» »

navijanje pentiuma 200Mhz

navijanje pentiuma 200Mhz

alexxxx ::

Imam star računalnik pentiun 200 mhz, 128 mb sdr rama,....
Plata je AN430TX
Računalnik bi rad navil koliko gre (namestil sem že tudi nov hladilnik in vent na procesorju).

V biosu sem iskal če se da ki voltaža dvignit pa nisn najdo pa me zanima če ma keri izkušnje al pa če ve kak se lahko navije.

aja pa z jumperji sn ga spravo do 233

Lp sv
  • spremenilo: alexxxx ()

krneki0001 ::

Na takih starih platah se vse navija z đamperji. Poišči podatke o tej plati in si poglej, kako se jo nastavi na večjo frekvenco. Mi smo uspel navit 133mhz pentiuma na 225mhz (delujoče stanje) in celo na 315 (samo se niso winsi zagnali, v bios in dos si pa pršu).

kixs ::

Najprej je odvisno, ce imas zaklenjen procesor. Ce ga imas, potem ga lahko navijes samo s povecanjem FSB-ja. Normalno je na 66MHz. Na 75 ne bi smelo biti tezav, 83 pa ce bos imel sreco. Nekatere plate pa ponujajo 100MHz (novejse, ki so imele podporo za AMD K2 in K3 procesorje).

Glede dviga voltaze, preveri v navodilih katere jumperje moras premaknit in kako.

Sam sem imel v tistih casih P-166MMX na 100MHz FSB in je delovalo na 250MHz na default voltazi.

Kasneje sem dobil enega AMD-K2 mobilca 233MHz in ga navil na 366MHz, na 433 ni hotel stabilno delat.

VASkO ::

kot so ze drugi rekli, jumperji, takrat se v BIOSu se skoraj nic ni dalo rihtat, mogoce na kakih Abit platah s prvim softmenujem.

jaz sem v tistih casih tudi imel P200MMX pa Abit PX5 plato s softmenujem. FSB na 83MHz pa 292MHz in je delal stabilno. Edini problem je bila grafika pri tem FSBju, je v Delta force vcasih zastekalo, jo je blo potrebno hladit pa enkrat se je particija na disku vsipala zaradi previske hitrosti PCI vodila.

alexxxx ::

http://support.intel.com/support/mother...

jas sn navijo s pomočno tega pa sn spravo proc iz 200 na 233 mega srčkov :) kaj se daj kaj več tut vun spravit? aja pa voltažo sn tut dvigno!

alexxxx ::

Kaj še lahko naredim? kaka ideja?

51M3K ::

Jaz sem spravo mojega P2 233 na 416 z biosom
Loading...

alexxxx ::

kaj si si biose updejtal al kaj?

51M3K ::

Zamenjal sem bios pa mel sem eno plato od QDIja
Loading...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P166 navijanje

Oddelek: Navijanje
281472 (961) Azrael
»

Navijanje P 75mhz

Oddelek: Navijanje
181115 (936) SkIDiver
»

Prvi overclock!

Oddelek: Navijanje
281324 (956) Riccio_
»

Najbolj navit stari proc

Oddelek: Navijanje
251337 (1002) MiKi
»

Iz prazgodovine

Oddelek: Navijanje
111098 (853) Zucko

Več podobnih tem