» »

Test črpalk Maxi-Jet MJ 750, Hydor LS 20 in Hydor LS 30

Test črpalk Maxi-Jet MJ 750, Hydor LS 20 in Hydor LS 30

1
2
»

TribesMan ::

Uporabi 1/2" silikonske cevi, se brez problema raztegnejo toliko da jih natakneš na vhodni priključek...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DimmniBurek ::

Kolk ma pa L20 priključke, pa L20Pro? Sprašujem že pol mesca pa mi noben noče povedat!:'(
There Is No Stronger Drug Than Reality

Eddy ::

Po defaultu z serijskimi priključki lahko natakneš gor cevi z notranjim premerom od 12 do 14 mm cca!

LP!
www.ekwaterblocks.com

DimmniBurek ::

Ja pa kera črpalka ma kolk? ali gre na LS20 13mm in ali gre na LS20Pro 13mm cev? To jest sprašujem že od ceuga začetka:\
There Is No Stronger Drug Than Reality

Eddy ::

Na navadno L20 gre debela cev, pro ja pa za manjše premere cevi...
www.ekwaterblocks.com

morphling1 ::

Dej Burek prosim da malo bolj prebereš zadeve. Da milo rečem, tvoja smotana vprašanja se kar zadnje čase preveč množijo. Think more write less.
L20 ima navadne 1/2" smrekice na katere lahko natikaš cevi različnih dimenzij odvisno pač od tvojega truda razen več kot 13 mm ni več ok (govorim o notranjem premeru seveda)
L20 pro je popolnoma enaka črpalka, samo da zraven dobiš ustrezne kovinske push in priključke ali scew priključke. Glede na to, da vse to piše na cool-pc strani kjer te pumpe prodajajo, se mi tvoje teženje sploh ena sama lenoba
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Eddy ::

hja tudi jaz sem opazl zelo veliko tem katere je odprl burek...

Tip je zelo navdušen nad vodnim hlajenjem, samo res pa je da s svojo lenobo ne bo prišel poštarju odpret, ko mu bo prinesel vodno :P :P
www.ekwaterblocks.com

Hrenowsky ::

Kje pa bi lahko dobil 1/2" silikonske cevi?
Se nekaj: Ali se cevi v sistemu lahko razlikujejo npr. crpalka > cpu 12mm, cpu > hlad 8mm ?

Hrenowsky ::

Se nekaj glede videza: Ali se barve s katerimi je obarvana voda ( Zelena UV efekt) enako vidijo cez prozorno in mat cev?

DimmniBurek ::

Joj no, se opravičujem za smetenje,:\ sam če člouk 5× vpraša in ne dobi odgovora, pač kaj nej kukr da težim!:| Sory no, Morph, sej une stare poste lohk zbrišeš!
There Is No Stronger Drug Than Reality

Jackass ::

Bom kr tole temo obudeli, da ne bom nove odpiru!

Torej zdej sm se odloču, da kupm eno pumpo.

Rd bi čim tišjo (če bi se dal kr neslišno), ter čim močnejšo. Torej en kompromis.

Do zdej sm slišu MaxiJet, te Hydor. Pri teh dveh firamh se mi zdi, da bi bli kandidati:
>MJ1000,
>MJ1200,
>L30.

Kakšne so pa kej te Eheim in kje se to da dobit?
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

DjTonic ::

Eheim pumpe so predrage (Npr: 1250,..), saj dobiš popolnoma konkurenčno Hydor L30 za polovico cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

TheJFK ::

Erm...

- Eheim 1048 (tiho + zanesljivo)
- L20 (isto kot eheim + malo manj zanesljivo)

Vse na www.cool-pc.org

LP

Jackass ::

Kolk je to "predrage". Kolk to pride v tolarjih?
jAcKaSS

QuickShot ::

Ja recimo Eheim 1048 stane 12k SIT in ima samo 600 l/h pretoka, pa še ogromna je.
Edina smiselna varjanta je L30

QuickShot ::

Ups:8)

Zgodovina sprememb…

Jackass ::

No kul. Sm dojel! 12k za 600l/h je pa mal preveč.

Ok. Kako si pa sledijo po glasnosti tele pumpe: MJ1000, MJ1200 in L30?
jAcKaSS

Malecky ::

zakaj pa grundfosa ni vmes? :| :P

Jackass ::

Kva je pa to??
jAcKaSS

Malecky ::

Neki za na kruh namazat....jackass:D :D

mihec87 ::

Mene pa zanima kero pumpo vzet hydor l30 al kero od maxijeta rabim pa tiho in zanesljivo pumpo.Ce maxijeta kerga da se lahk kosa z l30 pa kje dobit maxijeta.

Jackass ::

No mihec87 sej pol isto sprašujeva!

MJ dobiš v ZOO Marketu v BTC-ju na pokriti tržnici!
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

mihec87 ::

Aha mal predalc je to za mene.Sam mene pa zanima a so mxijet boljse do hydor.Ceprav se bol nagibam k hydor l30.

DjTonic ::

Ti kr kupi L30 nimaš kaj zgrešit.

Jackass ::

Sm postal lastnik Hydor L30 pumpe. Zdej jo morm pa še sprobat, da vidm, a bom ratu zadovoljen lastnik al razočaran!
jAcKaSS

LotoZgubitek ::

Sem tudi sam lastnik te pumpe-pri meni dobro dela,tako da mislim,da boš zadovoljni lastnik!
Ne,ne,ne...vode ne pijem jaz...rabi jo računalnik...

Eddy ::

Problem hydor pump je predvsem v začetku, ko še niso utečene in zganjajo veliko hrupa...
Imel sem kar nekaj pritožb na začetku, da so glasne, samo ko sem jim to razložil se nobeden več ni več oglasil...

In še dobro pri teh pumpah je v tem, da imajo 2 leti garancije!
www.ekwaterblocks.com

Jackal ::

Je mogoče že kdo opazil, da so te črpalke narejene za dvojno napetost? Na škatli je namreč označeno, da delujejo na 240V, 50Hz in na 110V in 60Hz. In praviloma imajo pri slednji kar prej višji tlak kot pri 240V. Krivih je namreč prav tistih 60Hz, ki jih zmore ameriško omrežje.
Mogoče bi se splačalo naredit za črpalko en frekvenčni pretvornik iz 240V@50Hz na 110V@60Hz. Glede da črpalka niti ni ne vem kako veliko breme (par 10 watov), je lahko cela stvar precej majhna.

Drugače sem pa pred kakim tednom menjal črpalko v mojem glavnem sistemu....
Do sedaj mi je vodo poganjala MaxiJet 1200, vendar sem imel občutek, da ji pri mojih štirih blokih (precej restriktivnih) v sistemu že malo primanjkuje moči. Preizkusil sem tudi zaporedno vezavo dveh MJ 1200 črpalk, ki pa se ni ravno obnesla najbolje. Pretok se je sicer precej povečal glede na eno črpalko, samo se je voda tudi precej bolj grela zaradi dodatne črpalke.

Zdaj pa že en teden testno deluje v mojem sistemu črpalka s pretokom >:D 3000 (tri tisoč) L/h in tlakom 0,6 bara (6 metrov višina črpanja) >:D. Rajše ne povem, kako je bilo, ko sem jo prvič sprobal v domači kopalnici...

Čeprav je črpalka veliko močnejša od prejšnje a je vseeno nekoliko tišja (keramična os, pa tudi izdelava je veliko boljša). Mogoče le tresljaje povzroča močnejše, vendar se ti dajo lepo ublažit na kosu penaste gobe...

Bom pa prilepil kakšno slikico, ko bom spet doma, ker sem zdaj na študijskem "dopustu".
Walking the way is something completely different than imagining the way.

TribesMan ::

Jest mam doma malo morje frekvenčnih pretvornikov, sam problem je ker so vsi namenjeni večfaznim sistemom... (za trifazne motorje) enofaznega pa nimam nobenega... Bom malo povprašal profesorja na faksu, ke se da kaj narediti da bi lahko uporabil trifazni frekvenčnik za pumpo... pol pa veselja polna vreča. Zadeve podpirajo regulacijo od 0 pa do 250 Hz... :D Pa adijo črpalka...

Se oglasim če kej zvem.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

Malecky ::

Jackal napisi mi katero pumpo imas...iscem nekaj podobnega.

Lp

Eddy ::

Jackal... kakšen študijski dopust?!?! Sedaj so izpiti in se je treba učit! ;)
www.ekwaterblocks.com

Jackal ::

Ja sej zato pa študijski "dopust" - predavanj ni več, se je pa treba učit za izpite. Da ne bi slučajno kdo mislil, da uživam...


P.S.: Eddy - a nisi ti že diplomiral? Hočeš še naprej?

Sicer pa zahajamo nekam offtopic [:\\\\]
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Eddy ::

Itaq da hočem še naprej... saj ne mislim vse življenje prodajati vodnih blokov ;)

No v glavnem... pumpe...
www.ekwaterblocks.com

Jackass ::

A ne grejo pumpe, al kaj? Sam si pa naredu velik večjo proizvodnjo kt morf (pa že njegove bloke vsi poznajo)! Pohvalno! :D
jAcKaSS
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353027 (2438) MasterMiG
»

Vodna pumpa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
966392 (4713) LittleDevil
»

Dober radiator in pumpa?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331563 (1279) Fury
»

Maxi-jet 1200 premer cevi?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352090 (1447) Fury
»

Vodna črpalka

Oddelek: Kaj kupiti
322475 (1876) Tic

Več podobnih tem