» »

Čudna memtest86 napaka

Čudna memtest86 napaka

Jackal ::

Tole mi izvrže "nov" ram, ki so mi ga zamenjali pod garancijo, pa prvič vidim takšno napako in ne vem kaj naj si mislim.
Se je že komu zgodilo kaj podobnega?

Duhec ::

Dvomim, da je kriv spomin (ali pač) , prej slaba kopija memtest programa (posebno, če ga imaš na disketi) ali grafika (slab stik).

Gwanaroth ::

Jah, popačeni znaki so verjetno res rezultat slabe kopije, ampak tisti unexpected interrupt pomojem dovolj nazorno nakazuje, da je nekaj narobe z moduli.

Tole sem našel:



Debata:

http://forumz.tomshardware.com/hardware/memtest86-722-errors-found-ftopict176273.html

Sicer pa je bil to prvi googlov zadetek...
http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=memtest+unexpected+interrupt&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
Lights often keep secret hypnosis..

cole-22 ::

To se npr. men zgodi, če je ram preveč navit...

Jackal ::

Grafika je dobra - dela računalnik čisto normalno z drugim ramom - nobenih anomalij v grafiki.
Pokvarjena disketa - tudi dvomim, ker na drugem modulu dela memtest čisto vredu. Ram tudi ni navit - samo na tovarniških nastavitvah - PC4000 (250MHz), CL3

Finta je ravno v tem, da sem ta modul dobil kot zamenjavo za prejšnji pokvarjen modul - ampak ta modul prav tako ne dela. Če po tej napaki resetiram računalnik, se mi na začetku zagona pojavijo dolgi piski, na plati na diagnostičnem displayu pa C1 (ram error).

Gwanaroth ::

Poskusi prestavit modul v katero drugo režo -- lahko je napaka tudi na reži. Če ti bo še vedno izpisovalo napake, vrni ram.
Lights often keep secret hypnosis..

Brane2 ::

Lahko da je na plati kaj. A s kakim drugim RAMom pa stvar dela ?

Videt je,d a se stvar sesuje med izvajanjem, kar je verjetno, če je napaka v RAMu tam, kjer se naloži program...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Poglej tudi proc, plato in napajalnik.

Je kje kakšen kondi izbočen ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jackal ::

V bistvu gre za nadaljevanje napake, ki sem jo že opisal - Klik

Sem naredil novo disketo z memtestom - isti rezultat. Tudi ram se v različnih režah obnaša čisto isto.
Najbolj mi gre pa na živce to, da so mi zgleda podtaknili kar en testni modul s servisa (obrabljeni kontakti, umazana nalepka, par čipov zgleda kot bi bil na njih zasušen evrokrem), ki pa prav tako ne dela.

Brane2 - drug ram dela brez problemov - preostali Apacer TCCD dela super, prav tako delata na tej plošči normalno 2 modula BH-5 v DC načinu.
Kondiji so kot novi. Napajalnik je pa tudi Tagan 480W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

Brane2 ::

Potem je skoraj 100% RAM slab.

Kateri servis/štacuna je to ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

schurda ::

Ja, povej, da ne gremo več tja!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Jackal ::

No, saj trgovina je čist OK, sam zgleda servis/dobavitelj pa šepa. Servis za ta ram je Eurovision, čeprav jih je zgleda več. Mislim pa da ta dobavlja veliko trgovinam. Trgovina je pa ena od (naj)večjih s tehnično robo v BTCju. Če hoče kdo podrobnosti - PM.

Sem pa že danes nesel ram nazaj in vztrajal da hočem nazaj identičnega kot sem ga prvič reklamiral (Apacer tccd). Upam da bodo zdaj zrihtali. Danes sem se lahko vsaj normalno vse zmenil s prodajalcem, ki je bil malo starejši. Zanimivo je bilo tudi, da mi je omenil ali sem jaz tisti, ki piše to po Slo-Techu. I think we have a mole. ;)
Upam da bodo zdaj korektno rešili zadevo. Brez enega rama sem namreč že od 13.2.2006 :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

optika vs baker

Oddelek: Pomoč in nasveti
272844 (2321) korenje3
»

Matična plošča asus p5b

Oddelek: Strojna oprema
5681 (635) kitarist
»

Program !

Oddelek: Pomoč in nasveti
6886 (775) ___
»

Lugos hacknjen?

Oddelek: Loža
71786 (1448) R33D3M33R
»

Oddaljena pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
5988 (953) Tic

Več podobnih tem