» »

hladilnik za trdi disk

hladilnik za trdi disk

iverson3 ::

Imam namreč problem z visokimi temperaturami v mojem PCju.
Temperatura procesorja (P4 3.0) se je gibala od 55 do 63 stopinj, imam 2 diska (WD - 160 oz. 250GB) - na prvem temperatura okoli 43 stopinj, na drugem 62.
Danes zjutraj sm odprl stranici ohišja, prepihal vse znotraj ohišja, spucal ventilator na procesorju ... in glej ga zlomka, temperatura procesorja se zdaj giblje okrog 40-42 stopinj.
Problem je, ker se temperaturi diska nista spremenili. Se mi zdi, da bi bilo dobro kupiti kakšen hladilnik za diska. In ker se v te zadeve ne spoznam najbolje, me zanimajo vaši nasveti.
Odločam se med temi izdelki:

cool-pc

rolan

in-put

Torej, katera bi bila najbolj optimalna rešitev za moja diska? Lahko mi predlagate tudi kateri drugi izdelek.
Že vnaprej se lepo zahvaljujem za vsak nasvet oz. predlog

LP

MadMax ::

43 je čist normalna, 62 je pa sigurno lažna temperatura (senzor ne deluje prav).
Potipaj diska, 43 je dokaj toplo, na 62 pa se namreč že kar spečeš, sploh pa dvomim da je disk sposoben delat pri taki temp. dlje časa.
Do 50 stopinj se IMHO nimaš kaj za sekirat.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

xVENOMx ::

Nemore ti disk delat na takih temperaturah, pri daljčasnem delovanju na max. 55 stopinjah disk crkne kaj šele 62, če pa že želiš da sta diska malo hladnejša ju daj čimbolj narazen, ker če maš normalno ohišje maš ziher diske enga nad drugim in se z tem med sabo grejeta

S!lentHunter ::

Ja meni osebno se je tudi pregreval HDD, kupil sem hladilnik z dvema ventilatorjema, ter ga privijačil na disk, nekaj malega se je sicer poznalo vendar ne veliko, nato pa sem ta hladilnik snel in namestil 92 mm ventilator na ohišje pred HDD, tako, da sedaj naveden ventilator postiska zrak mimo HDD proti sredini ohišja, zadnji ventilator pa vroč zrak izpihuje iz ohišja, ker pri tem navedeni ventilator 92 mm hladi tudi disk se je temperatura zmanjšala za cca 10 stopinj.Prav tako pa je sedaj nekaj stopinj manj vroče v ohišju PC-ja.
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Zgodovina sprememb…

iverson3 ::

Tudi sam sem naročil 3 ventilatorje na mimovrste, gre za Zalmane 92 mm. Imam možnost montaže dveh ventilatorjev na sprednji strani na ohišju pred trdima diskoma, tretjega bom pa dodal na zadnji strani. Dodatno sem kupil še konektor in regulator obratov.

LP

AndrewSmith ::

Sej je folk ze jamral o visokih temp. teh WD-jev 250GB
in so prisli do zakljucka da senzorji ne kazejo prav.
Sicer pa vent pred diske in je....;)
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

gfighter ::

O tem je bil že napisan članek. Od navedenih hladilnikov je še najboljši Heat Terminator 7500B, ker ima dokaj velik ventilator, ne zasede veliko prostora pa še črpa svež zrak v ohišje. Akase bi se jaz izogibal, saj ima majhne ventilatorje, ki njabrž hitro postanejo glasni in zaprašeni, še slabši pa so kakšni takšni hladilniki, ki samo mešajo zrak (in prah) znotraj ohišja. No, če imaš pa čas in voljo pa lahko sam narediš odlično in tiho hlajenje. Izvrtaš lepe luknje v pokrove od 5,25 rež, čez daš še kakšno mrežo, nanje pritrdiš čimvečji ventilator, diske pa obesiš na gumo ter jih posledično utišaš. Se je že dosti pisalo po forumu o tem...

[Edit] Aha, vidim, da si se že odločil. Ni kaj, dobro si izbral.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623419 (19316) svetetko
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9418247 (15370) Wofk
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579796 (7931) Jst
»

Hlajenje z 0dB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192020 (1363) Brvar
»

Thermalright hladilnik za socket a

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121569 (1376) Jakka

Več podobnih tem