» »

Club-3d 7600gs 256mb AGP frekvenci

Club-3d 7600gs 256mb AGP frekvenci

abazigal ::

Pred kratkim sem nabavil omejeno grafo pri Funtechu in me zanima, če je normalno da sta frekvenci jedra in rama 400/400. Na strani od Club-3d piše da je default frekvenca za 800 mhz in se mi zdi čudno, da mi je pokazalo pri Coolbits in še v programu Power Strip 400/400, brez kakšne dodatne omembe, da gre za GDDR2 ram. Mogoče še omenim, da sem na začetku pozabil priklopit dodatne napajanje in sem dobil tisti warning, da ma grafa premalo powerja in potem sem jo dodatno priklopil na power connector.

Moj sistem:
Asus A7N8-X
AMD Athlon xp 3000+
1024mb rama
in 350W napajanik (kar je sicer minimum, ampak nej bi bilo dovolj)
Se zahvaljujem za nadaljno pomoč

LP, Lan

kuglvinkl ::

Ja, IMO kul, efektivno je to 800 MHz (DDR...).

Raje povej, kakšne rezultate dobiš, v denimo UT, D3, FEAR, Farcry...

abazigal ::

se pravi, da je najbl zihr opcija, da udarm kakšen benchmark....preko kakšnega progija ne bi šlo...

Alessio983 ::

ja in kako ti špila ta stvarca , jas sem jo naročil in jo diobim jutri zjutri . upam da me nebo razočarala. imam Amd semprona 2800+
760 MB rama
in napajalnik 650 W
in zdaj bom imel to grafično

upam da bo špilalo vse B.P.
:)

abazigal ::

kokr sem jo uspel sprobat laufa kr dobr...samo moreš pa razumet, da je bla moja prejšna grafa fx5700 tko da je kar velik preskok tole. Za kesh dan zanjo boš zadovoljen...

RuN ::

Jaz jo mam pa na PCI-E in kar zadovoljen z njo.

Mam pa Gainwardovo Bliss 7600GS, ki je že original rahlo navita.

http://www3.shrani.si/o.php?expertgr843...

abazigal ::

ok, ker trenutno nimam nobenga izmed navedenih špilov sm probu kr tkole brez kakšnega posebnega demota in sm vzel fraps in zalaufal The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher bay v tistmu levelu kjer si v zaporu pa mal meru average FPS. Sicr ne vem kok je to zanesljivo, ker je težko primerjat brez kakšnega benchmark demota. Tkoje je pisal v logu:
2006-08-21 01:37:40 - SbzEngine
Frames: 26194 - Time: 462467ms - Avg: 56.640 - Min: 0 - Max: 77 (1024*768, Max Detail, Shader 2.0, shadows max, mogoče sem kej še spustu)

Drugače sm pa reku bratrancu, ki ima 7600 gt in je probal z isti progiji za navijat in je dubu frekvenci 575/700 (1400), takole da imaš zgleda prav Kuglvinkl...Sklepam da je use uredu, kaj mislite. Sicer bom pa še kašn realn benchmark.
p.s. v 3dMark-u 05 sm iz prvih treh game testov dubu score 3793. Je to uredu? (nastavite so default)

RuN ::

Eno vprašanje.

Najprej sistem:

plošča : Gigabyte GA-K8NF9 Ultra (rev 2.0)
CPU : AMD Athlon 64 x2 Dual-Core 4200+
RAM : 2 x 1 GB PC 3200 Kingmax Super RAM
grafaika : Gigabyte Bliss 7600 GS PCX (450 MHz GPU, 500 MHz Memory clock - original)
napajanje: Blue storm 500 W
HDD : Maxtor 6V320F0 (S-ATA)
TV tuner : Cinergy 600 TV (MK2)

Naloženi Windows XP x64,

gonilniki:
- plata: nvidia 6.86 nforce x64,
- grafa: original 91.33 x64
- TV tuner: 3.80 x64

Naložil gonilnik za CPU (AMD CPU Driver) 1.3.2.0016
Naložil AMDx2 Optimizer v 1.0.0.0083

Mislim, da je to to.

In sedaj vprašanje. Zaženem 3DMark 2005 (patchan na v. 1.02) in spustim test (privzete nastavitve) in dobim rezultat samo :( 4305 :(

Kaj je tu narobe. A so mogoče okna x64 ali kaj.

abazigal ::

Naredu sm en benchmark s Frapsom, ki vključuje prvi level Quake 4 pri resoluciji 1024*768 High Quality, brez AA in AF in sm dubu tole:
2006-08-22 15:50:28 - Quake4
Frames: 24483 - Time: 515706ms - Avg: 47.475 - Min: 0 - Max: 97
in me zanima, če je res tako velika razlika med pci-e verzijo in agp in kako velik vpliv ima procesor pri tem. Nism mogu najt glih dobre primerjave, ker nism zasledil nobenega AGP review-ja in recimo na tejle strani 7600gs review se vidi, da je pri meni za polovico razlike, kar se FPS tiče.

kokos25 ::

abazigal, tebe proc omejuje
Run, ti maš pa kr realne rezultate....
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

abazigal ::

no sej to me je zanimal, če ma proc v tem primeru veliko "besede" zravn. Še eno vprašanje bolj informativne narave, kakšen procesor bi pa mogu met, da bi lahko izkoristu to grafo?

mirkuma ::

nVidia ForceWare 91.47 Final *WHQL Certified*

Release Highlights:
* WHQL Certified.
* Adds support for NVIDIA Quad SLI,GeForce 7600GS AGP and GeForce 7100 GS.
* Includes the new NVIDIA Control Panel. Please visit the NVIDIA Control Panel website for more information.
* New NVIDIA PureVideo features and enhancements. Please visit the NVIDIA PureVideo website for more information on PureVideo technology and system requirements.
-Adds noise reduction post processing
-Adds image sharpening post processing
-Improved Inverse telecine algorithm
-Improved de-interlacing algorithm
-Improved compatibility with third party MPEG-2 decoders
* Microsoft® DirectX® 9.0c and OpenGL® 2.0 support
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

denisxt ::

jst mam u 3d marku 2005 3068 točk:\

Vanich ::

nVidia ForceWare 91.47 Final

7600GS AGP Club3D

Odkar sem naložu tele drajverje, me zajebavajo artefakti -
in to povsod.
Če dam nazaj 91.33 - ne pomaga.
Driver remover - ne pomaga.
Isklopil Fast Write v BIOS-u - ne pomaga.

A bo treba še enkrat formatirat , al' je šla kartica u p.m. ?
A ma še kdo podobne probleme ?

Aja, še to: novi drajveri niti slučajno ne popravijo
"insufficient power" error.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

Vanich ::

A sploh komu ta kartica dela normalno ?
(7600GS AGP Club3D)

misso ::

Meni nedela

Dela/Nedela 0/1

P.S. prosim da lepo številko zraven napišete da vidimo katerim nedela ali jim dela vredu.

Vanich ::

Trenutno - ne dela.
Bom pa sformatiral disk danes - bomo vidli zvečer.

Vanich ::

Isti kurac tudi po re-instalaiciji windowsov.
Res pa je, da sem sel na nove drajverje> 99.47.

Se vedno so artefakti v vseh igricah (Prey, Painkiller, Wolf. E.T.)

A ima se kdo kaksno idejo, ce ne gre kartica jutr nazaj v stacuno.

AAAAaahhhhhh...pizda mi grejo take stvari nakurac .;((

kuglvinkl ::

V tem primeru jebeš ideje. Nazaj v štacuno. Pa normalno firmo izber.

Vanich ::

A se je še komu isto pripetilo ?

fusioman ::

Men se je isto zgodilo. Sem naložu na novo sistem gor, ne pomaga. Je pa prav zanimivo, da je prvih nekaj dni delala brez problemov. Sem upal, da se bo kej popravlo z driverji 91.47, pa je prav isti šmorn. Poskusu sem pa tudi prav vse. Aja imam pa plato nForce3, če je to vzrok, čeprav dvomim. Kar neki poligoni se prikazujejo, največkrat iz ene točke. Kje si jo pa kupil? nakupi.net?

P.S. Sedaj je tudi na namizju vidno, da nekaj ni prav kar ene packe se pojavljajo tja pa sam. Sem gledal temp. je pa tudi ok 56C(idle), v igri okrog (61C). Res čudno tole :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fusioman ()

Binji ::

Evo pri meni isto. Najprej delovala v redu, sedaj so se v vseh igrah pri vseh nastavitvah zaceli kazat artefakti;(( Edini razlog, da je se nism nesel nazaj je, da nimam nadomestne graficne:| Klinc pa se to. Sem pa tudi poskusil vse, od drugega napajalca, do drugih gonilnikov in ponovne nalozitve sistema.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Binji ()

Binji ::

aja pa kaksne so izkusnje kaj ljudi, ki so si nabavili Leadtekovo graficno? Da ne pridem iz dezja na kap... Mi je pa zacelo zdaj ze kar v winsih metat tista obvestila ven takoj ko kaj pocnem..in to po ene 10 naenkrat;((
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

tropinovec ::

Sin ima v svojem računalniku Club 3d 7600gs in je s starimi driverji prav tako dobival sporočila o premajhnem napajanju, z novimi driverji 91.47 pa ni več nobenih problemov. Je pa res, da MORAŠ stare driverje odstraniti, zatem smo ročno zbrisali tudi mapico Nvidia, ki po odstranitivi driverjev še ostane na C disku in nato šele nove driverje 91.47. Vsaj take so izkušnje pri nas...

8-)

Vanich ::

Kje si jo pa kupil? nakupi.net?

Ne, v F.U.N.T.E.C.H.-u.

In je že tam; prodajalec je po telefonu trapal nekaj o popravilu kartice, kar se mi
zdi glupo. V kolikem času jo morejo zamenjat ?

Mene tudi zanima, če ima kdo izkušnje z Leadtek-ovo kartico. Enga jurja je dražja.

Po moje je/bo ta Club3D še vsakomur crknila.

tropinovec ::

Mi smo jo kupili v Rolan Computers Maribor...

fusioman ::

Hehe, ja zgleda, da je cela serija zanič. Nekaj časa dela potem pa crkne. Do zdej sem čakal na še kakšen tak primer, samo kot kaže je nekaj na stvari. Zgleda, da pri drugih proizvajalcih pa ni tega? ;(

Binji ::

Da povem se nekaj spodbudnega..danes sem dobil zamenjavo tele Club-3D kartice in zaenkrat deluje v redu. Drzimo pesti...:)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Vanich ::

Da povem se nekaj spodbudnega..danes sem dobil zamenjavo tele Club-3D kartice in zaenkrat deluje v redu. Drzimo pesti...

binji, a si to isto kartico dobu nazaj ? Club 3D ?

A ti še kar vrže: "insuficient power suply" ???


Ker; jaz sem danes isto govoril z Funtechom in isto
dobim zamenjavo (isto za isto) jutri.

In ko sem mu omenil da ta kartica v veliki večini ne dela,
je rekel, da je uvozniku od 300 kartic poslal nazaj samo 4 nedelujoče. Po moje je to BS.

No, ja, bomo videli: poročam jutri.

miwche ::

če ti v fubtechu zamenjajo takoj za eno novo, naredi, drugače jo dajo dobavitelju na popravilo in dobavitelj lahko ima kartico na popravilu do 45 dni.
~ there are more alpha males than beta testers ~

andrejkorl ::

Povejte zdej ce ma se kdo tezave ali ne :O Jest tudi razmisljam o tej kartici: Club3D GeForce 7600GS 256 MB DDR2 AGP, TV Izhod, DVI izhod, ampak sem zaskrbljen. Še kasno mnenje o tem nakupu glede na mojega comp: intel pentium 2.6 800 fsb, 2 x 512 rama ddr, napajalnik tagan 420W, plata Abit Ic7,...?

fusioman ::

Zgleda, da sem imel to smola, da sem dobil defektno. Sedaj so mi jo zamenjal za novo in dela brezproblemov. Sem zelo zadovoljen.

Alessio983 ::

sam ne kupovat club 3 D . men je delala kakšnih 10 dni , to pa je vse , in pojavljati so se začeli artefakti .
poslal sem jo nazaj in jo zamenjal s tole evga geforce 7600 gs in dela vlko bolje kot club 3D , se manj greje in še naviti se da BP do 500/1000 oz 2 x 500 :)) tako da imam ubistvo 7600 gt hehe8-O


LP

asus ::

ne nimaš 7600gt kr mal testiri fant(pa 7600gt ma 560\1400):\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

andrejkorl ::

Ej paketek kje si jo pa kupil? Kaj misliš pa o XFX Geforce 7600GS 256MB AGP prodajajo jo v mlacomu!

Alessio983 ::

Asus pač , ni GT je pa skor. če jo pa testeram pa odbim 3300 pik v 3D marku 2006 . sam me neki zabava , ker sam zadnč dobo samo 1900 pik in nevem v čem je biv problem. zakaj bi dajal 47 jurjov če lahk dam 30 pa mam dobro grafično ,eni smo pač študentje :D XFX Geforce 7600GS 256MB AGP ta pa ni slaba , sam je mal draga , bol pocen jo dobiš v comtronu . Poglej

abazigal ::

Za tiste, ki nameravate poskusit odpravit napako pr svojih club3d grafah, lahko probate tale nasvet na uradni strani od club3d Club3d. Meni sicer grafa ni nikoli javljala tega insufficient power warninga (mogoče ene parkrat) dokler nism dou najnovejših driverjev gor in med drugim kupil nov napajalnik. Zdej pa dobivam te warninge redno in še po več naenkrat. Bom se probu nekak zment pr Funtechu, da mi jo zamenjajo z Leadtekovo, čeprav jo mam že več kot 8 dni.

p.s. pa zanima me kakšne vrednosti dobite ostali s coolbitsi pri frekvencah za primerjavo.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: abazigal ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z grafično

Oddelek: Strojna oprema
191754 (1050) Binji
»

Geforce 7600gs in napajalnik!!

Oddelek: Strojna oprema
221891 (1420) Slipi
»

Geforce 7600 to be released as AGP card as well

Oddelek: Strojna oprema
392944 (1570) ciglence
»

Graphics card is not receiving sufficient power??

Oddelek: Pomoč in nasveti
332929 (1960) Kami
»

AGP 7600GS 256MB DDR2

Oddelek: Pomoč in nasveti
111377 (1097) mirkuma

Več podobnih tem