» »

RAM problem

RAM problem

bossini ::

http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Imam te dva rama! Patriota 512MB 400MhZ in Kingstona 1Gb 400Mhz.

Zanima me pa zakaj mi piše da sta 200MhZ! Evo tle dam še screen iz everesta! a je to normalno?




to pa za patriota!
bossini

Primoz78 ::

Meni tudi pise za Teamgroup rame (samo 1 palcka iz kompleta) da je PC3200....so pa TCCD chipi in gre 300+ FSB-ja se pravi PC4800...:\

LP Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

bossini ::

kaj naj naredim??? da bo 400MhZ
bossini

Izi ::

Ni panike.
Ta EVEREST programček je malo čuden.
Mislim, da tam vsem piše 200MHz.

Ti pojdi pogledat malo višje v meniju.
Ne glej v Osnovna plošča -> SPD
ampak pojdi dve polji višje v Osnovna plošča -> Osnovna Plošča

Tam imaš: Lastnosti spominskega vodila
(tu pa mora sedaj kazati prave vrednosti)
Takole kaže meni, ki imam 400MHz RAM malenkost navit na 467 MHz

Tip vodila: Dual DDR SDRAM
Širina vodila: 128 bit
DRAM:FSB Ratio: CPU/11
Realni takt: 234 MHz (DDR)
Efektive takt: 467 MHz
Pasovna širina: [ TRIAL VERSION ] MB/s

Pod Efektive takt ti mora pisati 400 MHz oz več, če si kaj navijal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

bossini ::

bossini

Izi ::

Hja, vredu je že vredu
Lahko pa bi bilo bolje ampak nimaš kaj narediti, razen če se spoznaš na navijanje računalnika.
Kupil si bolj zmogljiv RAM kot ga tvoj računalnik sploh lahko izkoristi. :D
RAMi ti delujejo na 333 MHz, kar je največ kar tvoja matična plošča in procresor izgleda zmoreta brez, da bi karkoli navijal.
Tudi v dual načinu ti RAMa ne delujeta, kar podpirajo nForce4 plošče. Pri dual načilu je širina vodila 128-bitov pri singl pa 64-bitov.

RAMi ti delajo na 333 MHz, čeprav so tovarniško predvideni za delovanje na 400 MHz, ponavadi pa delajo vsaj do 450 MHz, če jih naviješ in malo dvigneš napetosti.

Sedaj je vse odvisno kakšno matično ploščo in kakšen procesor imaš.
Vedno so tri neločljive komponente, ki so odvisne ena od druge in sicer matična plošča, procesor in RAM.
Izgleda imaš že starejšo matično ploščo, ki ima v BIOSu za RAM tovarniško nastavljeno da deluje na 333 MHz, ker takrat še ni bilo 400 MHz RAMov
Če hočeš hitrejše delovanje RAMa potem boš mogel navijati v BIOSu.
Ampak, ker se normalno frekvenca RAMa dviguje skupaj z frekvenco procesorja bo potem precesor preveč navit in ti bo računalnik zablokiral, zato bi moral spreminjati frekvenčno razmerje med procesorjem in RAMom, ki ga imaš sedaj nastavljenega 1:1
Tuakj se pa pomoč konča, ker boš moral najprej osvojiti navijanje računalnika, ki pa nikakor ni enostavna zadeva.

Vsekakor vzami v roko knjižico od matične plošče in preglej možne nastavitve v BIOSu, mogoče je celo kje kakšna nastavitev za RAMe na 400 MHz brez da bi se ostale frekvence kaj spremenile.
Te BIOS nastavitve so različne pri vsaki matični plošči.
Mogoče bi probal tudi nadgraditi BIOS od matične na novejšega, če to še nisi naredil.

Jaz ti tukaj ne morem nič pomagati.

bossini ::

Predlogi Sistemski BIOS je starejši od 2 let. Preverite ali obstaja novejši.



To že sam jest nevem kko ga nadgradit! ker če kaj zajebaš gre osnovna!
bossini

muzičar ::

Jao ludi moji. Pa kaj ne veste kaj je to readme.txt (ali pa v kakem drugem formatu/imenu). Ponavadi je neka aplikacija, ki jo butneš na zagonsko datoteko skupaj z datoteko v kateri se skriva nov BIOS. Potem ko boot-aš iz te diskete navadno prvo vpišeš ime aplikacije nato pa ime datoteke na kateri je BIOS.

Lahko pa poveš kero matično imaš in ti mi pomagamo.

bossini ::

a kaj naj pol posodobim bios? Kje naj ga dobim za ASUS A7V8X-X ? ko grem v bios da bom spremenu frekvenco jo loh spremenim na AUTO al pa 333MhZ.
In zdraven z rdečo piše! caution: only support 1 certified DDR400 module on this product.
bossini

muzičar ::

Jao na Asus-ovi strani najdeš vse kar rabiš za svojo plato. BIOS in Afudos oz. Aflash. Navodila so priložena v Aflash-u (readme.txt).

Drugače bi pa moralo delovati ker na strani piše da podpira 2x DDR400. Tako da če imaš samo dva DDR400 bi moralo delati. Posodobi BIOS.

Uf VIA KT400 čipovje. Ja tole je pa vprašljivo če bo delalo. Probaj z novim BIOS-om. Potem se bomo pa še malo poigrali s FSB-jom.

bossini ::

ja in če se kaj zajeba pri posodobitvi?
mislm ne znam posdoablat =
bossini

muzičar ::

Si pismen? No potem preberi in delaj kot ti piše in preglej vedno da si napisal prav. Pri Asus-kah težko zaje*eš BIOS. Ti kar lepo mirno. Slej ko prej se boš moral naučiti. Če se pa kaj zalomi dobiš pa boljšo socket A plato za mn k 5k pa še rami ti bodo 100% delal tako kot morajo :D

bossini ::

aha okej =) in kaj rabim? bios in aflash?
bossini

muzičar ::

JA! Oboje! BIOS je BIOS Aflash je pa program s katerim ga implementiraš v CMOS. Daj dol Aflash pa ti tam v .zip fajlu vse piše potem pa daj dol še BIOS (noja zaporedje ni važno).

bossini ::

1. Type FORMAT A:/S at the DOS prompt to create a bootable system floppy disk.
DO NOT copy AUTOEXEC.BAT & CONFIG.SYS to the disk.

2. Type COPY D:\AFLASH\AFLASH.EXE A:\ (assuming D is your CD-ROM drive) to copy
AFLASH.EXE to the just created boot disk.
NOTE: AFLASH works only in DOS mode. It will not work with DOS prompt in Windows and will
not work with certain memory drivers that may be loaded when you boot from your hard
drive. It is recommended that you reboot using a floppy.

3. Reboot your computer from the floppy disk.
NOTE: BIOS setup must specify floppyÓ as the first item in the boot sequence.

4. In DOS mode, type A:\AFLASH Enter to run AFLASH.

5. Select 1. Save Current BIOS to File from the Main menu and press Enter.
The Save Current BIOS To File screen appears.

6. Type a filename and the path, for example, A:\XXX-XX.XXX and then press Enter.

----------------------------------------------------------------------------------------

1.2 Updating BIOS Procedures

1. Download an updated ASUS BIOS file from the Internet (WWW or FTP)
(see ASUS CONTACT INFORMATION on User Ma for details) and save to the disk you created earlier.

2. Boot from the disk you created earlier.

3. At the A:\ prompt, type AFLASH and then press Enter.

4. At the Main Menu, type 2 and then press Enter.
The Update BIOS Including Boot Block and ESCD screen appears.

5. Type the filename of your new BIOS and the path, for example, A:\XXX-XX.XXX, and then press Enter.
NOTE: To cancel this operation, press Enter.

6. When prompted to confirm the BIOS update, press Y to start the update.

7. The utility starts to program the new BIOS information into the flash ROM. The boot block will be
updated automatically only when necessary. This will minimize the chance that a failed update will
prevent your system from booting up. When the programming is finished, Flashed Successfully will
be displayed.
NOTE: When you see the message "Boot Block is different" you may still press Y to update the BIOS.
Yet if the update fails, your system will run a greater risk of boot failure depending on
whether the boot block is damaged or not.

8. Follow the onscreen instructions to continue.


ne razumem! a to pišem ko odprem aflash?
bossini

muzičar ::

A znaš angleško? Beri po točkah. Od zgoraj navzdol.

Ko si v XP-jih oijdi v my computer potem tam desno klikni na A: (disketa mora biti v disketniku) in daj format... Potem tam izberi "create MS-DOS bootable disk" (nekaj takega, govorim na pamet). Ko naredi vse to skopiraj na disketo Aflash, ki si ga dal dol in BIOS, ki si ga tudi dal dol iz Asus-ove strani, ki sem ti jo navedel. Iz diskete zbriši autoexec.bat in config.sys (če sta gor -> ni nujno da sta).

Ko si vse to naredil resetiraj komp in poženi sistem iz diskete (v BIOS-u nastaviš floppy kot first boot device). Ko se do konca zboota vpiši AFLASH (če ne dela daj z malimi črkami) in nato izberi "1. Save Current BIOS to File" če te vpraša po imenu in destinaciji datoteke vpiši "A:\staribios" . Okej ko to konča ponovno zaženeš AFLASH in tokrat izbereš 2. opcijo in vnesi ime in lokacijo novega BIOS-a (tistega ki si downloadal -> vpisati moraš polno ime kot je prikazano v DOS-u). Potem te še vpraša če res želiš sitsneš "Y". Če ti napiše "Boot block is differnet" potem ne nadaljuj in izberi "N". Če pa gre vse lepo potem pa samo počakaj do konca in sledi še zadnjim navodilom.

VOILA! Imaš nov BIOS.

bossini ::

loool itak da znam če prevajam filme =) :P
bossini

bossini ::

to že! sam a bo pol delal na 400mhz?
bossini

muzičar ::

Probaš, vidiš. Verjetno ne samo vseeno je boljše imeti najnovejši BIOS. Je pa res da VIA KT800 čipovja so živ obup.

bossini ::

zakaj obup? en problem mam ! ko zaženeš drugo opcijo pa te vpraša za destinacjo novega biosa kaj naj napišem?
bossini

muzičar ::

Saj sem ti povedal. Napišeš tam kamor si ga dal torej predvidevam da A:\imedatoteke.bla

bossini ::

in še tam ko si napisal A:/ staribios a to napišem prav staribios al kaj?
bossini

muzičar ::

V prvi točki torej na začetku postopka ko izbereš prvo opcijo lahko vpišeš to kar ti srce poželi za ime starega BIOS-a namreč program bo shranil sedanji BIOS in njegove nastavitve.

Zdaj pa prosim naredi to. Ni nič težkega. Če bo kaj sralo glede imena BIOS-a probavaj druge. Pri drugi točki (torej nalaganje novega) isto če bo kaj sralo z imeni potem poglej ali si prav vpisal ali ne. POZOR!! IME MORA BITI TAK KOT GA DOS POKAŽE!!!! -> upam da znaš rokovati z DOS-om -> če ne potem ti povem da samo vtipkaš dir in vidiš ime svojega BIOS-a.

bossini ::

okej bom zdaj sam še nek prašam! ko si napisal " če pa gre vse lepo sledi končnim navodilom" kakšna so? in še to me zanima ko pišem v dosu ko piše tam A:
a pol moram narest tisto črto tako / ali tako \
k te tazadnje ne znam narest! kko jo nardim? k kadar bom v dosu nebom imel tabele znakov!
bossini

muzičar ::

Kakšna so boš videl sam. Si rekel da znaš engleski tako da ne boš imel težav.

\ se naredi tako da držiš Alt Gr in pritisneš Q.

drLinux ::

Fantje jaz bi tudi potreboval pomoč..
Sem čisti začetnik ...


In sicer tudi neki problemi z rami !

Imam Procesor Intel Celeron 2,66, plato Asrock 775dual-880pro, ram SpecTek 256 PC2700, drugi pa je GEIL 512 PC3200
Rama pa mi delujeta na frekvenzi 333mhz ...
Zdaj me pa zanima če bi bilo kaj boljše če bi odstranil ta slabši tam oz. kolikor bi se to poznalo na hitrosti ?
Namreč nevem koliko hitreje bi delalo oz. počasneje.. Vem pa da bi kasneje bila manjša kapaciteta rama in bi lahko tudi počasneje delalo.

Zdej je tukaj vprašanje kapaciteta proti frekvenzi delovanja ramov ?



Najlepša hvala za pomoč !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BIOS za MSI K7T Pro2

Oddelek: Pomoč in nasveti
16968 (879) fitipalDDi
»

Bios 8rda+

Oddelek: Navijanje
7896 (794) kuglvinkl
»

RAM in njegovi timingi

Oddelek: Navijanje
221333 (1007) m.i.h.a.
»

Šla plata ob updatu biosa?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141444 (1097) ru7
»

Updateanje BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
131923 (1674) jlpktnst

Več podobnih tem