» »

Amater - vodno hlajenje

Amater - vodno hlajenje

mitjaje ::

Imam povsem banalno vprašanje... Katerega nisem zasledil nikjer oz. sem samo ne za vse primere. Torej zanima me, kako se vodno hlajenje požene:
Skupaj z startom računalnika (torej je pumpa povezana z računalnikom)
ali
je potrebno oboje posebaj prižgati...

Upam da ste razumeli moje vprašanje.

Hvala lepa za odgovore in LP

ps: Manjši sistemi vodnega hlajenja (kit titan ali big water) sta priključena na napajalnik, kar pomeni da se startata skupaj z računalnikom... Mene pa zanima za pumpe Hydor Seltz in boljše...

Lord.Febo ::

če maš rele, pol maš naštiman tak da se ti užge pumpa z računalnikom, če pa ne, moreš pa pumpo prižgat prej ali vsaj istočasno z računalnikom.

Eddy ::

David, pozdravljen na Slo-Techu!
Kako kaj staro delo? Imaš kaj prostora rezerviranega v reviji za vodno hlajenje?

Drgač se pa pridružujem odgovoru.
Lahko si prebereš več o vodnem hlajenju še tukaj: Zakaj vodno hlajenje računalnika?!
www.ekwaterblocks.com

mihec87 ::

Jst mam to doma tako reseno da mam dva podaljska z stikalom na enem podaljsku ki je vstekan v drugega ta pa v el.omrezje.
Na prvi podaljsek ki je vstekan v tadrugega mam vstekano pumpo,monitor,kisto,printer..v tadrugega pa mam vstekan internet..in ko przgem podaljsek se vse skupi przge...dva pa mam zato ker ma se sestra net zraven..

mitjaje ::

Sem tudi jaz študiral o kakšni takšni zadevi, saj TO - link ni kompatibilno z Hydor Seltz L30.

A ima kdo kakšno drugačno rešitev z kakšnim električnim stikalom, ki ga priključim vmes med napajalnikom (recimo izhod 5V ali 12V) in napajalnim kablom in ko dobi dva električna signala, pošlje tok naprej AND električno vezje (torej iz vtičnice bi se tam ustavilo in ko bi prišel tok še iz napajalnika, bi spudtil tok naprej do pumpe)

Ali kakeršna koli druga rešitev?!

Hvala za morebitne odgovore in LP!

EDIT:

Ali pa da bi kontaktne žičke za vklop črpalke podaljšal do kontaktnih žičk za vklop računalnika... Bi mogoče to šlo?! (torej zdaj pa govorim o gumbu za vklop črpalke)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

VASkO ::

Naredis si relejno stikalo. navodila tukaj

mitjaje ::

AAaaa to je ta rele. Bom pogledal in hvala za link.

mitjaje ::

OK, jaz se premalo spoznam na elektroniko, da bi vedel kaj narediti. Zato predlagam, da tisti mogoče ki to zna, da bi mi prišel to narediti, seveda proti doplačilu. Jaz sem iz MB, tako da če kateri to zna narediti in je iz okolice MB, mi naj prosim pusti ZS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353039 (2450) MasterMiG
»

Nasveti/predlogi pri nakupu vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171227 (1127) Banananjam
»

Končno: MODUL ZA VKLOP ČRPALKE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
233618 (3025) Jackal
»

Test črpalk Maxi-Jet MJ 750, Hydor LS 20 in Hydor LS 30 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
838866 (6578) Jackass
»

(how)LOW cost vodno hlajenje .?. (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
537541 (6404) T0RN4D0

Več podobnih tem