati v brskalniku, le tam se prikaže tisto kar bo videl uporabnik.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

mte ::

Vedno!!! moraš izdelek gledati v brskalniku

Ednina tu še ni dovolj, izdelek moraš gledati v vsaj 3 različnih brskalnikih (firefox, IE6 oz. še bolje če tudi IE5, opera).

roli ::

Jaz gledam na firefoxu,IE in konqerorju.Pa mi stran zgleda povsod enako.Gre pa za eno malo kreacijo za mojega prijatelja.Če izgleda povsod enako je super,če je odgovor ne treba jit popravljat.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

ReBi ::

eno noobish vprašanje: kako se naštima, da je stran na sredini ekrana, neglede na to kakšna je resolucija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ReBi ()

BluPhenix ::

mte: ja to pa itak da ednina ni dovolj. Moje je bilo bolj mišljeno, da ne moreš končnega izdelka gledati v Dreamweaverju :D

ReBi: če rad delaš s tabelami narediš pač daš tabeli atribut align="center". Če pa delaš z css, pa imap več možnosti. Jaz uporabljam to, da narediš en DIV, ki v bistvu obsega celo stran in določiš style="text-align: center". Potem pa vse kar daješ v ta DIV bo v centru. Sicer kot pravim ni to only way, lahko da tudi jaz delam narobe.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Hair ::

Narediš en div, ki obsega celo stran, mu določoš željeno širino in pa margin:0 auto 0 auto.

Primer:
...
<body>
<div style="width:750px; margin:0 auto 0 auto">
...
...
...
</div>
</body>
...


Lp!
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

mte ::

jaz ponavadi uporabljam kombinacijo text-align:center in margin: 0 auto - zadnjega namreč ie5 ne podpira


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297334129 (58278) htmltroubles
»

Prikaz strani na različni resoluciji-Joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
151833 (1561) kr?en
»

Wampserver in Firefox

Oddelek: Izdelava spletišč
61741 (1621) jonystar
»

CSS problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
519431 (7230) nuuush
»

Design 3 div okvirjev ?

Oddelek: Izdelava spletišč
71547 (1466) mte

Več podobnih tem