» »

test slovenskih vodnih blokov!!!

test slovenskih vodnih blokov!!!

VASkO ::

test se nahaja v reviji Moj MIKRO, skoda da te stevilke nimam, baje se je boeingov blok slabse odrezal od bakrenega bloka, ki ga imam sam, pri obremenitvi za 3°C, pri neobremenitvi pa za 1°C - tako mi je rekel prijatelj.

Ima kdo natancne podatke?

segi ::

je pa boingov dosti lepši kot bakreni.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

VASkO ::

to pomeni, da bi kupo nekaj, kar je slabse, ce ti posminkam in gor telebajske narisem?

Sergio ::

ja, problem je, da se boeingov blok še izpopolnjuje... ravno zato mi še čakamo na blok. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

VASkO ::

najprej material zamenjajte

boeing je pravil, da je razlika zaradi materiala (aluminij - baker) le kvecjemu 1°C v prid bakra, pol pa mi naj nekdo pove, zakaj se na trgu pojavlja vedno vec bakrenih hladilnikov in zakaj so po testih bakreni boljsi od aluminijastih in zakaj ne bi bili, ce ima baker boljse prevodne lastnosti

res, da je design super (velika sticna povrsina), samo material iznici dober design

porsche+lesena kolesa = en drek

Boeing ::

test je na strani 34.

VASKo: morphling je nardil odličen design in mu je samo za čestitat... na žalost pa sva OBA napravila nekaj napak... pač, malo manj izkušenj in en napačen izračun... blok, ki sem ga poslal na test je bil 2. v seriji in kot tak še zelo zelen. In ravno zato sem ga poslal.
Zdaj, ko imam podatke še iz drugih sistemov, sem zadevo izboljšal, vmes naredil še nekaj poskusnih inačic in bloki M&B V1.1 so zunaj. Bolšji kot kdajkoli :DVerjetno bo v Mojem Mikru objavljen še en test več blokov, med drugim tudi takšnega, kot ga imaš ti.
Wait and u'll see who laughs last!

Če pa kdo hoče, mu pa tudi lahko telebajske gor vgraviram, ni problema >:D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

VASkO ::

kaksni pa so rezultati z zadnjo verzijo? kaj pravijo kupci? kake sisteme hladijo?

Boeing ::

Kupci pravijo: SUPER COOL
Hladijo pa po večini navite sisteme.
rezultate pa bojo že sami povedali, če jim bo pasalo. Jaz jih ne bom.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Malecky ::

Vasko: Tist H2O blok je pa čist v pizdi po vseh lastnostih a ti je kdo slučajno povedal da je pretok skozi tist blok primeren 1/2" cevmi, ker se že na pogled vidi, da ni.

segi ::

Vasko:
GLEDE NA TO, da nimaš pojma zakaj jaz sploh hočem imeti vodno hlajenje , ti svetujem da komentarje glede telebajskov obdržiš zase.
Sploh ne vem kaj te muči glede telebajskov.Za otroke so veliko bolj primerni, kot kakšna vesoljska risanka polna nasilja.Seveda
ti bom dal ustrezen primer.Vsi smo gledali RAdovednega Tačka in nihče ni imel pripomb o njem.Celo mislili smo da je resničen.Tudi telebajski so super, vendar verjetno ne za tvojo starost.Zato o teh zadevah ne razpravljaj ker nimaš pojma!!!

Vodno hlajenje rabim predvsem za to, ker hočem malce polepšat računalo in se pobahati pred sošolci in punčarami.
Saj veste kako je ko te vsaka muca vpraša kaj je to.Užitek.

Glede navijanja v moji meri pa mi je vseeno ali imam 2, 3,5 , 8 stopinj bolj vroč procesor.Saj ne navijam ekstremno.
Glede bakra in aluminija ne vem točno.Vem pa da je aluminij lažje oblikovat.Predvsem zato ker ne potrebuješ specialnega orodja.Seveda ni problem variti alumunij.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

H20blok ::

Lep pozdrav vsem skupaj.

Tisti drugi blok v Mojem mikru je moje delo.
Tako kot je rekel Boeing bi tudi jaz lahko rekel da sedaj izdelujem verzijo 1.1.

Sedaj ze imam pol colske prikljucke tudi pritrdilni mehanizem ni nujno da je iz pleksi stekla.

Vsekakor pa moram pohvaliti izgledno dovršenost Boeingovega in Morphlinovega vodnega bloka.
H20 hlajenje

Boeing ::

He he, me veseli !
Vsekakor bodo iz tega "boja" če temu lahko tako rečem, najboljše potegnili uporabniki. Vse za znanost !:D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

H20blok ::

Prej sem pozabil napisat, da bom tudi jaz probal uporabiti frezalni stroj in izdelati nekaj lepšega.
Vendar ne vem kdaj, ker to v zivljenju ni moja glavna okupacija.
Vmes tudi študiram:))
H20 hlajenje

H20blok ::

Zanimivo pa je, da vsi tukaj gor govorijo o ne vem kakšnih pretokih skozi blok.
To je meni, ki sem na tem področju strokovno podkovan zelo smešno.
Veste ni bistven ne vem kakšen pretok, bistvo v tem konkretnem primeru je, da imamo nek minimalni pretok, ki omogoča odvzem toplote.
Ne pa nekaj megalomanskega.

Ter še nekaj v vednost. Če imamo premer cevi recimo 5 cm in 500 km je pretok pri isti moči črpalke enak. Spreminja se samo hitrost vode, ki teče skozi cev.

Q = v * s je enačba pri čemer je Q pretok, v hitrost vode in s površina cevi

Oh sej ne vem zakaj sem to pisal tle:))
H20 hlajenje

Boeing ::

Aja, Telebajsek: ne govorit, da je nekaj, česar še v življenju nisi v roke prijel ali videl in sploh nimaš nobenih izkušenj z tem, v pizdi. Ker ni! Z Jernejem sva pač ubrala vsak svojo pot, vsak poskuša nekaj malega zraven zaslužiti (čeprav... no ja, se bom vzdržal komentarja) in zmagal bo pač tisti, ki bo za svojo ceno zbil več stopinj kot "konkurenca". Simple as that.
Kar pa se mene tiče, je tale hec z bloki samo drag hobi. Zanimiv in poučen, ampak drag.
LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

H20blok ::

Boeing, da je drag to je čisto res in tudi nekaj časa ti vzame zadeva.

Ja jest recimo sem s tem začel zaradi tega, ker sem si sam naredil vodno hlajenje in potem videl, da bi morda lahko naredil ene par blokov čisto preprostih in tisti, ki bi jih hotel imeti bi jih lahko dobil in to je to. Nikoli se nisem hotel iti ne vem kašne proizvodnje, zgolj neka radovednost.
Sej jest ne vem, če bom še kaj delal na tem, morda. Ti prepustim bo zate več ostalo:))

Probaj enega na bakru narest, če ga se nisi.


H20 hlajenje

Boeing ::

več zgube, hehe :D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

luni ::

Mater ste smesni ej... Sem to ze enkrat rekel, pa bom se enkrat: zakaj se greste neko samaritanstvo in delate te bloke pol zastonj. To ne bo koristilo nobenemu, razen tistim prvim desetim kupcem ki bodo placali dva jurja manj (strasna cifra). Ce bi Ceni dveh blokov dodali eno normalno marzo 20-30% za svoj trud in delo bi

1.) bili zadovoljni vi, kar bi vzrokovalo vecji volji do dela, vedno novim in izboljsanim designom itn. itn.
2.) bili zadovoljni kupci, razlog pa najdete v prvi tocki

Ne pa da se greste te neke drage hobije, nakar se boste enkrat spametovali, ugotovili da se samo zaruzili ogromno denarja in casa in nehali s svojim delom. To pa si navsezadnje nihce ne zeli, kajne?
Artificial Intelligentia

Boeing ::

luni:
po svoje te razumem... kaj pa, če delam to iz čistega veselja in ne toliko za denar... se strinjam, če bi mel zase nekje 20-30%, kot si predlagal, bi verjetno prodal enega ali dva manj... ampak, kot že rečeno, tega ne delam za denar. Pač, "višji cilji" :D.
LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

SkyNet ::

Točno luni! Luni? Kaj pa ti tle:)
Kdor mi naredi blok za hlajenje s tekočim kisikom mu dam 100jurjev!:)
Resno!:)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

morphling1 ::

Ah, spet malo na slo-techu ,ker sem ravno dobil nagradni izhod iz vojasnice. Test v mojem mikru sem prebral in meni je skoda da nisem bloka prej testiral jaz ker potem ne bi sel v taki verziji na test ampak v izboljsani, kaj je narobe ne bom govoril se da pa enostavno popraviti. Boeing upam da ze pridno dela te nove razlicice, ki me bodo upam da cakale doma, potem pa sledi veliki test na katerem bo tudi moja nova umetnina, ki je vec kot 10°C hladnejsa od te prve verzije spiralnega bloka, tako da upam da bomo vse te bloke stestirali, vkljucno z novo verzijo H2Obloka , 25.2.02 (ni se cisto 100%) ker sem takrat spet zunaj OK Boeing.

Btw. toplotna prevodnost (lambda -material) ima v skupnem prenosu toplote dosti manjso veljavo kot pa prestop toplote (alfa - povrsina, fluid, temp,hitrost...), tako da bi bila v enaki obliki razlika med Cu in Al blokom res majhna.
Sneak preview of my WB:



Huda turbolenca, velik pretok (notranji premer prikljuckov za cevi 12mm) in seveda baker = zelo dober vodni blok.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luni ()

Boeing ::

ja, sem priden... ko dobim primeren baker, bo zadeva zletela z bliskovito hitrostjo... LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

morphling1 ::

Cool, a je potem tisti iz mojega mikra za ,da naredimo test na moji masini ali pridem jaz do njega, ker njegovega emaila se nisem dobil.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boeing ::

jaz tudi ne... Jack, oglasi se :D verjetno je zdle na Bahamih in se nam smeji, medtem ko preko dlančnika brska po netu... >:D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

luni ::

Boeing ne gre se za to da bi kaj profitiral, ampak mislim da je vsem v interesu da to delas dlje casa in da se ne bosta naenkrat navelicala svojega hobija in pustila vse ljudi v skripcih. Enostavno mislim da ce bi tudi vidva imela nekaj malega od tega bi imela dosti vecje veselje do dela in bi s tem na koncu koncev profitirali vsi.

Skynet kaj pa jaz tukaj? Hehe, it is a joke, right?
Artificial Intelligentia

Bane_ ::

kje lahko narocim tale blok k je tmle zgorej na sliki sevede ce je ze mozno to! Me pa zanima ce je vse potrebno za pritrditev za na plato (sravfi pa matice pa ostalo)? Ce tega ni zravn mi prosm povejte kva se rabm!
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

Bane_ ::

luni: kva sta ti konkurenca al kaj da hoces da dvigneta ceno! Saj tko se na prvi pogled zdi
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

Boeing ::

Zgaga: se bo dal dobit bakren blok V2.X, v istem spiralnem dizajnu kot aluminijast, ampak bo malo dražji verjetno. Zraven boš dobil vse, od tesnil preko fedrc pa to vijakov. Vse.
Luni, tudi če bi kdaj eventuelno nehal z bloki, bom še vedno na voljo za pomagat tistim, ki so bloke kupili, če bi eventuelno imeli težave (upam, da ne), kot tudi za kak nov blokec naredit. Have no fear.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

morphling1 ::

Saj Luni ma kar prav, ker sem jaz ravno prejsni teden razsul en TB , od vsega tega gor in dol jemanja blokov (4 razlicice blokov sem kar nekajkrat zamenjal) in bi mi prav prisel kak nov cpu.
Glede tega bloka zaenkrat ne bom nic rekel se bo vidilo v testu kako zelo dober je :) , pa tudi ce bi kakega se naredil.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Bane_ ::

aha ja jest bi ga rabu cez ene dva tedna tko da ce bi se lohka zmenla kr takrat ekrat ce je mozno! Aja a ta bakreni nau tak kukr je uzgorej na sliki! In kolk naj bi bla cena tega!
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

Boeing ::

zgaga: alu bloki bojo dobavljivi, za baker pa ne vem, ker bom šele začel delati prototipe. Ostalo se pa lahko zmeniva na mailu.LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Bane_ ::

oki!
Pa da ga izradim sa čekičem za intel pa se to ne pomaga!

VASkO ::

huh, kako ste se razpisali v enem dnevu:D

segi ::

To pa to!
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

zile ::

Ej Morphling1, da ne boš zdej še mojga Durončka razsul. Sicer ni veliko vreden ;):D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MK4 aka. Morphling Kinetic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11712297 (7657) Boki_
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517302 (12384) the_unborn
»

nov dosežek - bakreni blok (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11214858 (5402) Boeing
»

vodno hlajene

Oddelek: Pomoč in nasveti
7974 (866) _Xavier_
»

Uuuuuuuaaaaaaaaaaaa!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472568 (1759) Boeing

Več podobnih tem