» »

OverclockCEL 566 Coprmine

OverclockCEL 566 Coprmine

Dule ::

Glede na to da sm nov v tem biznisu, me zanima kak nja overclockam 566 na matsonicovi plošči, ki BDV nima te možnosti v BIOSu (sej tak je en moj frend reku). PA NE SE MI REŽAT :8):8)

Matek ::

Vzami v roke navodila za uporabo matične plošče. Tam noter ti bo pisalo, kako se nastavi FSB za procesor, z jumperji na plošči, namreč. To sta dva kontakteka, na katera dač kapico, ki ju povezuje. Če je kapica gor, je jumpre closed, če pa je ni pa je open. Jumperjev je podavadi več skupaj. Poišči tiste, za nastavljanje FSB-ja in nastavi kombinacijo, ki jo hočeš.

Če se ne motim, ma tvoj Celeron znanjo frekvenco 66 MHz, najprej jo daj na 75, potem 83 itd, počasi višaj, dokler bo vse delalo.

Poišči tudi jumperje za nastavljanje voltaže in jih nastavi kolko gre visoko.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

rc-car ::

Ne nastavljaj frekvence na 75, 83,.. Ti nastavi direkt na 100, ker drugace prevec navijas PCI in AGP vodilo kar ni dobro. Pri 100 Mhz pa se vse lepo resetira nazaj..
In 566 se prov lepo navije na 850 z 100Mhz FSB! Vem, ker sem si ga lastil >:D
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Boky ::

75 Mhz na vodilu se ni nobena kriza. Vendar kot re-car pravi 566-tke se da lepo navit na 850(8*100).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

xpozed ::

Boky se strinjam s tabo - stabilno laufa na 850Mhz... frend ga laufa, sam res da ma ABitovo plato in se mu ni blo treba zajebavat s jumperji na plati...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spaka od celerona na plošči vtaknjeni pravokotno na osnovno ploščo

Oddelek: Navijanje
151204 (1006) vise
»

Naviti CII566 na ? problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131063 (952) ABX
»

SA6R in navijanje celerona

Oddelek: Navijanje
221216 (999) singular
»

Celeron II 560@850

Oddelek: Navijanje
101219 (1014) EASYdoor
»

vaš prvi oc

Oddelek: Navijanje
411627 (1245) tomaz255

Več podobnih tem