» »

Rabil bi malo pomoči pri vzpostavljanju povezave med računalniki

Rabil bi malo pomoči pri vzpostavljanju povezave med računalniki

domennorc ::

Hi,

mam eno prošnjo! Če mi lahko kdo pove oziroma priporoča kako naj poveževem 2 kompa med sabo? Situacija je sledeča:

v kleti imam en računanlik na katerega bi se rad povezal tudi z notebookom, ki ga imam večinoma pri sebi. Doma imam SIOL-ov sagem modem, ki pa je prirejen na brezžično povezavo preko wireless kartice na brezžični router. In zdaj bi jaz preko notebooka, recimo kot admin, dostopal do tega kompa. Računalnik v kleti je večinoma vedno prižgan se pa občasno tudi ugasne. Glede na to da imamo ADSL in s tem dinamičen IP me znima kako bo s to povezavo, če se račuanlnik kdaj vmes ugasne (zdi se mi da se večina teh programov uporablja preko IP). Pomembno je da lahko dejansko delam prek notebooka na računalniku v kleti!!

Hvala za pomoč!

Mr_Globus ::

čaki ti maš modem->router->oba računalnika?

Do drugega računalnika najbolj enostavno prideš z Remote Desktopom. To da pa se IP za internet menjava pa nima veze. Ker si naštimaš v LANu statične IPje.

domennorc ::

In kako recimo z remote desktopom nardim?

Mr_Globus ::

Tlele imaš vse lepo opisano

domennorc ::

TNX,

Kaj pa prek ruterja, brez interneta tko nekak kokr intranet?

Moj ruter je konfiguriran kot wireless in sta povezana lahko tud prek domačega omrežja, sam nekak nimam izkušenj za to narest. Pomembno bi pa blo to, da bi lahko kot admin iz notebooka delal na PC-ju v kleti. Verjetno bo precej hirejša povezava kot prek neta??

Sej vem da sem smotan sam res nimam izkušenj s tem!!

SaXsIm ::

ti lepo nared lokalno mrežo in obema računalnikoma dodeli naslove IP (npr. 192.168.0.2, 192.168.0.3, odvisno od subneta v katerem je router)
Potem na računalniku inštaliraj RealVNC, nastavi in poženi server.
Na laptopu pa pravtako inštaliraj RealVNC in uporabi client program za konekt na mašino v kleti. Preprosto vpišeš ip naslov od mašine v kleti, vpraša te za geslo (v kolikor ga določiš) in potem vidiš dve namizji.
klik
SaXsIm

domennorc ::

Tnx,

zdej pa sam še to: Kako pa dodelim IP-je in naredim lokalno mrežo?

Sorry ker sem buksl ampak tole mi pa res ni vse čist jasn!

domennorc ::

Hvala za trud, ampak končno sem ugotovu kaj hočem. In sicer:

računalnik v kleti in notebook sem povezal v lokalno mrežo preko wireless ruterja. Zdaj bi pa jaz prek tega lokalnega omrežja želel povezljivost med obema ne samo tako, da lahko gledam in premikam datoteke ampak dejansko lahko šarm po drugem PC-ju (recimo ga ugasnem, zaženem program na drugem pc-ju itd...).

Kolkr sem po netu gledu se mi zdi da remote desktop in ostali podobni programi delujejo le prek neta Sej v bistvu bi to blo tud fajn, sam bolj nujno je da lahko to delam prek domače mreže.

:\

5er--> ::

Saj delujejo tudi preko domače mreže. Samo IP na katerega se povezuješ napišeš od domačega omrežja. (Zgornja primera: 192.168.0.2 oz. 192.168.0.3)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nalaganje VNC Serverja pred vpisom gesla

Oddelek: Operacijski sistemi
202188 (1866) ender
»

Nekaj o IP-jih

Oddelek: Omrežja in internet
211675 (1283) Serial
»

Kako naredim lokalno mrežo!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
10969 (815) smrekca
»

Računalnika v mreži se ne vidita

Oddelek: Pomoč in nasveti
131363 (1153) Pirmy76
»

Pc Anywhere

Oddelek: Programska oprema
221389 (1096) romario

Več podobnih tem