» »

core2 duo vs. Pentium D 945 vs. Athlon 64 X2 4200+ AM2

core2 duo vs. Pentium D 945 vs. Athlon 64 X2 4200+ AM2

zamaha ::

Zanimam se za nakup enega od teh procesorjev pa ne najdem nikjer nobenih primerjav med nimi. Cene se skorajda enake zato se nato ne ozirajte rad bi samo vase mnenje katerega naj uzamem. Nisem pa noben pristes katerega koli tabora amd ali intel. Računalnik bom pa vecinoma uporabljal za igrice!...

Hvala za odgovore.

Veron ::

1. Core 2 Duo
2. X2
3. Pentium D

M-XXXX ::

Obvezno Intel core duo 2

zamaha ::

Zanima me se katero plato priporocate k temu intel duo cor procesorju?

igor0203 ::

Asus P5B Deluxe

L-U-K-A 1 ::

A boš procesor tut kej navijou?

RC14 ::

zamaha:

Če misliš procesor navijat potem vzemi Asus P5B Deluxe kot je že napisal igor0203.
Če pa te navijanje ne zanima, pa kupi eno cenejšo plato, ostali denar pa vloži drugam.


lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

zamaha ::

Razmislov sem da bi kupu maticno plosco z veznim naborom nforce predvidevam da se ni na voljo ce pa je pa prosim ce poveste ali pa obvestite kdaj bo navoljo. Procesor mislim navijat zato se mi zdi da bo slo s tako plato lazje, kako pa se kaj navijajo teli cor duo e6300 in e6400.:\

OChack ::

ne obvezno uzem FX-a al pa še bol opterona........@.natoxt: ne morš tko govort da nj obvezno vzame conroe, proc stane 50 flik ap dobra plata 50 in si na sto, če ma kolega neomejen budget potem vsekakor, vseen pa je best buy x2 3800 in plata za 30 jurjov, prideš cenej skoz, dvojedrniki itak niso dobr izkoriščeni..........načeloma tud p4D nebi biv slaba stvar sam nevem kok ponuja za svoj denar.
Int€l inside, IDIOT Outside

M-XXXX ::

Če bi prebral naslov, bi videl da je naštel same dražje procesorje, tako da sem to tudi predlagal;(( Če pa misli it malo ceneje pa priporočam x2 3800+

OChack ::

jah čez 1 let bosta x2 in conroe za na smetišče tko da če ma gnar potem skor bol da vzame conroe 6300 al pa 6600(4MB l2), navijajo se itak dobr performance ej tud vredu, glede cene x2 3800 in 4200....pomoje se oba enako navijata, mislm da skor ni vredn 10 juru razlike
Int€l inside, IDIOT Outside

Good Guy ::

glede na to kakšen poskok dobi conroe k je prvit, se splača dat tistih 10k več...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

BendeR ::

Em, pa pozabo si omenit, da je plata zanj skor 2x dražja. ;)

M-XXXX ::

Ja plate so res dražje samo 2x pa ne. Če hočeš pri amdju met mal bolšo plato bo takoj 25-30k. Pa dodaš še slabih 10 pa dobiš za Intel core duo 28-)

BendeR ::

35k pa ql plata za core 2 duo? Bodi no resen. ;)

Prej bi reko 50+k. :\

M-XXXX ::

Res da za 35k ni bogvekaj je pa čisto zadovoljiva!

KandazaR ::

Za 40k je GigaByte 965P-DS3 ali pa GigaByte 965P-DS4 za 43 kar že dobri plati za conroe.

zamaha ::

Vse te plate imajo intelove cipe na platah (975,965...) jaz pa bi si rad kupil plato z nforce cipom predvidevam da se ni na voljo ce ima kdo kasno informacijo kdaj bodo navoljo naj prosim pove, predvidevam da se bodo procesorji se bolj navijali na teh platah ker bi rad cim vec istisniv is tega procesorja...:8)

mtosev ::

Zakaj pa bi mel nforce če so intelovi čipseti boljši?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OChack ::

plate z nforce chipsetom bodo od 70 jurjov naprej to je znano, v ameriki ej predvidena cena 299USD.
tko d abo to drag sistem, mislm da za intel proce vseen najbol intel
Int€l inside, IDIOT Outside

para! ::

Če maš na voljo tri (3) procesorje, med katerimi je splošno znano kateri je najhitrejši, kateri drugi (2.) najhitrejši in kateri tretji (3.), katerega boš svetoval nekomu, ki te vpraša za nasvet?

ne morš tko govort da nj obvezno vzame conroe, proc stane 50 flik ap dobra plata 50 in si na sto, če ma kolega neomejen budget potem vsekakor,


Ja, da si privoščiš proc+plato za 100k moraš imet neomejen budget. Ne samo to, moraš bit neomajno bogat, da lahko o tem sploh razmišljaš. Kajti, če si s financami nekje na povprečju MORAŠ ABSOLUTNO razmišljat o X2 3800, ki je najcenejši in najšvohnejši proc, DA SI NE BI DRZNIL RAZMIŠLJAT O ČEM DRAŽJEM!

Core 2 Duo NI draga platforma. Dobre plate NISO 50k. Če imaš v mislih P5WDH DLX, potem to NI dobra plata, ampak je NAJBOLJŠA plata, ki ni samo plata ampak je poleg vsega še MEDIA CENTER in WIFI AP. Dobre plate za conroe/allendale stanejo okoli 40kSIT. Tako, da ti ni treba zavajat ljudi.

Sicer tvojih nasvetov verjetno nihče ne jemlje resno, ker pač glede na podpis, tvoje mnenje vsekakor ni objektivno, ampak čustveno obarvano s sovražnostjo do neke korporacije, ki je ne maraš.

Yes, I had to.

;)
Death before dishonor!

para! ::

Če te zanima navijanje se boš zadovoljil tudi z DS3 gigabajtko, ki je povsem solidna plata, pa še navija se relativno ok.

lp
Death before dishonor!

para! ::

ne obvezno uzem FX-a al pa še bol opterona


Hja, FX je ne glede na svojo ceno, še vseeno počasnejši od Core2Duo.

lp
Death before dishonor!

Mirč ::

če ni denar problem vzemi conroja
lp

OChack ::

para!: to da nj vzame FXa al pa Opterona je blo mišljeno bol sarkastično, ker je nekdo gor napisov da nujno vzet conroe proc.
to je zdej tko kda bi reku nujno uzem to grafo ta ram in to plato in ta napajalnik itd....in nič drucga če razumeš.
100jurjov za komp res ni dost keša če ih maš, jst sm študent pa vem d aih nimam in tastari mi ih ravno tako ne bojo dal, če pa je nekdo zaposlen pa nma smisla tok šparat, nj uzame coe duo extreem mgar pa najdražjo plato in 2GB 1066 DDR2 rama gforce 10000 itd........
ij moj podpis nima s tem nč veze je pač bl joke vseskupj, mam doma tako intel procesorje kot amd tko da so vsi za u smeti >:D

zato se nekak strinjam z mirčem......konc koncev se pa tud pentium 4D zlo dobr navije (4Ghz+) pa tud pocen je sam je pač stara in potratna paltforma za današnje cajte
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

Mirč ::

če kupuješ nov komp, če je malo manj denara pride v poštev x2 amd zadeva,
če je malo več pa
samo morate nekaj vedet nenavit core2duo recimo model E6300 ni veliko od spredaj pred amd x2 3800+.
Ko pa se stvar navije pa leti.

OChack ::

točno tko, sam na core duo je dobr met zlo hitr ram, ker nima intergriranga pomnilniškega kontrolerja in zadeva dela nekak drgač zlo odvisn od FSB, medtem ko tega pri AMD skor ni
Int€l inside, IDIOT Outside

zamaha ::

CORE 2 DUO E6400, 2.130 GHz 2MB, 1066MHz, LGA775 BOX
GigaByte 965P-DS3 Conroe ready
SAPPHIRE PCI-E ATI RADEON X1900GT 256MB, TV OUT, DVI, TWIN VIEW
WD 320 Gb, SATA300 , 7200, WD3200KS, 16MB cache SATA-II/300
gMC G50, ATX Middle, 120mm + 80mm, USB/au, črno
napajalnik LC 550W LC6550
Ram DDR2 2GB GeIL PC6400 800 DualChannel (2*1Gb) RETAIL

Mal ga skritizirejte :D razn napajalnik k ne mislm nevem kolk dnarja za napajalnik dajat k ta napajalnik dela cudovito sem ga ze na vsem mogocem stesitov pa dela doskrat bol k pa uni za 30k...

igor0203 ::

Odličen računalnik! A to boš vse novo kupoval al boš tudi kaj rabljenega nabavil? Ker ti lahko prodam DS3 za 35k SIT. ;)

zamaha ::

Nevem lahko bi reku da se zanimam sam mal mi povej kako se odnese pri navijanju ...:D

OChack ::

mogoče bi se ti splačal 2x 250GB diska v raid vezat, zadeva pol res noro leti, vsaj ena stvar ki se poleg rama zlo pozna pri lovdanju špilov aplikacij itd, če posežeš v žep za conroe 6600 bi blo tud vredu. če maš denar seveda......drgač pa kapo dol, napajalnik pa tud mislm da bi mogu špilat
Int€l inside, IDIOT Outside

BoLhCa ::

@igor0203 prodal bi mu plato, ki veš da se ne navija cez 412MHz FSB-ja ? :\ Raj jo nes na garancijo, pa jo osebno uporabljej, ker plata je čist huda:D

igor0203 ::

Dobim novo plato oz. novo DS3, tko da... :\ Če bi prodajal fuč plato, bi pred prodajo to vsekakor rekel/napisal. ;)

@zamaha: Ta plata, ki jo imam ima max. FSB 412MHz, torej z E6400 je to ~3300MHz. Je pa precej izbirčna glede ramov, mojim Goodramov ni pretirano marala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

BoLhCa ::

Hvala za razlago in povrnitev dobre vere v moderatorje:)

@zamaha potem pa le kupi>:D

Yohan del Sud ::

Da ne odpiram nove teme. Imam naročeno novo računalo za ta teden (starega po kosih pobira že eno leto), s skoraj identično konfiguracijo (proc je 6600 >:D in genuine Intel 975x plata in malo manj diska, ker se mi valajo še doma). In tak za foro sem to vzel tudi, da bi se malo spet pozabaval z navijanjem. Tu nasveti dobrodošli. Aje, človek ni napisal cene. Mene računam bo to koštalo kaj čez 300 ksit. Po vezah. Sem le pri koritu. Sestavljeno in testirano v štacuni bi šlo proti 500ksit. Napišem točno konfiguracijo in ceno in veze, ko bo pri meni pod mizo. 8-)
www.strancar.com

igor0203 ::

@zamaha: Si še zainteresiran za nakup plate? Prodajam jo zaradi nakupa P5B Deluxe.

para! ::

Offtopic: a je res, da se da na P5B deluxe odklenit množilnik tudi navzgor?

lp
Death before dishonor!

Tilen ::

Intel Core 2 Gaming Performance vs FX-62

Dodatni komentarji imo niso potrebni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

para! ::

Ma prav smešno so izenačeni. Kot, da so se dogovorili, prasci eni :)

Btw, a je HardOCP že pridobil kaj na kredibilnosti od tiste afere, ko so, IIRC, favorizirali Intel za keš?

lp
Death before dishonor!

Tilen ::

In poglej ta hec zdaj. Stricek tom

No stric Tom pa nameri 25 FPS v prid Core 2 duo.

Nekdo bo moral tukaj nardit crto in rect kaj je kredibilno in kaj ne.

Se en test od Tom-a.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

para! ::

Rabimo en Slo-Tech test npr. E6600 in X2 4600+, ostala konfiguracija pa enaka (razen plate, doh). Čeprav bi bilo najbolje testirat top modela iz obeh podjetij (X6800 vs ne-vem-kjer-amd-je-trenutno-top-of-the-line), ampak kaj, ko ga v Sloveniji že kupiš težko, kaj šele, da bi ti kdo na reverz kaj dal, brez da prodaš test :\

lp
Death before dishonor!

Good Guy ::

tom .. slovi po ful nerealnih rezultatih..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

gfighter ::

...kar je škoda, včasih so bili namreč referenca, potem jih je pa očitno denar premamil.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

_Sajmon_ ::

sem že spraševal: ima kdo primerjavo frekvenčno enakih x2 in core2?

kixs ::

jah čez 1 let bosta x2 in conroe za na smetišče


Lahko tole kdo malo razlozi (avtor tega zapisa morda?) ?!?

LP

bond007 ::

Upam, da jejasno zakaj imata testa tako različne rezultate. Tisti test na [H]Enthusiast je totalno amatersko naret.
Itak, da so zelo podobni oz praktično enaki rezultat med različnimi procesorji, če pa nabije resolucijo do konca z vsemi možnimi detajli pa še AA in AF do konca. Grafična, ki tudi ni recimo najboljša - lahko bi recimo uporabili gx2, preprosto ne sfolga. Na tak način se procesorja NE testira, ker so grafične omejitev. TO je kvečjemu test za grafične...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik gre v predelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
786729 (4604) aodius
»

Nakup PC za gamerja

Oddelek: Kaj kupiti
361976 (1111) macgajver
»

Nakup komponent do 110K (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
644276 (3469) TOP
»

Conroe procesorji so med nami (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Strojna oprema
205198725 (32593) asus
»

Core 2 duo sistem

Oddelek: Kaj kupiti
372922 (1720) Cinderela

Več podobnih tem