» »

Napetosti na osnovni plosci

Napetosti na osnovni plosci

Krofojed ::

Ce napetost Athlona XP nastavim na 1,75 V (kot je misljeno), mi kaze, da imam 1,7 V (vcasih pa tudi manj - MBM sem imel nastavljen, da mi alarm sprozi pri 5% odstopanju, in ga je kar pogosto prozil, dokler ga nisem izklopil). Po nakupu nove graficne (Geforce3 Ti200) in navitju se mi je zacel obcasno oglasati tudi alarm za 3,3 V. Osnovna plosca je MSI K7T266 Pro2-RU, napajalnik 300 W Macase, v racunalniku pa je kar nekaj naprav (dva diska, CD-ROM, CD-RW, DVD-ROM, graficna, zvocna, mrezna in se kaka malenkost). Kje tici problem (in kako resen je)? Najprej bi pomisli, da je kriv napajalnik - ce tudi vi menite tako, kje bi dobil boljsega?

AvAkI ::

Hm...napajalnik nebi smel bit narobe, saj je 300W
Vse pa kaže na to, da je napajalnik slab, kljub temu, da je 300W!!! Nevem ........ nabavi kaksen nov napajalnik recimo v LJ ->>Mlacom -->>> MACHASE 300W->>>>caa. 12k SIT

~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

ChiefThunder ::

pomoje je 300w napajalnik zadosten... kar se tiče meritev voltaž so normalna odstopanja v okenskih programih, najbl zihr je v bios pogledat. Sicer pa; dokler je sistem stabilen sploh ni panike...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

OZZY ::

Men voltaža odstopa v biosu in mbm za 0,06V. Tako je v biosu 1,7 v mbm pa 1,76 za proc in tudi drugje je v mbm več kazalo.
Samo se ne sekiram. Dela stabilno.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

rc-car ::

Tako kot je OZZY rekel..
Te napetosti odstopajo. Nacelama naj bi odstopale +-0.5 Meni odstopa +0.25..
Pac imas smolo in ti odstopa za 0.5 dol.. :(
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

AvAkI ::

Pomoje je napajalnik slab, ker mu je odstopalo za -0.5 ko ni imel še GeForca novega not in mu še ni javilo da je I/O voltage narobe.
Ko pa je še GF-a dal not pa mu je javilo, da je I/O voltage narobe.>>>>>>>>>>>SALB NAPAJALNIK
KAKO DA NJEMU ODSTOPA V MINUS-??????PONAVADI GRE V PLUS+!!!!!!!!!
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik LC Power LC 6550 550W kupiti ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575577 (4267) Dr_M
»

TAGAN napajalniki

Oddelek: Strojna oprema
291904 (1373) cbelica
»

Nujno potrebujem nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
382098 (1530) Dr_M
»

Težave z Radeonom

Oddelek: Pomoč in nasveti
131260 (1010) jc
»

OC-anje ABIT KT-7A: <b>Update</b>

Oddelek: Navijanje
271268 (962) morphling1

Več podobnih tem