» »

Problem z zaznavanjem diska

Problem z zaznavanjem diska

GrimReaper ::

Ob zagonu dobim tole sporočilo:
Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device

Ko restartam, disk zazna, samo ob prvem zagonu ga ne.

Osnovna plošča je ASRock Dual-SATA2 z 2.20 BIOS-em, disk pa Maxtor 250GB s SATA priklopom.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

nodes ::

je v biosu nastavljen na Ide...al kako?

GrimReaper ::

Ne, mam na SATA, to je automatic se mi zdi.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

nodes ::

in če nastaviš na IDE?

stratosD ::

Sposojam si temo...problem podoben, samo diska sta IDE...

Na Asrock Dual Sata sem kot primary slave (primary master je 160Gb ATA133 disk Maxtor) priključil IBM-Hitachi 160Gb 7k250 disk. Na secondary master je DVD-RW NEC 4571, secondary slave pa CD-RW CRW-F1 Yamaha .
Problem nastopi pri prepoznavi diska Hitachi 7k250 - ko mašino prižgem, bios prepozna Hitachija, v winXP ga vidim in je vse OK.Če pa reštartam mašino (ponovni zagon) pa Hitachi izgine.Ko zopet ugasnem, počakm par sec in ponovno prižgem, se disk zopet pojavi...
Jumperje sem dal najprej na slave, nato na cable select, dal sem mu posebej napajalno linijo z napajalca LC Power 550W, preformatiral Hitachija na 2 particiji po 80Gb (oba diska sta formatirana V NTFS)...problem pa ostaja. Prvič sem to opazil ko sem pekel z Hitachija na Yamaho (oba slave)...Nero zmrznil, ni dokončal peke po 26min, potem sem reštartnu...
Prej sem imel ravno tako na primary slave en Excelstor 80Gb disk pa ni bilo problemov...

V biosu imam vse na auto po IDE configuration...

Kakšen nasvet od znalcev?

lp
s.

BoLhCa ::

Kok maš pa boot priority naštiman GR ?

GrimReaper ::

Sem tut probaval boot priority spremenit, tako da je disk kot prvi.
Ne, pomaga samo če dam na RAID (čeprov nimam RAID-a).
To sm tuki prebral: klik
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

BoLhCa ::

Pa daj pol na RAID, boli te.

grex ::

verjetno imaš isti problem kot jaz - disk je pa sicer 250GB hitachi deskstar.

Poslušaj ga (uho daj gor na disk oz. blizu), ko poženeš računalnik. Lahko, da se ne zažene in se zažene šele kasneje (ob drugem boot, ko ima dovolj časa), šele potem ga plošča prepozna. Najprej se sliši, kot FDD seek včasih, potem pa se zalaufa in je slišat kot kakšen hudo drag stroj, ki se zavrti :)

Meni je to počel kakšne pol leta, potem pa je začel še ugašati sredi dela in to brez kakšnega očitnega vzroka (segrevanje ni bilo). Potem je čist crkinl, sem poizkusil še parkart pognat (rešiti podatke) in ni šlo. Po 2 tednih pa mi ga je le uspelo, delal je 5-20 min na priključitev. (preprosto sem sata priklop izklopi v prižganem rač, umountal, priklopil, mountal in je spet delalo normalno).

Sedaj mi disk dela približno 20 minut po priključitvi in je v postopku reklamacije (lahko sem rešil podatke in vsaj softversko vse dol zbrisal preden ga vrnem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grex ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320575702 (33102) hariscorale
»

od katere firme kupiti diks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
684830 (3552) jastreb
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939130 (6085) dela
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453200 (2224) Blind
»

HITACHI 7K250 160GB 7200 ATA133 8MB po štirih mescih šel žvižgat rakom.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
835722 (3578) SebaR

Več podobnih tem