» »

NAVIJANJE DURONA

NAVIJANJE DURONA

1
2
»

AtaStrumf ::

Ja saj zato sem pa rekel da naj se najprej dobro pozanima, pol pa proba. Ne pa da kar nekaj sam improvizira. To valda da ni pametno. Folk preslabo berete tele forume.

Saj obstaja en dober pregovor al karkoli že je to:

ČE NE RAZKIRAŠ NE PROFITIRAŠ!!

Če pa bo šlo z nožem, bo pa to tudi dobro, ampak na Ahlonih XP bo to bolj jebeno ker so iz plastike in ne keramike in boš mimogrede prerezal še kakšne povezave v notranjosti in adijo najmanj 45k SIT.

Sandi79 ::

Ok prjatlčki, dost tega sranja, razrezal sem durana >:Dna 1.850V in zdaj dela na 133/133FSB. Ok zdej pa gremo pit.:P Vsem častim 2 deci alpsega...mlekca.>:D

rc-car ::

Cestitam!
266/133 rox! >:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

SkyNet ::

A to si prerezal mostičke na L7?
Jaz mam trenutno fsb na 112Mhz, ker se iz biosa ne da več (MSI 6340M).
Torej če bi povišal voltažo procesorja, bi ga lahko navil na več kot 896 (trenutno)?

Katere mostičke morem prerezat da pridem na 133FSB? (sej valda ne bo problemov, ker mam pomnilnik 133Mhz) ?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

rc-car ::

Ne, glede RAMa ne bo problemov!
tukaj pa lahko interaktivno pogledas kaj je treba prerezat in povezat za zeljeno frekvenco/voltazo/multiplier factor
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

SkyNet ::

Ja, sem že pogledal na to stran.
Ampak ne česa ne razumem. Tam kjer so črtice narisane na mostičkih - ali morem ta mostiček prekinit ali ga pustim takšnega kakšen je. Če pa črtice ni, potem to pomeni da tam mora bit mostiček prekinjen?
Aja, pa tm piše da morem prekinit vse L1 mostičke, če hočem nastavljat fsb prek biosa. Je to res? Itd..imate kaj izkušenj s tem?...

Kaj lahko zajebem?

rc-car ::

Nene, vsi povezani L1 mosticki pomenijo, da lahko iz biosa nastavljas multiplier factor.
Tam kjer ti kaze crtica med dvema pikicama pomeni, da more bit povezano, tam kjer jih pa ni, pa ne sme bit stika - neglede na to kako mas zdej!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

SkyNet ::

Prerezal in pofarbal sem mostičke za napetost 1,625v in multipier 9. Zadeva ni delala. Računalnik se je prebudil a slike ni bilo. Poskusil sem še enkrat. Isto.
Ali je prosblem v matični plošči, ali pa mogoče nisem dobro prerezal? Rezal sem za z olfa nožkom.

Ko sem stvar spravil v prejšnje stanje pred rezanjem se je sistem normalno zbudil.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

rc-car ::

Ti si multiplier mal prevec povecal, zato se ni zbudil..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

SkyNet ::

Jaz sm ga dal na 9. Prej oz. zdaj ga mam pa na 8.
Če ga dam na 8.5 bi blo pol v redu?
A pol morem dat v biosu nastavitev Auto detect DIMM/PCI clock na disable? A ta nastavitev kaj vpliva na to, da se sistem ne zbudi?

Kaj pa če dam multipier na 8.5, je potem vseeno na kateri voltaži je? Je lahko tudi na manj?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

rc-car ::

Jah do koliko gre najvec multiplier ti ne morem povedat, to moras sam probat - lepo po 0.5 povecuj z najvecjo voltazo in enkrat bos prisel do konca >:D

Kater procesor imas ze?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

SkyNet ::

Duron 800 na Msi 6340M.
Ima lahko plata kakšno zaščito al kaj?
Al pa če sem mostičke preslabo prerezal? Jih je mogoče prekinit še kako drugače razen z olfa nožem in elektriko?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Kaboom ::

jaz imam istotak Durona 800
mamaplata mi pravtako ni dopuščala razen autodetect nastavite, pa sem rezal mostičke. najboljše je šlo z graverskim brusilnikom... ampak moja "kirurška" roka se ni najboljše odrezala. pa nameravam naslednji procesor nest k graverju, ali pa se bom spoprijateljil s kakim zobodohtarom, pa mi bo z laserom odrezo mostičke, tako kot to delajo original.

...priporočam da neseš graverju
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

SkyNet ::

Hecno je le to, da ko sem pofarbal vse L7 mostičke se mi je sistem zbudil, prej pa se mi ni. Torej je možno da so bili v tem poskusu vsi mostički dobro povezani v prejšnjih pa ne.
Ampak rezal sem res natančno, tako da nebi smelo bit kontakta. Ne vem če se mi da to delat še enkrat, raje si kupim novo plato. Ta ma itak samo tri PCI reže pa en AGP.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Sandi79 ::

In potem vse tiho je bilo !:O:O
Alexsss

SkyNet ::

In ti si moral prekinit to tišino?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

How to AMD Duron

Oddelek: Navijanje
401776 (1287) HyperKiller
»

Rezanje povezav L1 na duronu

Oddelek: Navijanje
371355 (999) franci
»

SPREMINJANJE MNOŽILNIKA NA PROCESORJU !?

Oddelek: Navijanje
171373 (999) ADF
»

Tb+Kt7e

Oddelek: Navijanje
12909 (772) huelz
»

Neuspešno rezanje mostičkov

Oddelek: Navijanje
151443 (1167) ChiefThunder

Več podobnih tem