» »

Komp se mi včasih noče prižgati pride samo do začetne slike in tam obstane zakaj?

Komp se mi včasih noče prižgati pride samo do začetne slike in tam obstane zakaj?

nokia6310 ::

Kot že iz naslova lahko razberete se mi to dogaja poredko, a zgodi se.
Najprej sem posumil cd v dvd pekaču, a mislim da v tem ni problem.
Prižgejo se ventilatorji ko pa bi se morali začeti windowsi nalagati je sama tema.
Zanima me a je kaj s plato narobe ali zakaj pride včasih do tega pojava?
Drugače me zanima še za vse lastnike DFI plate kje se v biosu izklopi avtomatsko regulacijo ventilatorjev?
Imaam 2 regulatorja, a pri nobenem ni učinka ko hočem ročno povišati ali znižati vrtljaje ventov.
Priklopljeno je vse tako kot mora biti verjetno je kriva nastavljena avtomatska regulacija vrtljajev v biosu, čeprav ko dam kompu neko zahtevnejšo operacijo ne slišim, da bi se vent na procesorju kaj hitreje vrtel.
Kaj mi svetujete?
Poleg tega sem opazil, da se vent na plati včasih preveč dere oziroma zgleda, kot da so zanič ležaji.
To se najbolj opazi, ko prižgem komp in se zavrti z največjo možno hitrostjo, vendar se po pribljižno 10 s zregulira na neko normalno vrtenje.
Se to dogaja tudi pri vas?
Ko sem imel prejšnji komp nisem imel takih problemov.
Priklopili smo regulator in zadeva je delala normalno, pa me zanima če ima kdo kaj pojma kje se dobijo ventilatorji od matičnih, ker so najverjetneje zanič ležaji in seveda kako ta problem rešiti.
Še komp:
DFI lanparty, 2 diska 2 dvd pekača proc AMD dual cor 3800+ 2 gb rama na procu vent zalman 7000, win xp service pack 2.
Hvala vsem za pomoč.

nokia6310 ::

Vglavnem za enkrat nekako dela, če pa ne bo pa na servis ni druge, še sreča da je še v garanciji.
A pri tistih, ki imate DFI plato se tudi dogaja, da se vent na plati najprej zavrti za nekaj s potem pa se umiri?
Zanima me samo če je to normalno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9913987 (7966) Buldožer
»

vklop Cool'n'Quiet tehnologije

Oddelek: Strojna oprema
392876 (2037) Azrael
»

Tiho in hladno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272445 (1351) drr
»

Doma prirejeno ohišje za učinkovitejše zračno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302443 (1778) Racko
»

Vprašanje glede potenciometrov

Oddelek: Strojna oprema
412841 (2302) Kaiser

Več podobnih tem