» »

Rezanje povezav L1 na duronu

Rezanje povezav L1 na duronu

jRk0 ::

torej, ker mam maticno qdi kinetiz7t, ne morem navit mojega durona na vec kot 700@770MHz (prek fsbja) Rad bi ga seveda vec, zato se obracam na vas, da mi poveste kako naj preprezem te povezave L1 pinov, pa kak sploh morejo bit povezani za dolocen mnozilnik. Tnx
You fuck up once, you loose two teeth.

Sulc' ::

L1 je sam za odklent proc. pejt v konrada v btc in nabav prevodno barvo. pol pa z zobotrebcem povežeš 4 vezice L1, VSAKO POSEBEJ. priporočam ti tudi povezavo L7(vse vezice morajo biti povezane). s tem dvigneš napetost jedra na 1,85V. ali imaš na plati kaka mini stikalca(dip-switche)?

jRk0 ::

V glavnem, da razlozim, na tej plati sicer so jumperi za prestavljanje mnozilnika, ki pa ne delujejo, ker kao niso povezani s pini na slotu, pobarval pa L1 ze sem vse...Jaz bi rad zdaj ta moj 7x100 spremenil v 8x100 naprimer enako kot v tovarni, torej, da bi eni L1 bli prekinjeni, drugi pa ne, za to pa moram ene tudi prekinit, ne vem pa s cim. Za voltazo pa sem tudi ze barval pa ni prijelo (s svincnikom)
You fuck up once, you loose two teeth.

Sulc' ::

za množilnik ni L1, ampak L3 in L4. svinčnik ni dober za L7, ker ga sežge(vsaj pri meni)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sulc' ()

Sulc' ::

pejt na tole. pa ti bo marsikaj jasn. mene je lih to rešil.:D

jRk0 ::

Najlepsa ti dala!! Fejst si mi pomago. Edino kar bi te se vpraso, ce mores one L1 povezave vse prekinit, ce L6 pa druge uporabljas? nekak tak pise tam.al lahko kar pustim, kot je blo na zacetku?
You fuck up once, you loose two teeth.

jRk0 ::

Torej, uspelo mi je navit:DTrenutno na 8x106, kar znese 848 MHz. Prerezal pa sem z olfa nozekom. DAj povej sc im naj povezem za voltazo?
You fuck up once, you loose two teeth.

tomaz255 ::

jRkO jaz bi te pa vprašal, kako dolgo si rezal mističke z olfa nožem. Jaz sem prej probal, pa se mostički niso hotli vdat. No, saj nisem niti dolgo poskušal sem se jaz prej vdal.

jRk0 ::

nisem dolgo. Prvic mi sicer ni uspelo, ko sem pa drugic pa sem bolj mocno pritisno pa je slo.Samo fejst pritiskaj, pa lepo tocno na sredini med obema pinoma. mores pa to s spicekom od nozeka naret, pa moj je celo bil okrusen malo.
You fuck up once, you loose two teeth.

Sulc' ::

L1 so že prerezani! morš jih povezat. najbolj je prevodna barva iz konrada(btc, hala d, 1700 sit). lohk pa tud tehnični svinčnik, sam pol je dobr, če polakiraš, al pa daš mal selotejpa čez, ker gre grafit stran. za L7 grafit ni dober. ga sežge. vsaj men. množilnik posus povišat na devet pa pol. jaz mam durona 850, pa dela na deset. >:D

jRk0 ::

Sem opazo ja, da so prerezani vsi. Mogo bi nekaj met, da bi se voltazo zdigno, ker tezko da bo na 9,5x delalo brz problemom.
You fuck up once, you loose two teeth.

jRk0 ::

Sem opazo ja, da so prerezani vsi. Mogo bi nekaj met, da bi se voltazo zdigno, ker tezko da bo na 9,5x delalo brz problemom.aja, pa s Ptuja sem, tak a conrad odpade:) razen prek neta.
You fuck up once, you loose two teeth.

Sulc' ::

svinčnik, pa ga pol polakiraj, ali pa prelepi s selotejpom. aja, najbolj se obnese HB minca.

chucki ::

link ne dela?????
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Sulc' ::

kva????????? kak link?

chucki ::

dal si link za množilnik!!!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

jRk0 ::

seveda dela...
You fuck up once, you loose two teeth.

SkyNet ::

MAM eno vprašanje. Moja plošča je Ms-6340 ki naj nebi podpirala spreminjanja množilnika. Torej najbrž iz biosa?
Ni važno, zdej me zanima tole: Šel sem rezat svojega durona in se mi zdi da ga nisem dobro prerezal. Pa sem ponavljal vajo dokler se ni zbudil sistem ko sem nastavil množilnik na 10. Ampak plata pokaže isto kot prej, torej množilnik 8. Je to kaj narobe s plato, ali kaj drugega?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Sulc' ::

a si ga odklenu? a si poveču Vcore? a maš dip-switche na plati?

pucvoler ::

Ne vem zakaj tulk dela s tem, js sem QDI-jevo kt7t lepo modificiral pa vse lepo dela. Če rab gdo slike mi pište.
Ne me poslušat!!!!!!

SkyNet ::

gRom: Da,Da,Ne.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Sulc' ::

pol pa poglej na tist link, pa reži in povezuj ;)

tomaz255 ::

Jaz pa nikakor ne morem prerezat mostičkov z olfa nožem. Kolko vem obstaja tudi možnost, da se mostičke prekuri, z šibkim el. tokom. Ima kdo izkušnje s tem?
Prosim, če mi podrobneje opišete ta postopek.

jRk0 ::

Saj v bistvu sploh ne vem, ce jih jaz cisto prerezem. Pac nekaj casa rezemsem pa tja med njimi, pa se potem taki beli ris naredi. Probaj cimbolj prtisnit pa cimveckrat potegnit. Pa samo z spicom od nozeka probaj, kakega posebej malega.. npr. oni revellov za modele? (ce se ga delajo sploh)
You fuck up once, you loose two teeth.

tomaz255 ::

Končno mi je uspelo. MOstičke pa sem prekuril z 7,5V tokom. Zdaj dela moj Duron 850 na 1020MHz.

jRk0 ::

A lahko opises ta postopek kurjenja?:)Bi se jaz to naredo, da bi na vseh, ker nisem vseh porezo, se mi ne da:)
You fuck up once, you loose two teeth.

tomaz255 ::

Ja vzek sem vir elektrike (usmernik). Na žici iz usmernika sem pritrdil dve najdebelejši pivanki, ki sem ju našel doma. Na usmerniku sem nastavil voltažo na 7,5V. Pol pa sem z šivankama pritisnil na mostiček, tako da je prišlo do kratkega stika. Lahko pa tudi šivanki skleneš in ju skupaj daš na mostiček.
Mislim, da bi z nekaj poskusi moglo delat.
Pa ne se ustrašit iskrenja.

Za morebitne okvare pa ne odgovarjam.

SkyNet ::

Glej, jaz doma nimam tega usmernika!
A misliš da bi lahko prekinil mostiček, če bi ga skuru s 4*1.5V baterijami? Mam une v škatlici (so 4 v ohišju), ki so sicer od lučke. To da skupaj 6V. Ven štrlita 2 žićki. Torej a bi lahko s tem prekinil mostiček? In kako ga lahko skurim?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

tomaz255 ::

Ja bi šlo verjetno z baterijami. Bral sem, da je šlo tudi z 4.5V. Jaz sem ga skuro tako, da sem obe šivanki dal na mostiček in naredil kratek stik. Potem se je začelo iskrit, pa čisto malo se je pokadilo. Ko sem končal se je videlo, da je mostiček prekinjen.
Samo baterije se ti bodo verjetno zaradi kratkega stika hitro spraznile.

SkyNet ::

Okey hvala. A to morem dolgo časa držat gor al samo nahitro?
Pa če obstaja še kak način razen s usmerjevalnikom in baterijami. Pa kje na netu je tak članek?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

cst ::

Ej a mogoč kdo ve kak bi na moji epox 8kha+, ram kingmax ddr300 zvišal fsb . Zdej pa kak bi ram navil, da bi fsb spravo vsaj do 155. Zdaj mam athlona 1700xp navitga na 11*145=1595,rad bi ga pa mel vsaj 1660 oz. 2000xp. Če kdo ve naj mi prosm pove.
The way...

Kaboom ::

ko še bo kdo odžgal mostičke naj se javi :) ne bi rad uničil drugega procesorja :)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

tomaz255 ::

skynet jaz sem nekaj sekund držal gor, pa vse skupaj nekajkrat ponovil. Pol pa boš že vido, da je mostiček prekinjen.

franci ::

Kaj pa jst k lahko spreminjam množilnik iz biosa(trenutno še ne:))
Moram pa sam L1 vse štiri povezat???
Hello, hello, hello, how low?

chucki ::

kateri L mostišek moram prerezat da dobim 8x100! samo mostiček za multiplajer hocem prerezat! a je to l 3,4,6,7???
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

tomaz255 ::

multipler se spreminja s kombinacijo L3, L4 in L6 mostičkov. Katere moraš povezat ali prekinit si poglej tukaj link

SkyNet ::

Franci: ja! Samo vse štiri L1 poveži! Pa ne vseh skupaj ampak vsakega posameznega. Torej, najprej prvega, potem drugega...in to samo L1!
Pa saj znaš! Uporabi svinćnik, ali pač nekaj grafitnega, prevodnega.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

franci ::

skynet: Sem šel že včeraj to delat in mi je uspelo.
Vseeno hvala.
Hello, hello, hello, how low?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19412005 (7770) nimus
»

L1 povezani - ni POSTa

Oddelek: Navijanje
81334 (1125) morphling1
»

NAVIJANJE DURONA (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
654169 (3434) SkyNet
»

SPREMINJANJE MNOŽILNIKA NA PROCESORJU !?

Oddelek: Navijanje
171366 (992) ADF
»

AMD in množilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91531 (1212) BC3

Več podobnih tem