» »

Fanless napajalnik

Fanless napajalnik

CohAlex ::

Kateri Fanless napajalnik mi priporočate (naj bo čim bolj močan, vsaj 400W).
Tale Yesico FL-550 TMS2, 550W se mi zdi zelo vredu. Ali ima kdo kakšne izkušnje z njim. Je pa s 55.200 SIT kar drag.

Dr_M ::

po mojem mnenju, se teli napajalniki ne splacajo.
ko si ze sam ugotovil je cena visoka, drugic, pa teli napajalniki ne zdrzijo visokoh obremenitev.
test je teh napajalnikov je biu lani na THGju. vec al mn so se usi napajalniki ugasal pod visokimi obremenitvami zaradi pregrevanja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CohAlex ::

A maš kakšen link teh testov.
Fora je, da k bom špilu kake igre, da lahk zard mene tist dodatni ventič vžgan. ima tale un sistem, k ti temperatura naraste se vklop ventič (im enega BeQuieta 12cm, ki ga bom dal na ohišje). K pa surfam al ponoči k je vklopljen samo download pa naj bo čim tišji računalnik.

mtosev ::

Je pa s 55.200 SIT kar drag.

8-O 8-O
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

CohAlex ::

Sem našel alternativo pri Semi-Fanless napajalnikih. Pri normalnem delu delujejo brez ventiča, pri obremenitvi (npr. igre) pa kot navadni napajalnik. Primer
Nesteq Netzteil NA 6201 620W
link
ali
Antec Phantom 500W link

Djuro ::

Mene bolj zanima če obstaja tak napajalnik, ki bu odstranim vent, da se ne bo skuril. Namreč uporabljam Asusov Pundit (napajalnik je 200W) in je vent na napajalniku enostavno preglasen.
Sem pomislil, da bi kupil nekaj recimo 400w, mu odklopil vent (itak očitno vse skupaj nikoli ne preseže 200w). Bi to sploh šlo?

Saladin ::

Zamenjaj vent z tišjim.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Doman ::

@CohAlex

Rahlo pretiravaš. Kakšen 400W napajalnik bo čisto dovolj.

CohAlex ::

Imam tudi enega Asus Pundit, ki ga uporabljam za server. Na eno stran (pod matično ploščo) sem dal obloge za utišanje, namesto 5,25 CD/DVD enote je noter disk z Zalmanovim pasivnim coolerjem za disk, tako da sta not 2 diska. Napajalnik sem malo razžagal, tako da sem mu odrezal ventič ven, namesto njega pa piha zrak iz napajalnika ven (seveda sem mu znižal vrtljaje z zalmanovim regulatorjem vrtljajev). Vse diode sem odklopil, da se da spat(tista modra sploh preveč sveti). CPU pa hladi Zalman Reserator. Malo hecno zgleda, saj je radiator 1x večji od samega ohišja. Mobilnost sem tako žal čisto zgubil, a vendar je zadeva lepo majhna (pa luštna za pogledat) in pazi OD 1m stran se ne čuje čisto nič, diska sta pa fajn obremenjena. S tem sistemom sem sedaj res zadovoljen, le žal mi je da Pundit ne laufa z Athlonom64. Raje bi sicer imel kakšen fanless napajalc zanj, a nisem še videl tako malega napajalca. Razen če bi ga montiral zunaj ohišja.
Po želji lahko pošljem kakšne fotke. Fora je da tisti tatihi barebone sistemi stanejo nekajkrat več.

Če ima kdo kakšen semi-fanless napajalc, prosim za mnenje.

Djuro ::

CohAlex: če se ti da kake fotke obesit, bi bil zelo vesel.

CohAlex ::

Fora je, da sem prvi napajalnik od Pundita skuril ( takrat k je še bil lepo prenosljiv, t.p. brez vodnega hlajenja), s tem da ko sem se peljal domov, sem žokal s prsti vzadal ohišja in neopazno prestavvil napajalc na 120V, kar je naredil velik BUM k sem ga prkloppu,

Prva verzija je bila, da sem originalni ventič odšraufal in dal enega 12cm Bequeta noter (ca. 3 mm sem ga moral odšmirglat stran da je pasal noter). Izklopil sem tudi avtomatsko sukanje temperature. Zadeva je bila solidno bolj tiha (ob obremenitvi seveda) k original, vendar ko sem dal pokrov ohišja gor, se je očitno CPU po 5-12min pregreval od vročega zraka. Sistem se ni ustavil ali pa mrknil ali kaj takega, vendar žal nisem več mogel iti remote gor. Pol sem že mislil zadevo proedat pa kupil zadevo s centrinom, a je sranje k nima hipertreatinga k ga dost uporabljam pa še podobni sistemi (po heatpipe principu) so po 1500EUR in več, tako sem raje dal tistih 30jurjev za reseratorja pa zadeva špila. K grem računalnik po parih dneh pogledat je radiator (reserator) fajn vrolč, tako da dobro služi namenu. Škoda da ni v biosu kakšne opcije za navijanje, saj bi lahko sistem sedaj rahlo navil.
Prvo sem mislil vzeti thermaltake Rocket (srebrnega tiča) ki bi fajn pasal zraven pundita, a sem bral po testih, da se ob dotiku poleti lahko fajn opečeš nanj.
Aja, iz napajalca tudi piha (zelo počasi) zelo topel zrak, tak da bo malo kriza poleti.

kuglvinkl ::

V službi sem dobil novo kišto, NECa. AtiExpress + A64 3000+. No, trafo pri tej kišti, pazite, NEC, ne kakšen lamerska sestavljena kišta, ima ventilator odšraufan dol. Tko da, je edini na stock HSF. V BIOSu mi kaže pri idlu (office+net), 47C. Soba ima verjetno konstatno okol 21 C.
Your focus determines your reallity

CohAlex ::

Bi imel še kar raje. CPUji so poceni (bi dal pol opterona not), a maš kakšne slike? Pa koliko kaj zadeva stane?

Lp

Good Guy ::

kupiš enga lc-ja 140 mm k je neslišen (razn če nimaš glave v kompu) pa boš pršparu 40k ....
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

CohAlex ::

Je žal prevelik, ne paše v ohišje.

kuglvinkl ::

To nima, lahko pa najdem link na netu.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

NEC i-Select D5410

Samo, tle ne vem če boš kaj razbral. Kot pravim, ne gre za custom PSU, samo ventilator je odstranjen. Ima pa stranica (leva) preforacijo 15x15 cm, tam kjer je procesor.
Your focus determines your reallity

Opkow ::

OffTopic
kuglvinkl
Jaz sem tudi dobil od enga kolega za pretestirat eno kisto od NEC-a.
In sem zadaj na napajalniku opazil en prikljucek vijolicne barve, levo do konektorja za 230 V napajanje, na katerem pise 12 V.
Ali ves cemu to sluzi? Za napajanje zunanjih naprav, ali za napajanje racunalnika samega , ce je edini vir 12 V (avto)? :)

kuglvinkl ::

Ne ne, to je output.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tih in zmogljiv računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
142433 (2191) bate
»

Napajalnik fanless?

Oddelek: Kaj kupiti
191945 (1695) wooted
»

Pisarniska Konfiguracija

Oddelek: Kaj kupiti
121020 (848) Daedalus
»

Računalnik za računovodske storitve - tih ?

Oddelek: Kaj kupiti
111223 (1057) Jan987
»

Kter napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
352238 (1890) mojcamaja

Več podobnih tem