» »

windows me

windows me

jansko ::

Zanima me če kdo ve kako se v win me nastavi da se ob zagonu raziskovalca v naslovni vrstice ne startajo moji dokumaneti ampak naprimer da bi se v naslovni vrstici startal moj računalnik.
Hvala za odgovore
Lp Andrej;((

andrej ::

naredi bliznjico do (pazi na vejico na koncu!): explorer.exe /e,

darh ::

eno BTW vprasanje k spada pod WinME...

ko sem instaliru na comp WinME, je moja mati opazila Spider Solitare in se naudušila, medtem ko se jaz nisem preveč nauduševal nad WinME... a kdo ve a se dotično zadevo da dobit kje v taki obliki da bi jo inštaliru na recimo Win2k.... ??

Excuses are useless! Results are priceless!

MadMax ::

Probaj sam .exe fajl skopirat. Pinball dela...

jetam ::

WinME... tak bulšit k ga še ni blo....>:D
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

andrej ::

ma daj no - prosim brez taksnih nevmesnih komentarjev. za nekoga ki recimo vozi samo mercedeze ali pa jaguarje je renault tudi bull shit, to pa se ne pomeni, da renault ne pride prav drugim. ce win ME ne uporabljas ok, to pa se ni razlog da ga drugi ne bi smeli ali pa da je totalno zanic za vse...

XCT ::

v win ME sem imel polovico manjše rezultate pri 3D mark kot na win 98SE.

so me razočarali
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

PaJo ::

Spider Soliter tudi dela kar tako samo skopiras tisti en .exe fajl pa ze lahko spilas na drugi masini, preverjeno, ker sem prenesel iz win me na w2k pa dela brez blema:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

jetam ::

WinME sem uporabljal točno 30 minut.... ko se mi je tretjič sesul sem formatiral disk, naložil Win98se in dela (ne mors verjet ampak je res)... Kurc gleda OS k ne prenaša če maš navit comp....
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

~Panter~ ::

Hm, ne vem. Mam Win ME že ene 3 mesce, pa proc navit za 50% pa se ni še nč sesuval.

andrej ::

sam sistem ni tako slab kot ga hocejo nekateri predstavit, res pa je da je veliko odvisno od hardwera... ze malo slabsi RAM lahko vse pokvari...

tropinovec ::

imam winME dva meseca in nobenih problemov še ni zaznati:))
celeron 566@850
voodoo 3 3000
abit be6 II
:\

Zipper ::

Dober, hiter in neproblematicen OS za povprecnega uporabnika.
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------

MRB0rYS ::

Ja ni blema z njimi
b0rys

jetam ::

Ja sej to... povprečnega
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

miranpozar ::

WindowsME... ne hvala!
Videl sem že malo morje PCjev opremljenih z njim in čisto na vsakem so se dogajale nepotrebne neumnosti:
- ustavitev ali ponovni zagon, ki ne dela
- explorer.exe caused an invalid operation (na moji sveže inštalirani mašini, po ponovnem zagonu, večkrat)
- tipu je skoraj zmanjkalo prostora, ker se je System Restore sam vklapljal nazaj! JEBEMTI... ČE DAM STRAN KLJUKICO IN NOČEM RESTORE FUNKCIJE, ZAKAJ ME MORA OPERACIJSKI SISTEM ŽALITI IN MI VSILJEVATI, KAR HOČE ON?!?!?
- dekalibracija Joysticka kar tako (?!?!?)
- včasih rabim tudi DOS. Če je še vedno prisoten v podlagi )to je dejstvo), zakaj ni polno funkcionalen?
- in še in še.... se mi ne da zdaj s tem razbijat glavo.
;((;(



Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

jetam ::

Končno en k ve o čem govorim...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

MRB0rYS ::

Točno tako win me ne hvala
b0rys

MadMax ::

Tebi smrdijo winME, jest se poserjem na w98SE, unmu gre na kozlanje ko mu w2k sm omenis..... A je sploh kak osebek tu, ki je s cim zadovoljen??? A ma kdo kak predlog za OS s katerim bi bli vsi zadovoljni?8-O

andrej ::

taksnega OS-a ni, ker ma vsak drugacne potrebe - vsak OS ima svojo ciljno skupino... Res pa je, da nekatermi malo pretiravajo, se posebej z raznimi custvenimi izlivi...

Zipper ::

Fantje niti priblizno mi ni jasno kaj vas moti na Win Me. Napisal sem ze veckrat, da jih imam instalirane ze od junija lansko leto in od takrat mi delajo brez tezav. Masino z temi OS uporabljam na sto in en nacin (razni eksperimenti z harware-om in software-om, pa tudi igre in resno delo z pisarniskimi programi) in se nobenkrat mi jih ni bilo potrebno povoziti ali na novo instalirat. Res pa je, da jih redno vzdrzujem z MS orodji. Gonilniki za moj harware so ze vsi pisani za Win Me in kot zadnje sem jih sedaj dobil se za Umax Astro. Vcasih, ko berem te kritike pomislim, da imate instalirane kake zgodnje beta verzije tega OS-a.
miranpozar: OPROSTI....ti, ki visoko kotiras pri meni....ne morem verjeti, da mislis resno... Lep pozdrav!!!
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------

MadMax ::

MRBORIS: le kako ti uspe spremeniti mnenje
v manj kot 24 h???? A si v stranki KVD (kuda vjetar duva),
ali samo se eden od ljudekov brez karakterja?

OZZY ::

A kdo ve kako bi formatiru sistemsko formatiru disketo (prej format a: /s) V WinMe. Ko zdej to vpišem ne dela v winMe. Pač so odstranil ta ukaz

jetam ::

MadMax: jest sem popolnoma zadovoljen z w2k jih redno uporabljam mašina dela 24/7 reset pritisnem samo če dam not nov hardver al pa softver ki to zahteva. Nobenega "rednega vzdrževanja" zato da ohranjam stabilnost sistema. Pa delam z zahtevnimi programi, ki požrejo ogromno ur procesorskega časa.. nobenih problemov. Mam dual proc mašino, navito, optimizirano... dela brez težav. In če drajverjev ni potem niso krivi MajhniMehki ampak proizvajalci hardvera...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

andrej ::

evo ga - koncno en razmuljiv clovek:D
Pri meni so w2k tudi picli brez vsakerjsnih problemov, brez posebnih programov za vzdrzevanje, etc... Resetnit jih je blo treba samo ko si instaliral kak program, ki je to zahteval ali pa si dodal nov hardver, ki ne podpira hot plug...

miranpozar ::

Moje nezadovoljstvo z WinME je posledica slabih izkušenj. Me ne briga, če pravite "meni pa dela že pol leta brez problema"... dosti ljudem rihtam računalnike in imam zato pregled nad večjim številom inštalacij. Statistično gledano je manj težav z Win98SE, oziroma če so vsaj veš zakaj so. WinME pa so včasih malo preveč samosvoji.
Priznati pa moram da dokler sistem deluje, so sicer kar dobri. Se mi zdijo malce hitrejši. Itak pa je WinME po mojem samo Windows 98 Third Edition.

Zanimiva je ta Microsoftova strategija... po eni strani dokaj zanič sistemi (Win98, WinME), po drugi strani pa res odličen izdelek: Windows2000! Po mojem jim gre samo za keš - "Si naveličan sesuvanja? Kupi boljše. Kupi Win2000 in nam odštej še več denarja". Če lahko naredijo tako konkretno zadevo, kot je Win2000, se lahko in se morajo potruditi tudi za domače uporabnike. Sicer pa jih verjetno itak boli k***c, saj pravzaprav nimamo druge alternative kot Windows.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

andrej ::

Prav mas - problem je, da malo veliko developerjev na win9x se vec pa na w2k. To je samo zaradi kompatibilnosti. Kolko od vas je uporabljajo Windows NT 4, koliko verzijo 3.51? ali 3.5 ali celo 3.1? Zelo redki, ceprav je sistem na voljo ze od leta 93 - in vedno je bil stabilen. Pri NT sistemih kompatibilnost ni bil glavni moto - kot je to bil pri win9x sistemih.
Problema sta dva - prvi je bil strojna zahtevnost. Kdo je leta 93 mel 16 MB RAM-a? Drugi problem je bil kompatibilnost. V tistem casu je se vedno blo najvec DOS programov in iger. Tako je moral MS naredit nekaksen prehodni sistem...
Tako so Windows 95, 98, ME le vmesni sistemi. Vse se bo koncalo letos ko bo samo ena verzija - Whistler. Zdaj bodo lahko vse win9x in w2k programerje zdruzili in vsi bodo delali na isti verziji - zdaj pa so morali razvijat dva sistema! Razvoj dve razlicnih sistemov ni macji kaselj!
Win9x niso tako slabi, problem je ravno v kompatibilnosti za nazaj. MS bi lahko naredil cisto novi sistem (NT so bili cisto novi sistem), ampak kaj bi to pomagalo ce ne bi blo nic aplikacij pisanih, stare pa ne bi delale... Recimo poglejte BeOS, itd...
Osebno komaj cakam, da se enkrat resimo win9x sistemov in zazivimo v pravem 32-bitnem svetu. Boste vidli, vsem bo laze...

jetam ::

To jr res. Jest mam NT OS že dolgo in nikoli nisem igral na karto kompatibilnosti ampak mi je bila pomembna predvsem stabilnost in to je NT OS zagotavljal.
O win Whistlerju pa toliko: osebno me skrbi, ker če bo to mešanica NT in ME potem povprečnega uporabnika čaka trnova pot do razumevanja in uporabe. NT ni bil nikoli mišljen kot uporabniku prijazen čeprav z w2k ni problemov, pa vendar samo zato ker sem že prej uporabljal NT4. Toda počakajmo in bomo videli kaj bo in predvsem kako bo.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

MadMax ::

win2k sem imel instalirane kar nekaj casa, odstranil pa sem jih zaradi lenobe UMAXa in njemu podobnih; na same w2k nimam pripomb. Me pa zanima, kaj pomeni "trnova pot za povprecnega uporabnika", saj je tu glede na w9x (vsaj zame) zelo majhna razlika... Povprecen uporabnik itak nima pojma o samih winsih-za skrbnike sistemov ali pa take kot smo povecini tu na slo-techu pa tudi ne bodo pretrd oreh...

jetam ::

Ampak če hočeš da delajo brez problemov pol se moraš malo poglobit jih razumet predvsem pa optimizirat...Kurc gleda če jih poženeš pa ugotoviš da ti porabjo 75MB rama... pri enih je to več kot pol vsega rama ki ga imajo v kalkulatorju... men to ni problema, ko sem jih nastavu prav mi uporabljajo samo 60-63MB rama od 384MB, ampak nekomu z 128 je pa to velik problem...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

MadMax ::

Ce nekdo nujno mora delat v w2k al pa NT pomeni, da je zahteven uporabnik-takemu pa tudi 256 al pa 384 MB ne sme predstavljat problema!

andrej ::

To kar je MadMax reko drzi. Kdo doma laufa ta sistem potem ma skoraj ziher dovolj pomnilnika, razen ce ni kaksen zacetnik ki o teh stvareh ne ve dosti... Edino v podjetjih znajo kaj sparat, samo zdaj ko je RAM takooo poceni se to ne bi smelo zgodit...
Sem letos kupo notebooka, pa je na zacetku mel samo 64 MB RAM-a pa sem W2k cisto lepo gor pico. saj kaj ekstra tak nisem rabo gori - samo IE, pa Outlook pa Agenta za newsgroupe.
Edino kaj sem naredo je, da sem ga malo optimiziral da so na zacetku winsi pozrli samo 37 MB RAM-a :D
Zdaj pa mam v novem prenosniku tak malo vec pomnilnika da ni taksnega problema...

freserovski ::

HJA Jaz tudi mam win me, angleška verzija, pa mi delajo že odkar so ven prišli brez problema, edino enkrat sem sam nekaj zafrkal, pa mi je pomagal system restore (zaj mam izklopljenega). Pa na računalnik delam kar dosti, ne ne špilam samo igric, tudi kake druge stvari.
:\
Jaz tudi pravim, da je odvisno od sistema, če maš srečo pol dela, če ne pač sanjaj:D

LP, Marko
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

jetam ::

Andrej, MadMax: sej ni res da je to nujno zahteven uporabnik. Ko sem jaz začel NTje uporabljat je bilo to izključno zaradi tega ker sem imel dual proc sistem... takrat še nisem velik delal na kalkulator...hehe to so bli cajti.
Ampak whistler bo pa štartu na enga povprečnega uporabnika in verjemita mi da povprečno folk v kalkulatorju nima več kot 128MB rama. In glede na to da je to NT OS bo sigurno pokuril več kot polovico tega rama da bo delal. Pol pa takmu razloži zakaj je sistem počasen. Da si more kupit še 128MB zato da bo delal. Ni šans ti rečem da bo en tak kupil OS za 50000 pa pol še 128MB rama za 20000... bo raje na win98 ostal...

Cobra: "Jaz tudi pravim, da je odvisno od sistema, če maš srečo pol dela, če ne pač sanjaj"... to je naiven pristop. Kaj pa če bi bil ti ta ki mu OS ne bi delal? Pol bi se pa svet podrl a ne. Sploh pa glede na to da OS mora bit inštaliran bi ti moral proizvajalec kot je MajhniMehki zagotoviti da bo delal če imaš v compu minimalno zahtevano strojno opremo.. ni važno čigava je... če so drajverji OS mora delat... če ne dela goni jih v tri #$%@~Ą^~"$%(=/(
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

andrej ::

najprej moram malo preklet slo-tech ker sem napisal kar dolg odgovor potem pa je slo vse rakom zvizgat... kakorkoli ze Whistler po defaulto ne bo namenje samo povprecnim uporabnikom ker bo na voljo v veliko verzijah. Za povprecnega domacega uporabnika bo najbolj primeren Personal Edition, ki NE podpira:
- dual CPU
- multi mon
- prijave v domeno
- EFS
- Remote Desktopa (zelo cool zadeva, v bistvu vgrajeni PCAnyware)
- zelo poenostavljene in omejene varnostne nastavitve za NTFS, etc.
Za vecino nas je zanimiva professional, ki ma vse to in ki je naslednik w2k pro. potem se bo server (naslednik w2k server, ceprav malo spremenjen), pa advanced server (w2k ad), pa datacenter server (w2k dc).
Potem pa se bodo na voljo tudi 64-bitne verzije, vendar brez PE-ja - normalno.
Zahteve so priblizno enake kot za w2k, ker pomeni, da se z 128 MB RAM-a da kar delat. Danes pa je RAM tak poceni, da to ne bi smel bit problem...
Mislim, da bodo ljudje kar sli na whistlerja ker je zelo zelo cool.
:D

andrej ::

pozabo povedat, da ti ravni nisi bil povprecen domaci uporabnik po MS "standardih" zaradi dual CPU-ja. Ze zaradi tega si sodil mel naprednejse uporabnike zaradi cesar je uporaba NT-jev logicna...

Zipper ::

WinMe je res popularna tema, ki jo imamo odprto na Prvi fronti in na Programski opremi. Ni kaj.. dobro se pogovarjamo in debatiramo eden mimo drugega. Se strinjas Andrej....
---------------------------------------
Type Win to enter Windows ME
---------------------------------------

jetam ::

hja za enga ki nima 20000 za ram je to velik...
Sicer pa uradna verzija izide nekako Q3 2001 pa mal bo treba počakat da se prah poleže, pa da SP1 ven pride pol bom pa že zainteresiran.. do takrat pa w2k... glede na to da je zadeva stabilna in dela tko kot je treba me prav nič ne gane.

Dual proc (BP6 400@500)... najboljša stvar ki sem jo kupil. SMP ne spustim več iz rok pa nej se svet podre. sam še mamaplate s 4 proci me bodo prepričale da spremenim mnenje. Ta sistem mam zdej že skor 2 leti in stvar je še zmeraj hitra. pa so celeroniA gor...hehe. Že zbiram keš za AMD dual plato ko pride ven (čeprav me VP6 mika ko sam hudir)
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

jetam ::

Zipper: mislim da debatiramo eden z drugim... Mnenja so sicer deljena ampak jest cenim vsak feedback pa če se še tolk ne strinjam z njim.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

andrej ::

zipper: ma malo diskussije pa izmenjave izkusenj more bit - je pac narava taksnih forumov, da se ne vidi dobro komu reply-as potem pa pride do zmede...
jetam: RAM je zelo poteci tak da kolicina RAM-a vec ne more bit izgovor. Enako velja za diske, ki so jako poceni.
po nekaterih napovedih bi naj res priso ven Q3 01, ampak bomo vidli kak bo...

jetam ::

A maš kakšen link do dobre strani o whistlerju?

Jest sem najdu sam tole ki zgleda mal boljša:

http://www.winsupersite.com/faq/whistle...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

andrej ::

aha, Paulov site je kar ok, ceprav vsega ne smes verjet kar napise - se posebej pri datumih se rad zmoti, ceprav ma tudi kdaj prav.
Drugih pravih strani o whistlerju se ni, ker tisti ko mamo dostop do kode smo pod NDA. Kdor pa je dobil whistlerj apo ilegalni poti na vecinoma nima kaksnih posebno pretresljivih informacij. Obstaja se en site, ki ma neke slike novejsih buildov samo ni nic kaj posebnega - nic oprijemljivega teksta...
Tak da bo treba na kaksen dober site za whistlerja se pocakat par mesecev...

Tzar ::

Whistler --> Ce jih kdo hoce mu jih lahko priskrbim (2410 Pro Retail), Je pa ISO in jest jih sploh nisem nic odpakiral al kj jih pa mam na strezniku.:'(
Življenje je lepo!

jetam ::

Retail...jest sem pa mislil da je Whistler še zmeraj beta
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

sazo ::

andrej ::

[1] To ni retail, ampak samo en interni build, ki je ponekod celo slabsi od beta 1. Uporaben je samo za proizvajalce strojne opreme in pisce gonilnikov...
[2] 2410 je pa tudi ze kar stari build:D

JLP ::

[1.1] Ne velja za pisce gonilnikov za SoundBlaster Live :)
Live long and prosper!

andrej ::

Creative je zgodba zase. Upam, da so se spametovali - novejsi driverji ze kazejo napredek:D

JLP ::

Ja jest tud upam da bojo nasledniki LW3 velik bol.
Live long and prosper!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Whistler?

Oddelek: Operacijski sistemi
92446 (747) mtosev
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585081 (4223) andrej
»

Colin 2 in trzanje slike

Oddelek: Zvok in slika
241405 (1070) MaD_Mavr0
»

Windows ME (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
775004 (4123) Simko
»

win me sux?

Oddelek: Operacijski sistemi
232492 (2309) Matty

Več podobnih tem