» »

Ali je crknil procesor?

Ali je crknil procesor?

Lorek ::

Lep pozdrav!

Kakšni so znaki, ko užgeš računalnik, če je crknil procesor?
Meni se ne prikaže slika na zaslonu (zaslon ne dobi signala). Grafa je v redu. Sem dal tut drugo not.:'(

Han ::

Nekatere plošče piskajo, sicer je pa tema na ekranu, če je procesor fuč... Skratka, nič ne dela.

rovtarček ::

Zdej to da nimaš slike je lahko marsikej, od napačne nastavitve, do odpovedi maltene bilokire komponente priklopljene.
Pravijo da en simpl test, da preveriš, če je proc hin, je to, da daš cooler dol, držiš prst na procu in prižgeš mašino, če se proc segreje, pač takoj ugasneš mašino in potemtakem lahko rečeš da ni zanič, če ostane hladen po neki skundah, pol je zelo verjetno mrknil. Seveda to ni čist 100#, lahko je še vedno hin plata ipd, za čist 100% bi ga mogel dat v drugo mašino, ki prej preverjeno deluje.
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

jest10 ::

Dej bodi raje tiho! Ce procesor še ni skurjen, ga boš 95% prekuril s tem tvojim "testom":\

rovtarček ::

jest10, to idejo je predlagal Xtreme Legend na XSu in dam glavo, rit pa vseh 5 jajc beg, da ve bistveno več o HWju kot ti, zelo močno dvomim, da prov enostavno skuriš proc.
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

wishmaster ::

rovtarček, ne verjet vsemu kar piše. Sem že servisiral toliko računalnikov, pa ti lahk povem da se tud zanič procesor segreje, celo dosti bolj. Ponavadi če se procesor popolnoma nič ne zagreje, je zanič matična. Lahko bi to ti malo demonstriral recimo na kakšnem Athlonu XP >:D. Pa tak enih 5 sekund drži prst gor. Pa potem slikaj prst:D . Imam velik izkušenj z podobnimi stvarmi. Če bi vedel kako hitro se zagreje procesor brez hladilnika na visoko temperaturo ne bi verjel temu .
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

K0K0 ::

Za xp-ja skurt je dost da ga brez hladilnika prižgeš za sekundo ali dve.
Če se bo procesor segrel se bo tud hladilnik tko da ne vem zakaj je treba odmontirat hladilnik. 8-O

@ovihoc
Teb je šla plata al pa ram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

Azrael ::

rovtarček, priporočam ti ogled naslednjega filma (10MB). (Zadeva je zazipana, filmček je v avi formatu).

Obstaja verjetnost, da prst po zaključku poskusa ne bo izgledal prav lepo...
Nekoč je bil Slo-tech.

Moonman ::

ogromno X sem že na hitro preiskusil delovanje proca s to 'finger' metodo. In deluje.
Hiter moraš biti le pri izklopu napajanja, ker drugače -> opekline.8-O


Azrael ::

Avtorju te teme priporočam naj pogleda naslednje nasvete.

V bistvu je lahko crknilo katerakoli komponenta, ali pa je samo nekje slab stik.
Nekoč je bil Slo-tech.

rovtarček ::

točn se tle vidi, kdo ma kej pojma o hardweru, moonman :D

wishmaster, zanič proc zelo težko da se kej greje, sicer ne govorim da je to nemogoče, ni pa prav pogosto

pa ste vi čoravi al kaj, v 1s nikoli in nikdar ne skuriš nobenega proca, tudi thunderbirda ne, kaj šele novejše proce z IHSjem, si upam trdit da tud 5s ni dost, pa to rabiš naredit samo toliko časa da začutiš toploto, torej 0.5s je več kot dovol.
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

wishmaster ::

Sej to je fora finger metode. Pol še pa traja 4 sekunde da lahk sploh računalnik ugasneš:D. Ta čas pa že CPU crkne. Jaz vedno dam procesor v drugo matično. Jaz še nisem dobil skurjene matične in procesorja od strele, da se ne bi grel. Mogoče imam pač srečo.
Ponavadi pri procesorjih AMD64,P4, AMD XP, pustim hladilno rebro na procesorju in potem primem za hladilnik, če se greje. Hladilnik vsaj takra odvaja malo toplote. Več že kot pa prst:D
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

DominusSLO ::

Hmmm... jaz sem zapalu athlona xp 1500+ v približno 3s brez hladilnika :P
Finger test metode torej odsvetujem :D Sej lahko pustiš hladilnik gor, pa vent izklopiš...

Azrael ::

In zakaj se ne bi pokvarjen procesor grel ? Pri čiperaju je ravno previsoka temperatura zanesljiv znak, da je s tem chipom ali z njegovo periferijo nekaj resno narobe.

OK, če boš pokvarjen CPU dovolj časa kuhal, potem bo enkrat res konec z gretjem ali bo crknilo napajanje (se pravi še matična) ali bo odžgalo vezi od pinov do jedra. Ampak dokler se zadeva greje boš opazil, če bo samo ustaviš procesorski ventilator in tudi časa je takrat več kot dovolj.

Snemati hladilnik v bistvu za brez veze , le zakaj ? Pri tem se tvega tako poškodbo procesorja (če je brez IHS), matične (lahko jo s klipsno hladilnika opraskaš) in nosilca hladilnika (pri P4) in pri vsem skupaj se lahko s tako taktiko zakuri drugače brezhiben procesor, da čiščenja in ponovnega nameščanja termalne paste niti ne omenjam.

IMO je ta ideja s prstom uporabna za kakšen 486, pri današnjih CPU pa vsaj trapasta.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

rovtarček ::

jao jao, n00bi, za vas je pol vse kar ni stcok preveč, pa vredi, da se ja ne pretegneš.
Osem tisoč sto sedeminšestdeset rovtarčkov je suvalo kuglfrinkla v rit,
ko so ugotovili, da stvar je zanimiva, so poklicali še Serious Sama
http://img90.imageshack.us/img90/856/rovt0df.jpg

wishmaster ::

V primeru udarov strel ( seveda ne direktnih). Crkne vse. Daš procesor v drugo mašino in ne dela (čeprav se greje). Res pa se ne greje tak procesor ki ga je že praktično "pretopilo". Jaz sem govoril za procesorje, ki navidez izgledajo normalno.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Lorek ::

Hvala lepa za pomoč. Ko sem dal procesor ven in nazaj not, ter namontiral nov frižider gor, je zadeva spet začela laufati tako kot mora :) . Se mi je odvalil kamen od srca. Novega procesorja moja plitka denarnica trenutno nebi zmogla.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
276709 (6141) lucky13
»

računalnik se ne odziva (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
566371 (6042) pingo76
»

Odpovedal računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
351889 (1371) gt55gre
»

Test procesorjev z različnimi jedri proizvajalca AMD

Oddelek: Novice / Procesorji
316865 (5487) para-site
»

Procesorske vojne je konec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
844793 (4793) ||_^_||

Več podobnih tem