» »

Temperatura XP1600

Temperatura XP1600

radoslav ::

Ali kdo ve kolk je še lahk temperatura XP1600, da se še kaj ne zažge?

ChiefThunder ::

maximalno okol 70, sam jo drži pod 60...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Zgodovina sprememb…

H20blok ::

Jest imam temperaturo takega procesorja 32-34 stopinj pri 100 % obremenitvi racunalnika.
Ce pa ne je pa 29 stopinj.
Seveda sem to dosegel z vodnim hlajenjem in bakrenim blokom, ki jih tudi prodajam.
H20 hlajenje

Yohan del Sud ::

Odvisno od serije, ampak izgleda da pod 50c ne bi več smelo biti modrih zaslonov...

VASkO ::

jaz enako kot H20blok, ker imam njegov blok...

mortal ::

Jaz ga imam na 42 stopinj z vodnim hlajenjem ! Seveda pa deluje na 1750 Mhz:D (pri 2V).

tec ::

MoRTaL: Vec ne gre ? Ker men gre tocno do tolk in nic vec. Votazo sem probal do 2.38 pa nic boljse. Ima pa 40 stopinj pri full obremenitvni.

azeed ::

Zanima me, kaka je razlika v delovanju med 35 in 45 stopinjami pri obremenitvi?
You gotta say YES to another excess!!!

kuglvinkl ::

Nobene. Sistem je pri 45 C še vedno stabilen, težave se po mojih izkušnjah začnejo od 60 naprej, tako, da maš še fore za navijanje.
Your focus determines your reallity

kobaric ::

Moj se drzi tam 42-45°C!! Eni pravte maksimalno 60.........par dni nazaj sel cooler v maloro in bios je pokazal CPU Temp. 92°C. Zanimivo a, res je pekel ko ne vem kaj k sem kisto odprl ampak se zmeri dela brez problemov!

bzagozen ::

Moj XP 1700+ je skoz na 44-46 (ne glede na idlanje in obremenitev). Ko sem ga kupil, sem bil malce neroden in sem "zgleda" postrani dal hladilnik na jedro. Takrat mi je kazal stalno 52 in več. Seveda se mi je takrat tudi redno usuval. Sedaj (ponovna namestitev hladilnika) pa dela že 1 mesec non stop stabilno. Tako, da se popolnoma strinjam, da boste imeli probleme, če boste imeli T proca več kot 55'C. Vsaj za XP-je bi naj to veljalo.
www.alkoma.si

Iwill ::

H2OBlok
daj kaj vec informacij o tvojem hlajenju na dartac@email.si

Krofojed ::

Moj Athlon XP 1800 ima neobremenjen kakih 45° C, ob obicajnem delu 47° C in ob polni obremenitvi 52° C (z nekaj odstopanji seveda). Vse to pri hudem zracnem hladilniku na procesorju in ne prevec imenitnem hlajenju ohisja (tega moram se spraviti v red). In dela brez problemov. Stari Athlon 900 je imel pa vcasih nad 60° C in se je kdaj tudi sesul.

LojzePek ::

Jest ma xp1600 navitega na 1.58 GHz pa mam temperaturo na 100% obremnjenem 36 stopinj. Mam navadn hladilnik.

totimato ::

Pek, kaj se lažeš! Ti maš AjBiEm Aptivo. XPje ti je sosed naložil, onih 1,5G pa si narobe videl, je verjetno 1,5V :D

lp

totimato

Bane_ ::

pek: odvisn kva mas ti za navadno hlajenje ce je to vodno pol je to kar si reku mogoce:\ ce mas pa zracno pol pa sploh ni mogoce :O lohk pa da mas pa zracno pa da mas racunalnik postavlen v hladilniku! >:D>:D
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

LojzePek ::

Ja pol pa senzor narobe kaže. Temperaturo plošče mam v poprečju 45, procesorja pa 35-36 stopinj.

rc-car ::

In se plosca se mu greje za 10 stopinj bolj kot proc.. hehe.. ampak tuki ni nobene logike.. :\
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

VASkO ::

ej Pek, ti si narobe si napisal, kateri senzor je CPU in kateri plosca

CPU je 100% bolj vroc od plosce

Neo32 ::

Pek: Jest bi ce bi bil na tvojem mestu preveru pozicijo senzorja, ker k sm jest kupu novo plato je bil ta senzor cist notr ukrivlen, pa mi je kazal temp tm okol 30°. Pol sm pa enkrat neki saru tm notr pa sm dal dsenzor da se naslanja na zadnji del proca, zej je pa se kr realna temperatura 35°(seveda ce ni navit)
Neo32 (c)

VASkO ::

pek si je enostavno prek softvera nastavil napacna imena za senzorje in zdaj misli, da mu kaze temperaturo tiste stvari, ki si jo je not vpisal

Horhe ::

Moj proc ima idle 36 stopinj pri odprtem ohisju, 43 obremenjen 100 %, ventilator ORB ..to je to ...
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

AnWar ::

Jsi imam 1700XPna 1606Mhz in se temp giblje od 39 do 45 stopinj hladim ga pa z dragon orbom!

LojzePek ::

Verjetno sem res zamenjal (se je men tud čudn zdel), ampak se mi zdi da sem v biosu gledal pa mi tam kaže višju temperaturo chipseta kot procesorja, tak da mi zdej ni glih jasno.

Neo32 : kak pa zgledajo ti senzorji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LojzePek ()

Neo32 ::

Na sredini slotketa mas prispajkano na plato eno tako bunkico, ponavad je plava, je pa take oblike kukr od Vulcanota temperaturni senzor za omejitev vrtljajev. Tistga ce mas cist na plato notr ukrivljenga ti mer napacno temperaturo, ker ti meri temperaturo plate ali zraka ki ga segreva procesor ne pa dejnsko temp proc samga. Najbol da odpres tist, senzorcek ukrivs glih tulk da je naslonjen na zadnjo stran procesorja, pol ti pa mer dokej realno temperaturo.
Neo32 (c)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neo32 ()

zile ::

Pek: A se sam men zdi ali ti res mal folk u glavo jebeš kle na tem forumu :D
Mislim kr naprej se neki afnaš, tko da nobenmu ni jasn ali resno misliš ali se zajebavaš ;)

Yohan del Sud ::

Z volcanotom pri odprtem ohišju obremenjen 42...

Sicer pa se mi prase noče navijat ;(

LojzePek ::

Kdo se afna, pač ne vem kak senzor zgleda. Glede temperatur sem se pač zmotil. Mater če mam odprto ohišje je razlika 10 stopinj. Z dodatnim ventilatorjem sem pa zmanjšal samo za 5-6 stopinj.

kuglvinkl ::

Najmanj je kišta ohlajena, če je zaprta (menda...:\), potem sledi odprta kišta. Najbolje je, če imaš dober air-flow: in + out, obvezno oba (brez ovir v obliki plastik, pleha itd., samo mrežice).

Odprta kišta: idle: CPU=29, MB 29, full CPU 41, MB=33,
Air-flow: idle: CPU 26C!, MB 23, full CPU 36, MB 26.

D850; v 1,6; Volcano 6; titan sliver; 2 × sunon 80mm in + out.

Tako, da imam ogromno fore za navijanje oz. temperatura ne bo problem.
Your focus determines your reallity

LojzePek ::

Opazil sem tud, da se mi diska full grejeta. Se mi splača kopit en mali ventilator za diske hladit?

Yohan del Sud ::

Jah kaj ti vem. Hitrej ne bo laufalo mogoče boš podaljšal življensko dobo...

Neo32 ::

Pek kupi si tisto konzolo ki pride na sprednji stran ohisja z 3 ali 2 venti, bo najbl ucinkovit hlajenje.
Neo32 (c)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728764 (6163) Vuli
»

Kaj narobe, da ne morem zmanjšati temperature?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91345 (1072) bajro
»

Temperatura P4 pri H2O hlajenju 55 stopinj???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261807 (1289) miroB
»

čudne temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261264 (1010) Yacksy
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017640 (5430) the_unborn

Več podobnih tem