» »

GF 7800 gt Pomoc

GF 7800 gt Pomoc

Fonzy ::

Imam nekaj tezav z omenjeno grafično kartico ..Probal sem malo navijat in je kar nekaj tezav pri navijanju sem nastmal da mi sam doloci frekvenco ki jo je nastavil iz 400 1000 na 468 1300 Vendar mi med igro zacne lomiti sliko ..Potem sem predelal bios 3D na 1.5 v in je nastimal frekvenco 487 1700 vendar artifakti se isto tu pojavljajo ...Mislim da je tezava v ramih..S katerim programom naj testiram artifakte ? Sedaj sem z atitool ki mipa na teh frekvencah ne najde artifaktov samo v igri mipa lomi sliko!Seveda za boljše hlajenje je poskrbljeno na gpu sem dal Zalman VF 700 Cu na rame pa Revoltec BGA RAM FREEZER Copper Edition!!!


Trenutno imam nastimano org bios 435 1100 tu se ni tezav max temperatura jebila 55c

Mi lahko kako pomagate da lahko navijem na te frekvence ali pac rami to neprenesejo !!

LP

cole-22 ::

Ja definitivno ti rami NE morejo delati na 1700 :\

1.Ne navijaj tako, da ti sam išče max. frekvenco!
2.Navijaj prvo GPU in ko najdeš max. MHz začni navijat šele ram! Če navijaš samo eno stvar in se pojavijo anomalije si 100%, da je kriva tista stvari (GPU/ram), ki jo trenutno navijaš!
3.Navijaj po postopku... Npr. zvišaš za 20MHz in testiraš, če je vse OK spet povišaš. Ko se pojavijo anomalije začneš nižat dokler anomalije ne zginejo in to je potem MAX!
4.Navijaj z RivaTunerjem! Z voltažo se ne igraj preveč, če nimaš dobro poskrbljeno za hlajenje! Če boš zvišal voltažo ramom, daj zraven en vent, da bo pihal čez!
5.Testiraj 3DM05/06 ali FEARom oz. z nečim kjer se grafična res poti!

Fonzy ::

Omg ja za rame sm res za j mijih nastav na 1170 !Zdaj simi tko napisu kda 1vic navijam ok pravs postopoma ok !In vsakic k dam za 10 ali 20 mhz gor zazene 3dmark >:D Z hlajenjem tudi mislim da ni tezav ..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fonzy ()

cole-22 ::

Ja nevem kakšne imaš izkušnje z navijanjem...
Samo po tvojem postu ni videti, da bi jih imel kaj ;)
Če boš naredil tako kot sem ti napisal bo vse tko k treba :D

Fonzy ::

No nekako mije ratalo spravit da gpu dela na 470 rami 1170 ce grem testirat z višjim taktom rama npr 1185 mi 3dmark 05 da skoz ampak v igri po kakih 3min popaci sliko pod graficno sem dal se en vent 80X80 zgleda da imam slabse rame tako kot je pri gigabaytu ponavadi da se gpu zakon navija rami pa bolj svoh...Ce dam npr voltazo na 1.5v ali bo delal na višji frekvenci ram (da ali ne)? ce ze pri sedanji voltazi paci sliko ??

lp

cole-22 ::

Ma to je čist odvisn od kartice do kartice... Kolega ma Gigabyte 7800GT pa mu GPU ne gre čez 435MHz, ramu mu grejo pa na 1250MHz...

Fonzy ::

Kaj polj a bo voltaza pomagala ali ne...

cole-22 ::

Jah probaj in boš videl!

Fonzy ::

Žal tidi pri 1.5v negrejo rami čez 1170 sempa pri gpu pridobil 30mhz 498gpu Vrjetno biše šlo kaj visje..Do koliko naj nebi bila temperatura rizična pri naviti grafični ?Trenutno sem imel max 54 c

LP

cole-22 ::

A spremljaš temp. z RivaTunerjem? Ker edino tako lahko vidiš kakšna je bila temp. med igranjem. Če ti ugasneš špil in nato pogledaš temp. ta lahko takoj pade za 10-15 stopinj! Temp. so vse OK tam do 85, kar je več je že slabo. Držalo naj bi čez 100 stopinj samo to je bolj tko... Najbolje je čim manj. Za močno navit sistem se tudi tista temp. "meja" zniža. če si na nenaviti grafi prišel do npr. 460 in je bila temp 60 stopinj, nato si zvišal voltažo in si prišel do 490 bo 60 stopinj lahko že preveč in bodo anomalije. Pod 60 stopinjami bo pa vredu delalo na 490!

Fonzy ::

Ja spremljal sem temperaturu z RivaTunerjem hardware moritoring ...In je max 52c sedaj kosem dal se en vent pod grafo !Bi mogoce kaj pridobil cebi tajminge ramov od graficne povisal da bi delal na visji frekvenci ?Kdo zna kako nastimat ker to se nisem pocel,kaksen link za pomoč?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fonzy ()

dxx ::

Ne verjamem da je pri 1,5V full load 52 stopinj. Ker imam jaz ob zelo prevetreni(1x92+ 1x80 noter in 1x120+2x80 ven) kišti full load grafično na 56 stopinj.Meriti moraš z rivatunerjem v ozadju med špilanjem, ne ko prideš iz igre pa pol rivatuner prižgat pa merit, ker preden se to zažene ti temp pade za najmanj 7-8 stopinj. Če grem jaz tko merit je moja temperatura 45 stopinj.

WhiteWolf ::

Imate pa zelo nizke temperautre ob full loadu. Ocitno imajo senzorji kar velika odstopanja od kartice do kartice.

ASUS 7800GT 1.5v 480/1260 in Arctic Silencer 5 rev3. pa je recimo po 5*kratnem loopu 3d marka 69 stopinj, oz. max temperatuta ki jo pokaze Riva Tuner, če označiš mark max temp.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

nsane ::

A ma Asus en7800 GTX rame tut na zadni strani? U bistvu jo hočem kupit in Eddy-ov blok

cole-22 ::

Ma uzadi rame!

Fonzy ::

dxx Le vrjemi da imam taksno temp cenevrjames ti posnamem z rivatunerjem ....Ohišje imam pa itaq odprto...Pa 80x80 čufa pod zalmanckom :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fonzy ()

Skankulja ::

pobi dejte mi neki povedat. kje izklopit, da ti driver oz. grafa ne čekira, če fan na coolerju laufa? ko bootnem v polkna mi avtomatsko downclocka grafično ker očitno misli, da je ventilator kaput. hvala ;)

Skankulja ::

ni panike... sm našo ;)

joza20 ::

Zanimivo nizke temperature mate, imate ventilator na grafični na ful nareti ali samo na 54 % ? Kako višaš voltažo na grefični ? Kako pa spremeniš frekvence za vadno ???
SEM ZAČETNIK.
LP

Skankulja ::

idle:~45°, load: ~55° (vent. šaltan direkt na plato)
kar se pa frekvenc in voltmoda (bios) tiče najdeš pa tu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

8800gts navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
986894 (3825) PINki
»

GF 6600gt

Oddelek: Navijanje
412465 (1158) Pyr0Beast
»

7900GT v aciji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
44329123 (14201) Primoz78
»

WINFAST A6600 GT ali XFX 6600 GT? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
74347338 (20840) AtaStrumf
»

Navijanje 6800GT na starem in sedaj na novem sistemu. (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
583939 (2683) tiborrr

Več podobnih tem