» »

hlajenje ohišja

hlajenje ohišja

Veron ::

Zanima me, kako bi lahko znižal temperature "case" ker so kar visoke 37-38°C?

Trenutni imam en vent predi ki vleče zrak notri, potem pa na stranivi 92, ki vleče ven, zadaj 80, ki tudi vleče ven in LCpower 120, ki tudi ven vleče.
Prej ko sem imel še Abit NF7-s so ble temperature ohišja veliko nižje, sicer moram še par stopinj prištet, ker se "novi" sistem verjetno bolj greje (A64).

Prej sem imel "Case Temperature" okoli 28°C, zdaj pa 38°C :\ (ohišje isto)

Veron ::

Trenutno imam takole:


še slika notri:


Zanima me, ali bi splačalo narediti tako kot je na spodnji sliki? ali bi lahko pridobil kej? malo nižje temp?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

;-) ::

ulala kaj je to ko maš komp gor??? neka polička... a ti vzadaj sploh ma kam pihat ven al je polna???

če je polna pol maš lahko resne težave...če ga neboš vztran dal

Matej_K ::

Jup tista polička zadej te mot...sej napajalnik sploh nemore nikamor pihat!!!
... .. .

;-) ::

napajalnik in tist ventilator tam vzadaj8-)

amm...tebi se zaj vakuum not ustvarja ko nima luft kam it, na polici izreži lukne tam ko vn piha al pa daj kompa dol.

Veron ::

hehe ne ne, brez skrbi, tista polica ima lukno zadi ;) a se vam ne zdi malo čudno, kam bi potem pospravil kable? :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

sid911 ::

Čakaj malo, 28° si imel na stari matični plošči, 38 pa imaš za novi?
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Veron ::

točno tko... sicer v prejšnem sistemu je bla tud grafika (6800LE) ki se malo manj grela kot 7600GT

pa še treba par stopinj toleracije, ker so zdej nastopile vročine, stari sistem sem prodal glih preden so nastopile te vročine, recimo da je nekje usaj 5°C razlike, glede na to, da nisem čist nič spreminjal vente na ohišju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

FWC ::

daj še en ventilato na spodnji stranici ki bo vlekel notr,
tam kje pa že maš enga 80mm pa daj še enga zraven.

miko 55 ::

na stranici ga obrn da bo not pihal, zadaj ga pa en slot višje premakni.
poročaj!

;-) ::

ne zadaj ga ne premakni višje, le enega še daj zraven.

tomaz 06 ::

Moja punca je vcer zvecer dala prenosni racunalnik na postlo da bo gledala nek film in se je pregrel (v 3 min!, ker je ocitno ze samo po seb prevroce) in crknil, saj ima ventilator na spodnji strani. Danes zjutraj je po celi noci pocivanja se vedno crkoval takoj po vzigu (kot zvecer).
Ali kdo ve ce je to slucajno trajna posledica ali crkuje ker je tud ozracje tok prevroce in se ni se uspel shladit?
Drgac je to mal vecja Toshiba Sattelite, P30-128. Do zdaj je delala optimalno.

;-) ::

punca ga je mela v postli....ja to bi znale bit trajne posledice ja.

Sploh če je film gledala in ga je fjst obremenjevala...>:D :D >:D

sid911 ::

Ok, potem je potrebno razčistit pojem Case tepmperature. Le-ta je odvisna tudi od tega kje se senzor za njo na dotičnih matičnih ploščah nahaja. Če se na Asrocku nahaja nekje blizu mosfetov ali blizu kakega toplejšega čipa je razumljivo da kaže višje temperature. Nobene panike torej ni, temperatura V samem ohišju torej ni enaka tej, katero ti senzor zazna.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Veron ::

sej ne zganjam panike, le rad bi nižje cpu temp, ki pa očitno ne morejo nižje od temp ohišja, recimo ponoči ko se malo ohladi se temp ohišja spusti na 35, enako procesor, pa sm ga zjutri obremenil še z prime95 (2h) pa je pokazal max 41°C, medtem ko sem včeraj popoldan ko je bla "case temp" 41 pokazal 46 na procu...

sicer pa tist vent na stranici, sem glih pridobil nekaj °C na račun tega da piha ven, ker prvotno sm ga dal da piha not... sicer to sem delal še na stari platformi, bom probal še zdaj pa poročam...

sid911 ::

case temperatura ne odseva dejanske temperature v ohišju. Kot sem že prej napisal na dotično temperaturo vpliva tudi kak vroč čip v okolici senzorja.

veš kaj, probaj odpret kišto in spremljat temperature.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

AndrewSmith ::

Jst mam iste temp. na moji plati.
Case temp je skoraj vedno visja
ali pa enaka cpu temp:\
Seveda je to zdaj ker je precej vroce,
drugace pa mi ob hladnejsih casih ne gre
preko 25-30°C.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Veron ::

če odprem kišto so temp za kako stopinjo ali 2 višje :D to pa verjetno na račun, ker je v ohišju (usaj za moje pojme) dobro "usmerjen" zračni tok ali pač ne... če ma pol kdo kako bolšo idejo nej pove...

sicer pa stranice res ne bi rad dajal dol, ker je pol komp glasnejši... trenutno sem obnil vent na stranici, čez kako uro poročam o temp.

Soniux ::

Zanimiv. Bos sel to dons nardit pa ti javim kaj sem ugotovil.

Veron ::

niti 1h ni bla potrebna...

takole: če je kot je na slihah, potem je temp "ohišja" in cpuja bla 36°C (rahla obremenitev, winamp, tb..)
če obrnem vent na stranici, da piha notr, se Case temp hitro dvigne na 37, cpu ostane na 36
če dam stranico dol, pa "ohišje" hitro na 38, cpu 37, dam nazaj strani gor z ventom, ki piha vn in evoga spet, 36/36

Veron ::

temperature ozračja so se sputile :D (toča)

In eto so že padle temp tud kompa :) 34°C, ampak ponavadi je blo tko da je bla temp "Case" nižja od cpu temp

edit: cpu temp pod obremenitvijo winamp, bt, itd... (u izi) prej blo okol 38 zdej pa ko se je "ozračje ohladilo delno zaradi dežja" pa kr 32°C

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Spajky ::

IMHO, če ne veste, kje imate senzorje in kako merijo ter jih niste vsaj enkrat kalibrirali (da veste kolko vam fušajo), so vse debate o temperaturah samo mlatenje prazne slame in brez potrebe; še posebej če mašina deluje BP ... in z vsakim poletjem se ponavlja ista štorija ... :D 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

;-) ::

Doro če nekaj vprešaš je kul sam Veron ti si pa obseden z temi temperaturami no.

Veron ::

hvala za "kompliment" :\

Je tle kej narobe, če bi rad nizke temp? ali vsaj take kakršne sm meu prej? :\

sid911 ::

Glej, enake temperature z različnimi komponentami ne boš imel. Lepo smo ti razložili kaj so katere temperature in od česa so odvisne. Tvoj senzor na trenutni plati se NE NAHAJA na enakem mestu kot na stari plati, ne nahaja se med enakimi pogoji, torej kaže temperature na določenem mestu. In ne kaže temperatur po celem ohišju. Nima senzorja, ki bi visel sredi ohišja in meril tam temperaturo. Če pa želiš imeti ničje temperature pri Case pa poišči kje imaš senzor zanj in nanj usmeri ventilator.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

veteran ::

Ja, tole je nesmiselno primerjat, razen če uporabiš zunanji termometer s sondo.

Veron, si že pogruntal, kje sploh je senzor na tvoji novi plati? Na NF7 je zgoraj, med socketom in winbond čipom, tako, da je prej tja očitno pihal vent, ki ga imaš spredaj.

Upoštevat moraš tudi, da so teli senzorji na platah precej netočni. Na NF7 meni kaže case senzor mal prenizko temperaturo, npr ko računalo prižgem, je temp. ohišja približno 5 stopinj nižja od temperature zraka okrog računalnika. ;)

igor0203 ::

Veron, če bi rad nizke temp. potem od LDja kupi phase, pa boš vedno v minusu. :D ;)

Veron ::

eh, zdej mi jasno zakaj na NF7 ble tko lepe temp, meu sm unga zalmana cnps7000 ki je še hladil vse okoli sebe, to je bil tudi razlog, zdaj pa imam artic-cooling freezer 64 pro, ki pa ne deluje na podoben način... slučajno kdo ve kje je senzor na asrock dual?

AndrewSmith ::

To je cip....za senzor pa tudi mene zanima:\



Veron...sem vidu da v eni temi sprasujes za pin mod z svincnikom na plati
in glede zascite grafita.
Tam ko enkrat nardis spoj bo v-mod vedno prisoten tudi ce bos mod odstranu.
Ko enkrat nardis ta pin mod ni vec poti nazaj.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

Veron ::

To pomeni, da s svinčnikom (grafom) povežem tista dva pina in potem lahko graf zbrišem, mod pa bo ostal?

AndrewSmith ::

Tako nekako.....
Preberi tu post od Mileta bolj spodaj---- klik
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

temperature!!!!!!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241582 (1279) nuclear
»

Upgrade vodnega - zgleda da je presvoh :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482182 (1439) frenk
»

Prevroče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211566 (1198) krucymucy
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017678 (5468) the_unborn
»

Vulcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221246 (869) para-site

Več podobnih tem