» »

večprocesorska delovna postaja

večprocesorska delovna postaja

hrabroslav ::

Nekaj sem se razgledoval po internetu in naletel na večprocesorske sisteme, ki so mi vzbudili kar precej zanimanja, saj delm s 3d programi (Rhino in Max), ki rabijo kar precej gole procesorske moči predvsem pri renderiranju.
Tako sem si zamislil zelo enostavno rešitev svojih zagat, dokupim še en 2,8ghz pentium na 478 vodilu in matično ploščo na katero dam starega in novega pa sem pri sorazmerno malo storškoh dosegel ogomen napredek.
Ob iskanju tovrstne opreme pa sem naletel na mnogo ovir. take matčne plošče nisem našel, operacijski sistem, windows xp ne podpira večih procesorjev, amd opteroni in intelovi xseoni, za katre se dobi plate z dvema procesorjema so peklensko dragi in še in še...
predvsem pa mi je čudno da xeone optrone in plošče za več procesorjev prodajajo kot strežniške, kaj to pomeni.

torej vprašanje se glasi:
kako najceneje priti do izjemno zmoglive in zaneslive mašine za delo s 3d in grafičnimi programi ki delujejo v vindovs okolju?
Apple torej odpade, ker nima vindovsov, je predrag in tudi sicer je lepota njegova edina odlika. Boxx ponuja neke izvrstne rešitve za deset miljonov tolarjev...

Kato ::

Tole si preber, 5 pentiumov zvezanih skupaj za delo s 3D aplikacijami, upam, da sem kaj pomagal.

Citat:
˝In order to prove itself as a decent piece of kit I decided to set up a show down against my current computer rendering a small animation of my iPod lasting 30 seconds - 600 frames. My computer (a 3 GHz Pentium4 with 2 GB RAM) took 1 hour to complete the task - however the Rendiathon took a mere 15 minutes for the very same job. Cutting rendering times by 75%? I think that's a mod job well done!˝

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kato ()

CCfly ::

Tako sem si zamislil zelo enostavno rešitev svojih zagat, dokupim še en 2,8ghz pentium na 478 vodilu in matično ploščo na katero dam starega in novega pa sem pri sorazmerno malo storškoh dosegel ogomen napredek.
Ne vem če ti bosta tvoja P4 procesorja delala na Socketu 604, brez da bi zlotal slabih 200 pinov gor :)
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

hrabroslav ::

Pozabil sem oment, da izjemno redko renderiram animacije, tako, da več računalnikov v mreži ni najboljša rešitev. ker v mrežnem renderiranju ponavadi razdeli dele (sličice) na več računalnikov, ne vem pa kako je z eno sliko.. moram enkrat sicer probat, če zna eno sliko razdelit na več računalnikov... ampak trenutno ne morem tega testirat.

Tudi več računalnikov je uporabnih izklučno za renderiranje, če se ne motim, kjer nek softver razdeli delo in ga pošlje različnim računalnikom, so pa potem še ostale operacije, računanje mešev, rendered prevju, ki se lahko pri kompleksnejših modelih spremeni v zelo počasno nočno moro... nekako me zanima rešitev v okviru enega računalnika.

balocom ::

Tole si preber, 5 pentiumov zvezanih skupaj za delo s 3D aplikacijami, upam, da sem kaj pomagal.

Tle not je 5 Duronv od AMD-ja.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Kato ::

Ja malce sem pozabil, že dolgo nazaj sem to bral.:D

CCfly ::

moram enkrat sicer probat, če zna eno sliko razdelit na več računalnikov... ampak trenutno ne morem tega testirat.
Zelo dvomim da bi bila gruča računalnikov v tem primeru najboljša izbira. Preprosto že sam prenos podatkov vzame preveč časa. Jaz bi se raje ozrl za dual, dual-core Opteron sistemom.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

bastadu ::

Ja žal dvoprocesorski sistemi niso tako poceni, kot bi si marsikdo želel... Je pa res da navadni S478 ali LGA P4 procesorji ne podpirajo SMP, tako bi bilo potrebni poseči po Xeon procesorjih, ki pa so seveda dosti dražji. Pa še matične v te namene so zelo zasoljene. Ja na trgu imaš res veliko serverskih plat, ampak najdeš tudi workstation plate. Na prvi pogled je prepoznaš tako, da je poleg dveh CPU podnožij gor še AGP oz. PCIe slot (serverske imajo ponavadi že kar integrirane grafične, kar je za serverje več kot dovolj) in pa ponavadi imajo podporo za RDRAM pomnilnik ali pa DDR2... Pa za informacijo: Windows XP podpirajo do 2 procesorja, serverske različice pa še več (4, 16, 32)...

zee ::

dual dualcore delovna postaja pride cca 500k.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

hrabroslav ::

hvala.. zdaj mi je zadeva maol bolj jasna..
da iz mojih sanj ne bo nič....hehe

simper ::

In kako se da uporabiti procesorje vseh računalnikov v mreži na enem računalniku? Tako, da bi en računalnik, na katerem delaš uporabljal procesorje ostalih računalnikov v mreži. A je to izvedljivo samo za posamezne programe, naprimer za renderiranje ali se da narediti tako, da več procesorjev iz računalnikov v mreži uporablja kar operacijski sistem?

CCfly ::

Izkoriščanje gruč računalnikov za preračunavanje je panoga s precej dolgo brado. Načeloma bi lahko sam operacijski sistem razporejal opravila, vendar se ponavadi gručo uporabi pri računanju specifičnih problemov, zaradi česar je optimalneje razporejati delo na aplikacijskem nivoju.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

zee ::

V Windowsih se tega ne da narediti, v Linuxu gre to brez večjih problemov.

OK, pa še en link.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Harvardovo gručo zlorabili za rudarjenje kriptovalute

Oddelek: Novice / Kriptovalute
1010912 (7931) zee
»

Pet PC-jev v enem ohišju? Seveda!

Oddelek: Novice / Procesorji
252356 (2356) MasterMind
»

Povezava dveh rač prek ADSL - HUB vs. Switcher

Oddelek: Omrežja in internet
61883 (1696) ali3n
»

program, ki razdeli delo med več računalnikov

Oddelek: Programska oprema
7973 (810) Loki
»

w2k server & mreza

Oddelek: Operacijski sistemi
82023 (1888) andrej

Več podobnih tem