» »

Problemi s klimo Panasonic in aroganca servisa Aroba

Problemi s klimo Panasonic in aroganca servisa Aroba

user1 ::

Zivjo,

Ce ze drugje ne, upam da bom tu nasel pravi odgovor, zgodba je taksna. Zacelo se je 3 mesece nazaj ko sem to sezono uklopil manj kot 1 leto dni staro klimo, in opazil da prostora skoraj nic ne ohladi. okay poklical servis arobe in prisli izmeriti hlad na izpuhu in odsli. rekli vse vredu. meni se vedno ni ohladilo. naslednic sem poklical zopet servis in jih tako kot prvic moral poklicati vsaj 10x da so po 1 tednu spet prisli. notranji ventilaro cisto zapacan, elektrika je bla 10.000 sit vecja samo v 2 mesecih. okay spucal in sel. isto. kupim 2 termometra postavim razlicno po prostoru. brez klime je bilo notri okoli 29-29.5C, s klimo ki dela 24ur pa okoli 27-27.5C. Okay plina je dovolj notri oz. tocno so rekli in tudi res ga je blo. Spet jih ni...sedaj mi je le slabo vreme naklonilo spanca.

Probam sedaj klimo prizgat ko je v prostoru 23,5 - 24C, klima dela 1 uro na 16C, tako kot zmeraj in shladi do 21C komaj.

Zakaj je prvo sezono klima delovala nenormalno dobro? model je V7DKE PANASONIC, ohladila je prostor v 15minutah tako da sm zmrznu notr...16C kot bi mignil...sedaj pa nic in nic, plina dovolj... prostor je pa le okoli 15m2 velik...celo stanovanje okoli 35m2...
kdo ve?

bom zlo vesel, slisal sem pa da je kao nekaj narobe lahko z elektroniko, kjer so tipala za temperaturo...ker zanimivo..da poleti ne prides pod 26C pa ce hladis 100let!! torej vedno spusti le za kake 2-3 stopinje max glede na trenutno temperaturo. vsi filtri vse cisto. ali bi to lahko bilo morda res? mimogrede prvo sezono se je zunanja enota nonstop ugasala (ko je klima seveda ohladila prostor na zeljeno temperaturo, in potem le po potrebi odvajala vroc zrak na vsake pol urne intervale... to sezono zuanja enota delala nonstop, sej blo vidt po nenormalni porabi elektrike)

Bom ful hvalezn ce bo kdo karkoli vedel...glede servisa aroba pa lahko recem le eno, slabsega ni v sloveniji. tko da ce boste vzeli pri njih ste ga najebali... sm se potil nonstop in jih prosil, pa pridejo in se odprt klime niso znal..katastrofa, brezobrazni preko telefona ces da sem jaz kriv da klima ne dela, pa se vec kot 1 leto v garanciji...

smilyxx ::

offtopic:

Ne pretiravaj s klimo, jst sm domnevno zaradi nje fasal vnetje ušesa....
Save water.
drink beer.

Spajky ::

zna bit, da je napol crknila elektronika za kontrolo kompresorja (če je inverter) ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

sharp ::

Ja to bi bilo možno,kar je Spajkyi reku,drugače pa jaz dvignem pokrov notranje enote ter potipam tiste alu reže in mora biti na otip mrzlo kot pivo ki je eno uro v skrinji.Poglej če so reže zabasane z umazanijo,lahko pa je crknil senzor temperature,ki je nameščen pred temi režami.
Drive fast as your guardian angel can fly.

rfmw ::

tudi jaz imam 1 leto panasonic klimo doma, kupljeno v Arobi BTC. Prvo leto prižgana le nekajkrat in hladilo podstresno sobo do 16'C, ce si hotel zimo sredi poletne vrocine. Letos pa rec nikakor ni ohladila sobe, prav tako kot tebi, kako stopinjo dol, potem pa se izklopi (notranja enota). Menda bi lahko bil razlog, da se klima izklopi, ce se hladen zrak iz klime vraca v notranjo enoto, vendar temu ni bilo tako.

Ko sem ze mislil klicati servis, naj pridejo popravit klimo, sem vse zice v stekarju in notranji enoti povezal se enkrat in od takrat dalje deluje super duper, tako kot pred 1 letom, ko je bila nova. ocitno je nekje ratal slab spoj in klima se mi je nonstop cudno obnasala in izklapljala. tudi jaz sem sumil napakko na elektriki in ocitno je bila res. Za plin pa sem vedel, da ga je dovolj, ker je, takrat ko je celo delovala, iz klime pihalo 6'C!
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

kren4 ::

mene pa zanima kr mam enako klimo v7dke...

v KOKMU CAJTU more ohladit prostor na 16C (ce seveda nastimas na 16C?) prostor je 12m2, in seveda brez dodatnih porabnikov, izolacije pa je malce slabsa v bloku.

To pa res hvala vsem k boste napisal, k mam podobn problem, pr men je tko da ni vazn kok je temperatura v prostoru... KLIMA VEDNO spusti sam za 2-3C DOL in KONEC..

torej primer..
30C v prostoru, po 1-2urah => 27C
27C v prostoru => 24C
24C v prostoru => 21C

pa povejte a je to tut cudn in bi blo za servis??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4119 120 121 122 )

Oddelek: Kaj kupiti
60671177148 (241) easyrider3
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830764 (24926) BorutK-73
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615911 (13701) T_F_7
»

Panasonic klima problem hlajenja.

Oddelek: Loža
405568 (4914) Mare2
»

Klima panasonic in nasplosno klime - a je to res mogoce da se ti zgodi

Oddelek: Loža
196118 (4386) elmika

Več podobnih tem