» »

Conroe procesorji so med nami

Conroe procesorji so med nami

««
40 / 42
»»

PrimozR ::

IIRC ma 6600. Torej ma 2,4 GHz. Da je pršu na 3 GHz je FSB dvignu na 333 MHz - 66 MHz več. Kar je 25% več. Sicer v % nekaj je ampak precej pod zmogljivostmi mikroarhitekture.

mtosev ::

3110 tocno E6600 mam ja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Volta ::

Uh ja...Potem je pa stanje nekoliko drugačno. Mislim sem da ma E6300, ne pa tegale modela. :))

igor0203 ::

Ok fantje(in dekleta, upam), zdej bo pa dost šale na račun mtoseva, naj se tema nadaljuje o Conroe procesorjih. :)

Volta ::

Mah sej 700 MHZ sploh ni slabo navitje...Če bi si jaz lahko to privoščil na mojem prescottu, pa sploh nebi bilo slabo...Že za 400Mhz je sila..
No v glavnem...Ma keri idejo kakšna je razlika na prenosnikih med Core 2 Duo in samo core Duo. Vem da je 1. novejši, vendar ima enako cashe - ja ter isti takt, oz. ma Core Duo ponavadi še višje...Core 2 Duo med prenosniki so še dokaj redki...

LP

PrimozR ::

Če ne drugega, 64 bitnost.

Volta ::

Aha, to pojasni veliko stvari...Hvala!

LP

Tilen ::

64 bitnost, ki je izkoriscena 5%. To tudi veliko pojasni ja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BoLhCa ::

@Tilen sicer ne vem od kje teb 5% ane, ampak ok:P Če ne uporabljaš 64bitnih winsou itak nima poante ta 64bitna podpora, 64bitnih winsou pa noben ne uporablja, vsaj folk katerega poznam:)

@Voltaspeeder17 700MHz za Core 2 Duo je easy cake, u bistvu gredo vsaj 1GHz gor, če maš slab čip:D

Core 2 Duo v prenosnikih pa: podpora 64bitov (waw), dva jedra (ze bolje) manjša poraba (juhej) posledično tudi manjša temperatura (juhej) in bistvo le-njega je, da je hitrejši od ostalih procesorjev na trgu za prenosnike.

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

Tilen ::

BoLhCa, ce mislis, da je pohitritev kaj vec kot 5% pol se pa clovek zamisli. A zato kr so 64 bitni winsi tolk hitrejsi jih nihce ne uporablja? >:D

Drugace pa bi lahko odprli kaksno novo temo na to tematiko. Pohitritev samo s te strani 64 bitov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BoLhCa ::

@Tilen narobe si me razumel. 64bitnost je oslarija po domače poveda, vsaj za desktop varjante. In tle ni nobene pohitritve saj ni to performanse tehnologija.

Tilen ::

5% sem rekel kr tako, da me ne bi vsak 64 bitni napadel.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PrimozR ::

64-bitnost ni izkoriščena zaradi malo driverjev. Z Visto bo mogoče to drugače.

Bolhca sprašuje za Core Duo vs. Core 2 Duo. In ne boš verjel, OBA sta dvojedrna (_Duo_), Yonah porabi celo nekaj manj energije IIRC.

Volta ::

Vprašal sem tisto glede Core 2 Duo na prenosnikih, ker en kolega kupuje prenosnika ( do 400k ) in sma pregledala malo morje oglasov in ponudb. Hec je bil da sma samo v eni internetni trgovini našla prenosnike, z core 2 duo, vsepovsod drugje so bili samo core duo... Potem sma šla na intelovo stran gledat kaj je razlika, pa sem uspel razbrat, da je samo en bolj star, drugi pač manj. Potem sma klicala še na enih par trgovin, v katerih je samo 1 trgovec znal povedat oz. poklicat nazaj, pa povedet, da bodo dobli dellove prenosnike z novejšim procom komaj čez 3 tedne. Potem sem od vas uspel zvedet še da so core 2 duo 64 bitne variante dvojedrnika...

Hvala za informacije.:))

LP

Zheegec ::

Core 2 Duo so hitrejši, recimo temu nadgrajeni Core Duo, ni samo 64-bitnost, zadeva je dejansko hitrejša pri isti frekvenci, nekje preko 20%, nekje samo za 5%, odvisno od programa (seveda govorim za zahtevne programe, ne za Word :D ), tako da če se rabi veliko procesorske moči je Core 2 Duo super izbira, če se rabi bolj za igre pač raje glej da bo čim boljša grafična,... Zelo odvisno od potreb.

In ja, večina trgovcev še o Core Duo ne zna veliko povedati (večina jih trdi da so Core Duo 64-bit, pač marketing), kaj šele o Core 2 Duo :> Bodo pa prenosniki s Core 2 Duo že kar kmalu na Slo trgu, že naslednji teden se zna kaj dobiti (kakšen Acer recimo, tam 300k bodo core 2 Duo prenosniki), če že nimajo kje tega...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Volta ::

Sem že našel na mimovrste odličnega HP-ja za 430k...Ima vse od močnega core 2 duo 1.86ghz, 1gb hitrih ddr2 ( mislim da 667mhz ), X1600 256ddr grafike, 100gb diska, 17 inč dober zaslon...Skratka odličen prenosnik..

LP

BoLhCa ::

In ne boš verjel, OBA sta dvojedrna (_Duo_),

Vem...

juxy ::

Imam eno vprašanje, in sicer ali obstaja matična za core 2 duo z podporo za DDR rame. In če da, katera je to?
Hvala.

Primoz78 ::

Asrock 775TWINS-HDTV podpira oboje...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Gajba ::

daj primoz povej ti meni kake maš kaj temperature z vodnim hlajenjem ko dual prime kuriš
All I found were lungs and liver

Primoz78 ::

Gajba trenutno mam na stock coolerju...ker cakam na vodni blok...tko, da bo treba se mal pocakat...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

GaS ::

Zgleda da tale C2 revizija chipseta ni ravno nevemkaksen napredek, kot so nekateri napovedovali.. Test

Skankulja ::

P5B Deluxe Release BIOS version 0711
1. Fix DRAM frequency incorrectly display problem under auto, standard and AI N.O.S mode
2. Add check ATI CrossFire VGA card routine
3. Add ASUS Cross Graphics Impeller (ASUS C.G.I) feature
4. Reduce system full reset of times
5. Patch some VGA card can''t found when NB Vcore value has been set too high
6. Fix DDR frequency 889 unstable by SPD
7. Enable support for NVIDIA 7950GX2 cards under recovery mode
8. Fix CPU frequency not correct when use ES CPU and lock free fuction enable
9. Fix memory display message not correct under multi-language
10. Add new CPU Ucode to support Kentsfield B3 stepping CPU
11. Fix chassis fan 2 speed not correct when fan speed too low
12. Fix ATI CrossFire can''t work when using with 800FSB Prescott CPU
13. Enhance Chassis Q-Fan sensitivity
14. Improve memory compatibility

500x7 brez "double restarta". Disk in napajalo sta hudo hvaležna [:))]

Good Guy ::

dobr so tole zrihtal....:\
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Primoz78 ::

@rovtar jap, sam na zalost ne vsega...ker se ob navijanju PCIe link zniza na 1X hitrost...in so razlike v performansih v igrah in graficnih testih ogrooomne...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Gajba ::

jaz pa sem naložo 0711 bios pa se je compu mešalo malo:D ko sem ga navil na 9x400=3600mhz je v začetnem postu kazalo speed: 40.51ghz, ko sem pa prišel v winse pa je kazalo da je 9x321=2889mhz. pol sem moral loadat bios defaults in jih shranit, kar pa me razkuri, ker se mi ena palčka rama gskill HZ noče bootat na auto voltaži v biosu in jo moram vzet ven pa it dvignit voltažo pa jo pol nazaj not vtaknit;(( niti ni pomagalo če sem dal load bios defaults pa samo volte za ram dvigno. aja pa tale multiple restart se še kar pojavlja tu pa tam (npr. ko sem shranil bios):\

edit: to z PCIe link 1x pa se meni ne dogaja
All I found were lungs and liver

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gajba ()

Primoz78 ::

@Gajba poskusi vzet ven baterijo iz maticne za par minut...kako si pa naredil update?...kar iz windowsov?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Gajba ::

sem probal tudi to, če vzamem baterijo ven se dogaja enako kot da dam load bios defaults. ko se mi je to prvič zgodilo sem že mislil, da mi je ena palčka rama umrla. flashal sem iz usb ključa z EZ flash utility
All I found were lungs and liver

Skankulja ::

Js nisem mel problemov pri updateu (afudos), pci link je še vedno x16 (pcie laufam na 101), resnega performance lossa pa tud ni za opazit.

M-XXXX ::

Zanima me kakšna je razlika med Asus P5W DH Deluxe in Asus P5WD2-E Premium
:pa še nekaj- Kolikšen fsb imajo Kentsfieldi, in kdaj naj bi prišli (našel sem podatek Q4 tega leta, a je to res?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

PrimozR ::

P5WD2-E ne podpira Core procov.

M-XXXX ::

Aha. Najlepša hvala!
Kentsfield ima 1066fsb, v čem pa je štos 1333mhz ker vidim ta podatek velikokrat?

PrimozR ::

To bo mel ta nov Extreme Core procesor. Trenutno je to X6800, hmal pa pride X6900. Clock bo neki čez 3 GHz. Sicer majo pa Xeoni 1333 MHz FSB.Pač hitreje je. Za E serijo procov je IMO bolš, če majo 266 MHz FSB (oz. 1066) ker maš s tem več 'headroom-a' pri navijanju. Problem je namreč FSB. Plate ne prenesejo visokih FSBjev, če maš pa že po defaultu 333 MHz FSB, to pomeni da je množilnik nizek. Hočeš pa ravno obratno (razen če kupiš X6800 ki stane tam nekje 200-200k in ima odklenjen množilnik).

M-XXXX ::

Najlepša hvala za dolgo in natančno razlago:D

zbogi ::

PIPI, po trenutnih informacijah, ki so zaenkrat še špekulacije, bi naj X6900 isti kot x6800, samo clock višji, 3.2GHz, se pa že neki govori o X7000, ki pa naj bi bil 3.33 GHz in 1333FSB.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

PrimozR ::

A tako. Nazadnje kar sem prebral naj bi bil že X6900 3,33 GHz. Hvala za updejt zbogi :)

Good Guy ::

http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

juxy ::

Moj sošolec je imel namero kupiti Asrock 775T WINS-HDTV (sem mu že svetoval naj se znebi DDR ramov ampak izgleda da se so mu prirasli k srcu:\ ) vendar v funtechu so jih umaknili iz prodaje. Ve mogoče kdo, kje jo še prodajajo. Hvala.

MTm2H37rqt7B ::

Mene pa zanima, kako se odnese e6600 in 1066mhz ddr2 ram na intel badaxe plati? Res da vsi priporocate Asus plate, vendar osebno mi ni vsec ko je prevec stvari (goodijev ala wifi,2xlan) na plati, zato se zanimam za badaxo... kaksen komentar?

msms ::

Ali mi lahko kdo prosim pove ali se da procesor E6300 navit, če sistem vsebuje 667Mhz ddr2. Ali morajo bit obvezno 800mhz ddr2 rami?

BoLhCa ::

Zakaj pa da se ga ne-bi dalo? Prbi magarca:D

Primoz78 ::

Daj rame na najnizji delilnik....sicer ce mas dobre rame bi se morali tudi ti neki navit in lahko prides dokaj visoko z CPU-jem ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

msms ::

Nism še nabavu nov sistem tak da ga nemorem pribit. Trenutno še zbiram razne informacije.
Najdu sm ploščo Asrock za 18,5k. Ta plošča verjetno ni dosti stabilna za navijanje. Ali se bo splača vzet dražjo ploščo recimo Gigabyte GA-965P-DS3. Se splača dat 2x več za to ploščo z vidika navijanja?

BoLhCa ::

Absolutno>:D Jst jo mam tud tako:))

Calligula ::

Malo dvomim. Poglej po googlu za teste obeh. Asrocki majo zadnje case ogromno enih nastavitev v BIOSu..
Drazje plate se ne splaca, ce je enkrat drazja. Raj das razlikov graficno kartico pa verjem, da bos mel vec od tega.

Pa se noben ti ne garantira, da je drazja plata dobra navijalka. Ce pa rabis prav kake prikljucke, ki jih ena plata ima, druga pa ne pa pac kupis tisto, ki ima kar rabis.

So pa razlike med platami postale minimalne. Ljudje se malo bluzijo, da je plata srce in bog ve kaj, ko pa gledas teste pa vidis, da ni nekih pametnih razlik.

Pa preberi si tudi malo TOLE

PrimozR ::

RAMi gredo lahko samo na 1:1?

Namesto DS3 se raje skeširaj za P5B. Sicer je 10k ali še malce več dražja a folk z njo dosega bistveno boljše rezultate kot z DS3. Pa tut več problemovmajo z DS3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

mtosev ::

Ovi Arctic Frezzer pro 7 je res super za 6,5k. Full load samo 40C 1.5V voltaži CCPUja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

msms ::

Asus P5B je celo čuka cenejša od Gigabyte DSC3. Kaj pa hladilnik Polo 735 bi vredu hladil procesor E6300?
Kajti novega mi je škoda kupovat.

PrimozR ::

msms P5B ja, Bi moral napisat da Deluxe mislim.

BoLhCa ::

Ovi Arctic Frezzer pro 7 je res super za 6,5k. Full load samo 40C 1.5V voltaži CCPUja.

Frekvenca ?
««
40 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[komentarji] Intel Core 2 & AMD AM2 SuperPI lestvica! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
12810288 (4649) Galaxy
»

Plata za core 2 duo???..asus

Oddelek: Navijanje
412444 (1356) ShARk63
»

računalnik gre v predelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
786693 (4568) aodius
»

core2 duo vs. Pentium D 945 vs. Athlon 64 X2 4200+ AM2

Oddelek: Kaj kupiti
452413 (1362) bond007
»

Core 2 duo sistem

Oddelek: Kaj kupiti
372913 (1711) Cinderela

Več podobnih tem