» »

Zajem slike z ATI TV Wonder

Zajem slike z ATI TV Wonder

gumby ::

A je že komu ratalo zajeti daljši komad videa (recimo uro in pol) v polni resoluciji 768×576 pri 25 FPS? ...z zvokom, jasno:D

Kateri kodek in na kakšni mašini?

SasoS ::

jep. rabiš: 500+ MHz mašino, 10+ GB diska frej, mjpeg kodek. Naštimaš v virtualdubu (kodek, stripping, zajem zvoka - 44, stereo, nestisnjen), snemaš, upaš da vse dobro :D. Ko dobiš več deset giga posnetkov :D vse skupi stisneš z Nandubom ali divx4 (2-pass seveda) na 650 mb al pa kej tazga...

gumby ::

Bom probal...
a stripping pomaga kaj na enem disku?

SasoS ::

ubistvu ne...sam naštimat morš da ti na vsake 4GB začne nov fajl snemat (če maš FAT32, pr NTFS nima to veze...)

gumby ::

Dela:):))

Samo en problem (bug) me še muči: včasih mi začne zajemati pri napačnem polju (polsliki, fieldu), zato dobim "prepleten" video po verikali, ker se slike pač ne ujemajo.;(( Ta stvar se dogaja naključno, zato ne vem, kako bi se je znebil - a obstaja kakšen filter ali kaj podobnega (za VirtualDub), ki bi zamaknil cel video za eno polje?


Sicer pa že razmišljam o novem disku, ker ta stvar dobesedno požira prostor:D.

SasoS ::

hja...to je kr velik problem. Zdej je pa odvisno od materijala kako je posnet. Lahko pač, da so fieldi samo zamaknjeni (tuner zmeri pr istem fieldu začne snemat, sam televizijcem dol visi katerga prej pošlejo) in da je source progressive 25 fps (filmi recimo). Potem imaš pa interlace 50 fps stvari, kjer je drugi field dejansko posnet v zamiku (stvari ki so v originalu za tv delane, live prenosi, fuzbal, itd.). Tretja možnost je pa neki vmes - bad mastering filma, mankajoči fieldi, konverzija iz NTSC (poskus kdaj kkšno Star Trek episodo posnet - živa groza)...

Torej opremi se s filtri (en naslov je http://www.vdfilters.f2s.com), kater je pa najboljši pa ne vem...sem se dost ukvarju s tem, pa žal nič ni 100% effective. Drgač pa tkole: najboljši je pač Deinterlace PAL movie zato ker samo zamika fielde...obviously je neuporaben v 2. ali 3. primeru. Zato rabiš še en deinterlace filter ki pa bo žal tudi poslabšal sliko. Moje mnjeje je, da je najboljši area based (v interpolate modu), mnogi imajo uspehe tudi z Smart deinterlacom, ki pa je men grd. Skratka, veliko testiranja (mimogrede se lah opremiš se s kkšnim noise removerjem...nikol ne škodi :D). Obstaja še 3. možnost za filtre, ki ima pa redko uspeh (pa vendarle...35 ur kompresiranja Odiseje 2010 se je dokaj splačal :D). Uporabiš lahko kkšn auto pal deinterlace. Ta pač pogleda kaj bi blo bolj - zamaknt field v eno ali drugo smer al pa pustit tko k je. Obstaja en k je že narjen, sam men ne dela, dočim sam se pa popravil un navaden pal deinterlace da je malj bolj "pameten"...Odveč je govort, da je filter počasen in ne daje vedno zadovoljivih rezultatov...pač :D. Za tem pol obvezno dodaš še kšn area deinterlace z visokim thresholdom, da ti odstran če je kaj ostalo). Uh...that's about it :))

gumby ::

Živa groza, prav imaš!
Probal sem več filtrov na različne načine in do sedaj mi je uspelo samo enkrat: del videospota (od Garbage - verjetno progressive 25FPS) sem sestavil nazaj z SmartDeinterlace filtrom V2.7 (z opcijo "Disable motion processing", torej brez deinterlace, samo rekombiniranje field-ov). Ugotovil sem tudi, da TV tuner ne začne vedno zajemati na istem mestu - sem pač probal isto oddajo posneti večkrat (ali povedano drugače, vedno začne tam, kjer ne bi smel>:D - Murphy ima ziher prste vmes>:D>:D).

Snupy_II ::

Dalših posnetkov se ne da posnet z multimediskim zajemalcem ki je priložen

JXS ::

SasoS: zakaj pa nebi direkt v divx kodek snemu?? men dela brez problema, res pa je da nimam atija>:D

gumby ::

Mrxjs: maš pa res hitro mašino, če lahko stiskaš v DivX z 25FPS pri polni ločljivosti...:\:D

Snupy_II: tisti priloženi zajemalec kar lepo zbriši, ker ni vreden niti polovice pokvarje dingove ledvičke :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

SasoS ::

Mrxjs: zato ker ne morš narest 2pass. 1pass pa suxx.

mjpeg je ubistvu idealen kodek za stiskanje medtem ko snemaš zato ker je zelo hiter, ker stisne vsak field posebej (ga ne moti interlace slika - pr vseh mpegih dobiš pr interlace ven shit) in pa stopnja stiskanja ni odvisna od gibanja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deinterlace pri zajemanju videa

Oddelek: Zvok in slika
212126 (1655) AtaStrumf
»

Progressive vs. Interlaced MPEG2 kodiranje

Oddelek: Zvok in slika
51906 (1833) SasoS
»

Filmčki iz digitalnega fotoaparata

Oddelek: Zvok in slika
211813 (1475) CaqKa
»

Iz DV v DVD zapis

Oddelek: Zvok in slika
252102 (1892) pivmik
»

meglena slika DV

Oddelek: Zvok in slika
111483 (1369) Business

Več podobnih tem