» »

Essedi shoping

Essedi shoping

LoTeK ::

Nekaj mi povejte:

v kratkem nameravam nabaut nov HDD, najbrž v essediju ker majo nizke cene. zanima pa me kako pol disk čez mejo prneseš brez da bi plaču davek, pa a se da mogoče ze v essediju zment da jim že v trgovini ne plačaš davek, in še kaj kar bi moral vedet.

yjj ::

Cenam Essediju na internetu moraš prišteti še 20% davka. To je podobno kot naš DDV. Če kupiš robo nad ceno 350.000lit, ti davek vrnejo. Sploh pa ti tako občutljive stvari kot je disk ne priporočam kupovati v tujini če že ne bivaš blizu meje. Mlaconovi IBMji so še vedno cool

Binji ::

Jst sm kupu disk v Essediju, ga peljal se do Palmanove in nazaj, vmes se ponesreci spustu z visine pol metra in dela cist cool.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

LoTeK ::

To vem da morš plačat še 20% v trgovini.
zanima me, če kakšno je stanje na meji.
NPR: če jaz kupim v essesiju nov disk k stane 185.000 lir in tam plačam še tistih 20% davka. Grem pol do meje na italjansko carino kjer mi oni vrnejo tistih 20%, in nato dam disk pod stol in grem čez slo mejo domov ter ne plačam nič davka. Vendar mi je fotr doma povedu, da kao ko greš do italijanov da ti vrnejo davek, ti ga vrnejo ampak pri tem avtomatsko povejo slo carinikom kjer te oni ustavijo in tako morš plačat potem slovenski davek (19%).
a je to res in kaj svetujete?

Tic ::

res je ;(
persona civitas ;>

LoTeK ::

A je pol sploh kera varianta da jaz kupim tam disk in ne! plačam davka?

_Mortal_ ::

To je ful glupo
;(;((
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Lucio ::

Če boš kupu disk vreden manj kot 350KLir lahko na IVO pozabiš, saj ne dosegaš zneska.
Če pa boš kupu nad tem zneskom brez problema kupiš brez IVe, saj lahko brez skrbi pokažeš na SLO meji kaj si kupil in kolko si dal za to (če ne presega 550K Lir).Do te vrednosti ne boš plačal DDV, samo v knjižici ti bo prečrtl par tednov v katerih naj nebi vozu čez mejo večjih zneskov.
Seveda je pogoj da imaš maloobmejno knjižico, oz. kakšen tvoj kolega ki jo ima naj gre s tabo.

Jaz sem cel računalnik nabavu v Essediju (po kosih) in za vse dobil nazaj IVO.

Ti zagotovim da se splača.

Pa še full prijazni so v ESSEDI-ju, samo italijasko moreš znat:D.

KuhaR ::

Znesek za povračilo IVE je 300K itl. To pomeni da je dovolj že 250K itl na ceniku essedija (250 + 20% = 300) in to velja 100% in ne 350K. Sam znesek na računu pa ne sme presegati 436K itl ker lahko neseš na prepustnico samo 50K sit in ne 63k sit(550K itl). So pa finančniki v Gorici na mejnih prehodih dosti hujši kot tisti v Trstu. Vsako stvar hočejo videt in takoj preračunajo v tolarje da bi takoj sporočili policiji na naši strani. Uni v Trstu pa samo opali štempelj in sploh ne pogleda kaj je gor.

para-site ::

Kuhar ima prov...
sicer pa moraš met malo sreče, da je glih tisti trenutek, ko ti prideš tja taljanski carinik(uni na ivi) dobre volje in da ti ne teži. tej ljudje znajo fajn zagrenit;((
kar jst vem, faksirajo na našo stran vsako fakturo nad 500000lir. potem si pa v riti, ker baje tudi če jim slučajno utečeš, dobiš račun domov.:D

Lucio ::

Ja grem vedno čez Škofije, tako da ne vem kako je v Gorici.

Binji ::

Jst sm ti tud cel comp kupu v Essediju (GO) in presvercou. Sej ti sam lepo reci tipu nej ti naredi fakture kukr treba in je. Pol na IT strani postempljas (priporocam cez kasn drugi mejni prehod), preko SLO strani pa sibnes in je. Drugic ko gres kej dobis pa se IVA nazaj
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Spajky ::

Znesek na racunu mora biti min. 301 k Lit brez IVE, da ti vrnejo davek! = placas 361 k in greš kasneje nazaj iskat tistih 60 k Lit...; ce kupis naprimer disk, pa kupis se memorijo, da ti brez davka pride cez min. znesek, pa je. :P

Matty ::

Spajky... mora bit 301.000 lir z IVO! Kar pomeni, malo cez 250.000 lir brez IVE. Isto je pri nas v Sloveniji meja spodnja meja za vracilo davka tujcem 15000 SIT (z DDV, ne vem pa ce mora biti prav 15001), v avstriji 1001 Asch (z Mwst)!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup v zamejstvu (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645222 (4373) eiht
»

tržaški essedi ne vrača več I.V.E.

Oddelek: Kaj kupiti
181289 (1046) Trdi
»

Essedi v Gorici

Oddelek: Pomoč in nasveti
111413 (1216) FlipeR
»

IVA

Oddelek: Strojna oprema
131524 (1272) Gogo
»

Kvaliteta pri Essediju- Italija

Oddelek: Kaj kupiti
242045 (1466) Pat_MaGroin

Več podobnih tem