» »

Kaj se zgodi ko se naučimo igrati kitaro

Kaj se zgodi ko se naučimo igrati kitaro

gkovac ::

Najprej se vsedemo za teorijo in si preberemo (ter se naučimo) vse kar piše v tej temi. Potem pridno vadimo, vadimo in še malce vadimo.

Na koncu pa si ogledamo tole :D

Upam, da vam nisem preveč zbil morale. Pa veliko sreče pri učenju!

edit: typo
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."
  • spremenil: gkovac ()

Looney ::

Vivaldi: The four seasons... Poletje... 3. stavek (presto)...:D

Ena mojih najljubših skladb... originalno za violino in orkester... ampak verjemi... če meni kot violinistki ni vzela poguma, čeprav jo dostikrat poslušam, potem ne bi smela nikomur!!!;) :P :D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

gzibret ::

Ja, to so avgustovske nevihte.... Resno!

Odlično zaigrano, ni kaj. Noben detajl ni izpuščen. Znam na pamet tole zadevo. Samo ne zaigrat, zgolj zažvižgat :D

A ma kdo note? :D
Vse je za neki dobr!

gkovac ::

Ja res je enkratno! Samo zijaš lahko :D
če bi imel 8 ur na dan časa bi po enem letu najbrž tudi zaj takole odigral.

@gzibret: tole sem našel klik

@Looney: violinistka? krasno.. ampak finta je, da modela igrata "violino" na kitari... približno tako, kot bi ti z violino zaigrala Bourree od Bacha
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Looney ::

Bourree od Bacha pa mimogrede znam zaigrat in ne vem, zakaj bi bil to kak problem!:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

jype ::

Zato ker ce spilas bas moras zaigrat od Jethro Tull priredbo, ki ma vmes eno super solazo, ki terja malo vec vaje kot original.

Pa se nekoga ki igra flavto rabis.

gzibret ::

Sulc:

Hmmm, tablature... Bolje išta nego ništa :D Samo jaz sem bolj "mojster" klarineta kot kitare. Note bi prišle bolj prav :P No, bom probal doma zašpilat na strune.
Vse je za neki dobr!

Jackal ::

Par let nazaj je pri nas padla stava (sicer se ne spomnim več kdo je pri tem sodeloval) - da se bo nekdo, ki ni imel nikdar kitare v roki (oz. ni imel pojma o tem) naučil igrat Chardaz v 1 tednu. Je pa ta oseba prej že igrala (mislim da) saksofon.

Na koncu je to tudi demonstriral na koncertu in dobil stavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

Looney ::

Sej kitaro se da hitro naučit. Pri nas že po dveh mesecih igranja ustanavljajo skupine... z violino je drugače. To Vivaldievo poletje se lahko po mojem naučiš zaigrati po kakšnih 12/13 letih trdega dela. Toliko vem iz lastnih izkušenj. Znam pa zaigrati drugi stavek zime. Enkrat nisem imela kaj delat in sem se ga v pol ure naučila po posluhu zaigrat!:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

jype ::

Kaksne skupine? Cuki? :)

Jaz kitaro spilam ze 10 let, pa se vedno ne znam nic. Tisto "po posluhu" steje samo, ce nekdo drug, ki poslusa, lahko ugane kaj igras :)

kunigunda ::

Sicer ze dolgo ne igram vec aktivno, definitivno pa tole sploh ni zahtevno. Odvisno sicer koliko se s kitaro ukvarjas in vadis. Jaz sem svoje cajte po 2 uri na dan, pa sem po 2 letih vse satrianijeve komade znal zaigrati. Ce obvladas dolocene tehnike pac in imas dovolj hitre prste marsikej, kar se na oko zdi tezko, brez tezav zaigras.
So pa stvari, ki mi nikoli niso ratale, npr. Jenniferjevega Bumblebeeja. Zdaj sem pa ze toliko ven, da igram samo se za svojo duso malo na akustiko.

Sandoval ::

Pri nas se pol ljudi "nauču" kitare v 2 mesecih.
Le redki pa priznajo, da "še" po enem letu nimajo pojma.
Jaz se nimam za dobrega trobentarja, kljub temu, da bi po merilih teh kitaristov moral že obvladati(10 let igranja).
Kr3nU_X JAZZ-WA Sandoval

kunigunda ::

Jaz sem priznam obupal tudi zaradi enostavnega razloga. Kolega ki zdalec ni zmogel vseh tehnik ki sem jih jaz, je cist na eazy vedno bolje igral
in z vec obcutka, jaz sem pa pomembnost dajal predvsem v tehniko. Mislim da ogromno kitaristov dela to napako. Pol gres pa na zur, pa en lole-bole bolj
zabava folk kot ti, in ti noben satriani in malmsteen ne pomagata :)
Zato sem takrat opustil vso dr...anje in sem zacel komponirati zelo enostavne a meni vsecne komade ki jih pac sam sebi spilam.
Tako da lahko recem, da se motijo vsi tisti ki vidijo kvaliteto kitarista v njegovi brzini.
Seveda je obvladanje osnovne tehnike igranja pomembno, je pa tako, da nesteto dobrih kitaristov nikoli ni niti slisalo za razne tapping, arpeggio itd tehnike.

gkovac ::

huh.. jest igram kitaro že 15 let pa nikol nisem bil preveč dober kitarist... znam igrat.. poznam akorde.. baje znam tut peti... drugač pa kaj sploh je dober kitarist?

Si dober kitarist če znaš takole drkat Vivaldija kot ta dva modela?? Si dober kitarist če obvladaš španski flamenco kot recimo Paco De Lucia? Ali si dober kitarist če znaš akorde in ob tabornem ognju in gajbi piva špilaš po 4 ure in pustiš, da se folk zmišljuje? Prosim pozabte, da sem izpustil še vsaj 10 kitarskih virtuozov!!

@Looney
ej... bi ti mene enkrat vzela v "šolo"? Violina mi je namreč grozno všeč in bi rad videl če sem "talent" zanjo. Če se bom počutil talenta si jo bom kupil in probal kaj igrat :D
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Looney ::

Ti samo reci!:D Veliko ljudem je violina všeč, pa si je ne upajo iti igrat, ker so slišali, da se jo je težko naučit... samo voljo moraš imeti!;)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

sverde21 ::

Hah moja sestrična špila violino :) mi jo je enkrat dala mal za probat, pa so si vsi neki ušese mašil :8) :D
<?php echo `w`; ?>

Looney ::

Pri meni doma tudi... prvi dve leti!:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

gkovac ::

No evo... zato bi pa jest rad šel probat kam drugam :D :D
Se bova zmanila Looney >:D
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

totek24 ::

Ta je tudi norc. Pa ne verjamem da ima vec kot 20 let!
Canon Rock Cover by Funtwo
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

desperados ::

koncert za kitaro v d molu od vivaldija -> ful huda stvar

dobra finta je tut dueling banjos

moji najlubši komadi pa:
nightwish - lappi, walking in the air, angels fall first
Dark Tranquillity - Lethe,
Rhapsody - Dawn Of Victory,
IN FLAMES - EVER LOST II

!!!probajte!!!

na žalost pa js nimam več cajta da bi kitaro špilal

Zheegec ::

Uuu, res hudooo, obvladata fanta :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gkovac ::

Jooooj.. tut tale funtwo je živ norc :D

A mogoče kdo ve kaj za en software se uporablja za takole igranje? sigurno ima kitaro nekak povezano z računalnikom
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

5er--> ::

Če bi rad efekte preko pc-ja: Guitar Rig 2, Guitar FX BOX, ...
Za obdelavo: Nuendo, Adobe Audition 2, ...

DOOM_er ::

po mojem mnenju se kitare nikoli ne naučiš igrat in se jo celo življenje učiš... jst po pol leta ne znam nč (Metallica pa annihilator introti pa še ene par for... to je pa tut use)
Robots will steal your job. But that's OK

slatko ::

slatko ::

bond007 ::

uff men sta pa zadnja dva čist mim. Vsi prejšnji so pa zlo kul. Različni okusi zgleda:)

slatko ::

Ja sej, različni okusi:D

bMozart ::

kdo je bolši kitarist: Če en kitarist zna zaigrat vse kar drug kitarist, ali pa če ne pozna komada da se ga nauči v 10 minutah, je bolši kitarist od njega. Seveda nesme v komadu spuščat "efektov" če jih je prejšni kitarist tudi zaigral. Ampak zanimivo rata, ko en kitarist ni sposoben zaigrat enega komada drug kitarist pa drugega:P
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

kopriwa ::

ma men kitare ne sedejo, ampak tole ma imo hud sound (se ne spoznam) Klik

paradoxxx ::

Funtwo je res norc. Pa komad je tut zakon. Dejte še za kkšn tak komad povedat kot je ta Canon Rock, k je res d'best.

tnx

Gwanaroth ::

Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gwanaroth ()

Gwanaroth ::

Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Reklame ki najedajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
758255 (6728) Matev
»

Stare reklame

Oddelek: Loža
52530 (2337) Sami
»

The Pirate Bay izdal film

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
125649 (4702) christooss
»

Drift - postopek

Oddelek: Loža
141751 (1371) Kaboom
»

kero programje za to animacijo?

Oddelek: Programska oprema
141570 (1416) opeter

Več podobnih tem